Strona 207 z 222 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 061 do 2 070 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2061
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie tylko dobra wola, ale dochodzenie tego jest najczęściej nie warte czasu i zachodu.

  2. #2062
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Dokładnie. Allegro ma program ochrony kupującego a OLX ma nic! Ja jak sprawdzam OLX to tylko wo okolicy albo w miastach gdzie będę. Żona czasmi kupuje zabawki dzieciom i przysyłaja a że zdaży sie ze zabawka jest w gorszym stanie niż opisują to juz nie nie można z tym nic zrobic bo zwrot to tylko dobra wola sprzedającego. A jeszcze nie trafiłem na takiego co by się zgodził.
    Bo ideą OLX (dawna tablica) miały być "zakupy sąsiedzkie", czyli wyskakujesz z kapci i idziesz do sąsiedniego bloku.
    W formie obrazków:
    https://www.olx.pl/jak-dziala-olx/

    Ale skąpi sprzedawcy szukający oszczędności na prowizjach ze sprzedaży zrobili z tego "konkurencje" dla allegro.
    Takie cwaniakowanie po naszemu. Takie same jak używanie kradzionych aplikacji. Tak ogólnie.

    Więc OLX nie musi chyba wprowadzać programów ochrony itp.

  3. #2063
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Ale skąpi sprzedawcy szukający oszczędności na prowizjach ze sprzedaży zrobili z tego "konkurencje" dla allegro.
    Takie cwaniakowanie po naszemu. Takie same jak używanie kradzionych aplikacji.
    Za to porównanie należy ci się nagroda Złotej Cebuli. Gratuluję.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #2064
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Bo ideą OLX (dawna tablica) miały być "zakupy sąsiedzkie", czyli wyskakujesz z kapci i idziesz do sąsiedniego bloku.
    W formie obrazków:
    https://www.olx.pl/jak-dziala-olx/

    Ale skąpi sprzedawcy szukający oszczędności na prowizjach ze sprzedaży zrobili z tego "konkurencje" dla allegro.
    Takie cwaniakowanie po naszemu. Takie same jak używanie kradzionych aplikacji. Tak ogólnie.

    Więc OLX nie musi chyba wprowadzać programów ochrony itp.
    Pytanie czyje to skąpstwo jeżeli za wystawienie i sprzedanie aparatu z obiektywem o wartości 10 tys trzeba zapłacić ze 200-300zł

  5. #2065
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    To nie sklep tylko ogłoszenia użytkowanika SKLEP na portalu OLX. Sklep ma adres, nazwę, numer Nip itd. Oczywiście może to jak najbardzieć być uczciwie działająca firma.
    Google podają, że to numer telefonu należący do sklepu, sprzedającego również na allegro (żadnych neutralnych ani negatywnych komentarzy), podającego adres stacjonarny (oraz informację o wystawianiu faktur VAT). Poza tym w ogłoszeniu jest informacja o odbiorze osobistym.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Pytanie czyje to skąpstwo jeżeli za wystawienie i sprzedanie aparatu z obiektywem o wartości 10 tys trzeba zapłacić ze 200-300zł
    Indywidualni mają gorzej, chyba 600.

  6. #2066
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Pytanie czyje to skąpstwo jeżeli za wystawienie i sprzedanie aparatu z obiektywem o wartości 10 tys trzeba zapłacić ze 200-300zł
    Na ebay płaci się za samą końcową wartość 10% czyli za tą sprzedaż trzeba by było zostawić dla ebay 1000 zł.
    Do tego płaci się inne opłaty, np. za zapłatę przez paypal i za dodatkowe ficzery.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #2067
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Na ebay płaci się za samą końcową wartość 10% czyli za tą sprzedaż trzeba by było zostawić dla ebay 1000 zł.
    Do tego płaci się inne opłaty, np. za zapłatę przez paypal i za dodatkowe ficzery.
    Jesteś pewien tych 10% ?

  8. #2068
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jesteś pewien tych 10% ?
    Tak. Ale jest limit chyba $750 tego haraczu dla większości rzeczy, nie wiem czy ten limit dotyczy np. samochodów. Dotąd nie handlowałem samochodami, jachtami, ani samolotami na ebay.

    Ostatnio otrzymałem zapłatę od kupca w przeliczeniu ~ 1428 zł, a koszty tej transakcji wyniosly w sumie 231 zł do zapłacenia.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 03-03-2017 o 19:58
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #2069

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie licytujcie w tej aukcji:

    Canon EOS 5D Mark III 22.3MP KORPUS (6736073642) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Chciałem zobaczyć dowód zakupu, facet przesłał mi zdjęcie spreparowanej faktury - sprawdziłem w cyfrowe.pl, pod jej nr. mieli inną transakcję, a człowiek który się podpisał jako sprzedający nigdy u nich nie pracował.
    Ostatnio edytowane przez pawełgaweł ; 03-03-2017 o 20:38

  10. #2070
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ostatnio otrzymałem zapłatę od kupca w przeliczeniu ~ 1428 zł, a koszty tej transakcji wyniosly w sumie 231 zł do zapłacenia.
    U nas nie są (jeszcze)aż tak pazerni, prowizja to chyba 2,7%. Paradoksalnie jest to zasługa allegro...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

Strona 207 z 222 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •