Strona 158 z 222 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168208 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 571 do 1 580 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #1571
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Niestety, znamy relację tylko jednej strony...
    Gdyby sprzedawcy zależało na transakcji - zamieściłby przynajmniej linki do RAw-ów, albo np. napisał: "zawsze zdjęcia robiłem na 5,6, gdyż moim zdaniem wszystkie 600/4 trochę mydlą na pełnej dziurze (z pracy wracam po 18.00 i nie ma warunków o tej porze roku do robienia zdjęć)"
    Posłużę się analogią: ktoś sprzedaje mercedesa, ale zdjęcia zamieszcza tylko z lewej strony, bo drugą stroną samochód stoi przy murze, a akumulator słaby...
    Oczywiście sprzedający nie ma obowiązku sprzedaży sprzętu temu konkretnemu klientowi - i to też trzeba uszanować - nie powinno prowokować to takich publicznych oskarżeń.
    Sam np. w grudniu uzgodniłem kupno tabletu wacom od jednego z forumowiczów (dużo postów, dział "sprzedam" naszej giełdy), gdy nasz kontakt się urwał... Znalazł lepszą ofertę? A może nie miał do mnie zaufania? Zdarza się!
    Myślę, że kolegę Kosmo poniosły emocje - a emocje przy zakupach na allegro - to baaaaardzo zły doradca!
    Co do mnie - ja bym tego szkła przy takim nastawieniu sprzedawcy nie kupił - i już :-)

  2. #1572
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Element7th Zobacz posta
    Zawsze zamieszczam sample przy sprzedaży obiektywów i sample na dużej przysłonie przy sprzedaży body w celu pokazania czystości matrycy. Praktycznie za każdym razem, kiedy tego nie robiłem, dostawałem po kilka maili z prośbą o sample - szkoda czasu na wysyłanie ich każdemu.
    Nie czuję się jednak oszustem...
    I to jest profesjonalne podejscie!

  3. #1573
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    do tej pory dostawałem maile z pytaniem czy wyśle do angli/nigerii/antarktyde
    dzisiaj taki pieprzo#y bambus kliknął na przedmiot, jego dane;
    karol kroplewski
    yotoyo 67
    78-787 jewe
    +447035964063
    nelinajames@gmail.com

    dane jak widać z księżyca i oczywiście mail;

    po prostu kupic swój przedmiot i chce, zebys wiedzial, ze mam problem z PayU a ja tylko przekazac ci pieniadze z Banku transfer.i'm zakupu tego tutaj w London.i jestem gotów zaplacic te fee.I dokonania transportu Sprawdzilem koszt wysylki tutaj (Cennik - przesyłka kurierska w obrocie zagranicznym - EMS | Pocztex.pl) i jest o 200 zl,

    Musisz maila mi swoje pelne dane bankowe do zlozenia takiego jak

    Imie i nazwisko:
    Numer konta:
    adres:
    Miasto:
    Kod pocztowy:
    Nazwa banku:
    Numer telefonu:
    tak, ze mozna dokonac transferu do Ciebie ...


    no i z rana mnie #####


    wystawiłem mu od razu negatywa, ze konto przejęte i trzeba uważać i już jakiś koleś napisał do mnie ze właśnie przeczytał mój komentarz bo tez sprzedał przedmiot i dostał maila z translatora
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 17-04-2015 o 10:29
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #1574
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    klient dostał 5 negatywów i allegro wszystkie wycięło
    jestem ciekaw jak ktoś mu znowu przejmie konto i kogoś oszuka to kto będzie winien?
    zawsze stali na stanowisku ze komenty są nienaruszalne
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #1575

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Witam,

    Chciałbym podusmować część tego wątku, która odnosiła się do szkła 600mm/ f:4.

    Ponieważ sytuacja wydawała mi się cokolwiek dziwna, wiec napisałem do sprzedajnego po zakończeniu aukcji z pytaniem czy szkło jest do kupienia.
    Ponieważ zajmuje się fotografią przyrody, takie szkło juz kiedyś posiadałem - postanowiłem sprawdzić i może kupić je ponownie.
    Nagonka na forum dodatkowo mnie zmobilizowała.

    Po kilku godzinach dostałem uprzejmą odpowiedź, że szkło jest do kupienia. Poprosiłem o datę spotkania celem oglądnięcia obiektywu, sprawdzenia. Sprzedający poinformował mnie, ze jest na weekend na Biebrzy, robi ptaki i wraca w niedziele (wczoraj).
    Jestem z Gdańska, umówiłem sie w Toruniu (300km w obie strony) na konkretną godzinę, ustaliliśmy cenę wyjściowa.

    Przez dwa dni nie mieliśmy żadnego kontaktu.

    W niedziele stawiłem się w Toruniu w umówionym miejscu. Co do minuty pojawił się Adam i okazał sie przemiłym człowiekiem, którego okazało sie, że znam z fotografii przyrodniczej, bo sam jest bardzo znanym toruńskim fotografem ZPFP i działaczem kultury. Był zupełnie zaszokowany sprawą i podejrzeniami, które pojawiły się na canon board. Z jego strony cała sytuacja wyglądała kompletnie inaczej. Szkło okazało się w pełni zgodne z opisem, w doskonałym stanie. Sprawdziłem, przestrzelałem i zmieniło właściciela w 30 minut.
    Bez ŻADNYCH problemów!

    To tylko dowodzi, jak łatwo jest rzucić na kogoś oskarżenie i jakim fatalnym celom może przyświecać taka kategoria na forum użytkowana przez nieodpowiedzialne osoby.

    Uprzejmie proszę, aby admin usunął cały ten fragment wątku, w którym pojawia się nick i link do tej aukcji, bo szkalujemy imię bogu ducha winnej osoby. A spraw anie dotyczy 500zł, ale poważnych pieniędzy.

  6. #1576
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Albo zostawić posty jako przestrogę dla tych którzy zbyt pochopnie oceniają człowieka tylko na podstawie tego, że nie zamieścił na aukcji sampli albo nie ma oryginalnego pudełka do sprzętu.

  7. #1577
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Kolega Iczek rownie dobrze mogl sobie napisac ta nowele na kolanie. Jakby sie ta mroczna historia nie skonczyla, zawsze warto przedstawic przedmiot taki jaki jest i nie zbywac potencjalnych kupujacych.

    Uzytkownicy allegro juz zapewne maja dosc ziemniakow zamiast tel i podobnych akcji.

    Niestety, swiat jest taki a nie inny. I lepiej dmuchac na zimne.

  8. #1578
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Kolega Iczek rownie dobrze mogl sobie napisac ta nowele na kolanie.(...)
    Przypominam, że znaliśmy wyłącznie relację jednej strony, i to chyba napisaną w emocjach...
    Dla mnie zastanawiające były natomiast wpisy niektórych kolegów - jacy to namolni są kupujący
    Ale, oczywiście nie ma zakazu selekcji kandydatów na kupców...

  9. #1579
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez v.1958 Zobacz posta
    Ale, oczywiście nie ma zakazu selekcji kandydatów na kupców...
    Nie ma możliwości selekcji kupujących przy wystawieniu aukcji na allegro. Jeśli robisz to z opcją "kup teraz" to już w ogóle. Potencjalnego kupującego można najwyżej zniechęcić i dodać do black listy.

  10. #1580
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie ma możliwości selekcji kupujących przy wystawieniu aukcji na allegro. Jeśli robisz to z opcją "kup teraz" to już w ogóle(...)
    Zgadza się, ale kupujący taki sprzęt poprzez opcję "kup teraz" i bez zasięgania dodatkowych informacji to - delikatnie mówiąc - ryzykant

Strona 158 z 222 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168208 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •