Strona 208 z 222 PierwszyPierwszy ... 108158198206207208209210218 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 071 do 2 080 z 2211

Wątek: Podejrzane aukcje na Allegro II

  1. #2071
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Tak. Ale jest limit chyba $750 tego haraczu dla większości rzeczy, nie wiem czy ten limit dotyczy np. samochodów. Dotąd nie handlowałem samochodami, jachtami, ani samolotami na ebay.

    Ostatnio otrzymałem zapłatę od kupca w przeliczeniu ~ 1428 zł, a koszty tej transakcji wyniosly w sumie 231 zł do zapłacenia.
    Faktycznie 10% biorą, na ebaypl jest 2,7%. Korzystam tylko z pl i nigdy opłaty mnie nie odstraszały ale 10% to już sporo

  2. #2072
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Za to porównanie należy ci się nagroda Złotej Cebuli. Gratuluję.
    Dziękuję czekam na przesyłkę

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Pytanie czyje to skąpstwo jeżeli za wystawienie i sprzedanie aparatu z obiektywem o wartości 10 tys trzeba zapłacić ze 200-300zł
    Nie korzystaj, możesz zawsze kupić cegły w paczce za mniejszą prowizję z ryzykiem jak lubisz.

    Dla nie rozumiejących przekazu, odnosiłem się do narzekania że OLX nie ma ochrony kupującego, nie musi mieć bo idea OLX jest chyba zrozumiała.
    a jak komuś za droga prowizja, ręce opadają na takie argumenty.

    Jakie to takie narodowe podejście każdy ma, takie TFP
    Kurier to też powinien najlepiej za darmo wozić paczki. Czemu tak drogo? Wartość towaru 5zł, koszt przesyłki 15zł ... to jest dopiero zdzierstwo hehe.

  3. #2073
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Dziękuję czekam na przesyłkę



    Nie korzystaj, możesz zawsze kupić cegły w paczce za mniejszą prowizję z ryzykiem jak lubisz.

    Dla nie rozumiejących przekazu, odnosiłem się do narzekania że OLX nie ma ochrony kupującego, nie musi mieć bo idea OLX jest chyba zrozumiała.
    a jak komuś za droga prowizja, ręce opadają na takie argumenty.

    Jakie to takie narodowe podejście każdy ma, takie TFP
    Kurier to też powinien najlepiej za darmo wozić paczki. Czemu tak drogo? Wartość towaru 5zł, koszt przesyłki 15zł ... to jest dopiero zdzierstwo hehe.
    Nie wiem czy na pewno do mnie kierowałeś tą wypowiedź, ja całkowicie odradzam wysyłkowe zakupy z OlX

  4. #2074
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Nie, ogólnie napisałem, źle ująłem "narzekania", powinno być "argumenty", na OLX jak napisałem "wyskakujesz z kapci i idziesz do sąsiada". Wtedy jest bezpiecznie.
    No chyba że dzielnica nie za bardzo, bo można portfel "zgubić" po drodze.

  5. #2075
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Dziękuję czekam na przesyłkę



    Nie korzystaj, możesz zawsze kupić cegły w paczce za mniejszą prowizję z ryzykiem jak lubisz.

    Dla nie rozumiejących przekazu, odnosiłem się do narzekania że OLX nie ma ochrony kupującego, nie musi mieć bo idea OLX jest chyba zrozumiała.
    a jak komuś za droga prowizja, ręce opadają na takie argumenty.

    Jakie to takie narodowe podejście każdy ma, takie TFP
    Kurier to też powinien najlepiej za darmo wozić paczki. Czemu tak drogo? Wartość towaru 5zł, koszt przesyłki 15zł ... to jest dopiero zdzierstwo hehe.
    Narodowe podejście, bo padnę...
    To ja dziękuję za te opiekuńcze państwo/instytucje, które usiłują dbać o bezpieczeństwo masy idiotów a ja jestem zmuszony za to płacić. Kupiłem tysiące rzeczy, w życiu cegły nie otrzymałem. Wystarczy zachować kilka podstawowych zasad aby wszelkiej maści krętaczy i złodziejaszków wyczuwać na kilometr. No ale o czym tu dyskutować skoro "nigeryjski przekręt" od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem a niektórym wystarczy wysłać maila "wysłać mnie do Nigeria paczka zapłacić ja szybki przelew i potwierdzenie wysłać" a już biegną na pocztę z zapakowanym sprzętem.
    Właśnie dlatego allegro (którego swoją drogą za prowadzoną politykę nie trawię) podnosi ceny (monopol też robi swoje), co rok płacimy kilkadziesiąt % więcej za OC i masa innych "udogodnień", za które muszę płacić przez idiotów, którzy sami o własne bezpieczeństwo zadbać nie umieją. "Narodowe podejście"... nosz q.. jego mać...

  6. #2076
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Dla nie rozumiejących przekazu, odnosiłem się do narzekania że OLX nie ma ochrony kupującego, nie musi mieć bo idea OLX jest chyba zrozumiała.
    Przekaz był jasny, porównałeś (nielegalne i niemoralne) korzystanie z pirackiego oprogramowania do (całkowicie legalnego) wystawiania ogłoszeń na olx zamiast allegro (w celu uniknięcia prowizji).

    Jakie to takie narodowe podejście każdy ma, takie TFP
    Są branże, gdzie można sobie na takie prowizje pozwolić (np. ubrania, narzut kilkaset %), a w elektronice i foto osiągnięcie dwucyfrowej marży jest najczęściej tylko mokrym snem sprzedawcy. Prowizja allegro dla firm to często blisko połowa zysku. A dwukrotnie większą prowizję dla osób fizycznych jak nazwać?
    Mnie nie dziwi migracja na olx. Nawet pasożyt instynktownie wie, że jak będzie za bardzo doił swojego żywiciela, to obaj zdechną.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #2077
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Przekaz był jasny, porównałeś (nielegalne i niemoralne) korzystanie z pirackiego oprogramowania do (całkowicie legalnego) wystawiania ogłoszeń na olx zamiast allegro (w celu uniknięcia prowizji).


    Są branże, gdzie można sobie na takie prowizje pozwolić (np. ubrania, narzut kilkaset %), a w elektronice i foto osiągnięcie dwucyfrowej marży jest najczęściej tylko mokrym snem sprzedawcy. Prowizja allegro dla firm to często blisko połowa zysku. A dwukrotnie większą prowizję dla osób fizycznych jak nazwać?
    Mnie nie dziwi migracja na olx. Nawet pasożyt instynktownie wie, że jak będzie za bardzo doił swojego żywiciela, to obaj zdechną.
    Jak przeczytasz cytowany cytat i całą odpowiedź może zrozumiesz sens wypowiedzi. Wycinając fragment możesz sugerować "jasne przekazy".

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Narodowe podejście, bo padnę...
    To ja dziękuję za te opiekuńcze państwo/instytucje, które usiłują dbać o bezpieczeństwo masy idiotów a ja jestem zmuszony za to płacić. Kupiłem tysiące rzeczy, w życiu cegły nie otrzymałem. Wystarczy zachować kilka podstawowych zasad aby wszelkiej maści krętaczy i złodziejaszków wyczuwać na kilometr. No ale o czym tu dyskutować skoro "nigeryjski przekręt" od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem a niektórym wystarczy wysłać maila "wysłać mnie do Nigeria paczka zapłacić ja szybki przelew i potwierdzenie wysłać" a już biegną na pocztę z zapakowanym sprzętem.
    Właśnie dlatego allegro (którego swoją drogą za prowadzoną politykę nie trawię) podnosi ceny (monopol też robi swoje), co rok płacimy kilkadziesiąt % więcej za OC i masa innych "udogodnień", za które muszę płacić przez idiotów, którzy sami o własne bezpieczeństwo zadbać nie umieją. "Narodowe podejście"... nosz q.. jego mać...
    No narodowe, kombinowanie jest narodowym podejściem. Każdy kombinuje jak tu taniej kupić, jak tu taniej wystawić, jak tu oszwabić jeden drugiego. Wystarczy wziąć się do roboty i kupować tak jak jest wygodnie. OC to zły przykład, tanie OC zdecydowanie sprzyjało kombinatorom od ustawek blacharskich. Utrata zniżek bardziej boli chyba.

    Ja Allegro nie bronie, nie chcesz nie używaj, ot taka zwykła stronka, na pewno nie mają kosztów
    Chyba trochę ludzi tam pracuje, serwerownie, te sprawy. Monopol ? Jaki monopol skoro masz darmowe OLX.

    To byłoby ciekawe, za canona płacisz a nikon rozdaje za darmo i canon ma monopol.

    W politykę chyba się tu nie będziemy bawić bo i tak zostanie wyciachane, ale opiekuńcze państwo widać jak odpalisz kalkulator płac, zobacz ile na etacie dostajesz, ile płacisz, a ile Twój pracodawca płaci za Ciebie.

  8. #2078
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    [QUOTE=7four;1345271]
    Wysoka marża na ebay USA to tylko odbicie faktu, że w USA żadne inne formy sprzedaży prywatnej "między ludźmi" praktycznie już nie istnieją. Ogłoszenia w gazetach prawie zdechły, lokalne rynki sa małe, odległości duże, jakiś craigslist może w wielkich miastach ma sens, więc albo ebay albo nic. Wszystko inne to więcej zachodu i strata czasu. Można wywiesić ogłoszenie w pracy. Może zobaczy je sto osób z czego żadna nie będzie zainteresowana, zamiast np. 100 tysięcy, z czego pięć będzie zainteresowanych i jedna kupi.

    Ebay jest praktycznie monopolistą, ale to nie jest do końca skutkiem drapieżnosci ebay. Ten biznes ma naturalnie to do siebie, że powinien być jeden. Tak jak np. systemy operacyjne komputerów. Ja nie chcę 15 róznych małych ebajów, chcę jednego wielkiego rynku, gdzie mój fant zobaczy cały > 300 milionowy kraj, a jeśli mam ochotę, to może i cały świat. A jak kupuję, to też chcę widzieć wszystkie oferty "from sea to shining sea" .
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 04-03-2017 o 22:04
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #2079
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    [QUOTE=pan.kolega;1345290]
    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Wysoka marża na ebay USA to tylko odbicie faktu, że w USA żadne inne formy sprzedaży prywatnej "między ludźmi" praktycznie już nie istnieją. Ogłoszenia w gazetach prawie zdechły, lokalne rynki sa małe, odległości duże, jakiś craigslist może w wielkich miastach ma sens, więc albo ebay albo nic. Wszystko inne to więcej zachodu i strata czasu. Można wywiesić ogłoszenie w pracy. Może zobaczy je sto osób z czego żadna nie będzie zainteresowana, zamiast np. 100 tysięcy, z czego pięć będzie zainteresowanych i jedna kupi.

    Ebay jest praktycznie monopolistą, ale to nie jest do końca skutkiem drapieżnosci ebay. Ten biznes ma naturalnie to do siebie, że powinien być jeden. Tak jak np. systemy operacyjne komputerów. Ja nie chcę 15 róznych małych ebajów, chcę jednego wielkiego rynku, gdzie mój fant zobaczy cały > 300 milionowy kraj, a jeśli mam ochotę, to może i cały świat. A jak kupuję, to też chcę widzieć wszystkie oferty "from sea to shining sea" .
    Bogaty naród ma gdzieś czy jest to 5 czy 10% prowizji, jak ich stać na to żeby co miesiąc kupić nowe FF

  10. #2080
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Podejrzane aukcje na Allegro II

    [QUOTE=pan.kolega;1345290]
    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Wysoka marża na ebay USA to tylko odbicie faktu, że w USA żadne inne formy sprzedaży prywatnej "między ludźmi" praktycznie już nie istnieją. Ogłoszenia w gazetach prawie zdechły, lokalne rynki sa małe, odległości duże, jakiś craigslist może w wielkich miastach ma sens, więc albo ebay albo nic. Wszystko inne to więcej zachodu i strata czasu. Można wywiesić ogłoszenie w pracy. Może zobaczy je sto osób z czego żadna nie będzie zainteresowana, zamiast np. 100 tysięcy, z czego pięć będzie zainteresowanych i jedna kupi.

    Ebay jest praktycznie monopolistą, ale to nie jest do końca skutkiem drapieżnosci ebay. Ten biznes ma naturalnie to do siebie, że powinien być jeden. Tak jak np. systemy operacyjne komputerów. Ja nie chcę 15 róznych małych ebajów, chcę jednego wielkiego rynku, gdzie mój fant zobaczy cały > 300 milionowy kraj, a jeśli mam ochotę, to może i cały świat. A jak kupuję, to też chcę widzieć wszystkie oferty "from sea to shining sea" .
    No w USA jest jeszcze bardzo popularny lokalny Garage Sale. Czyli wyprowadzasz się ? Wystawiasz całe umeblowanie domu na trawnik i sprzedajesz po niedużej cenie.

Strona 208 z 222 PierwszyPierwszy ... 108158198206207208209210218 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •