Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 23 z 183 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #221
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    No i tu właśnie wychodzi brak porównania z dobrym monitorem z PVA. W analogicznych warunkach, kiedy IPS zaczyna świecić, spojrzenie np na taki CG241W to zajrzenie do beczki smoły w bezksiężycową noc. Różnica jest powalająca. Do wszystkiego można się oczywiście przyzwyczaić. Ale nie należy z góry zakładać, że wszyscy spokojnie przejdą do porządku dziennego ze świecącymi narożnikami.
    Rzekłbym, że mam znakomite porównanie moich IPS-ów z CG241 stojącym u znajomych (którego - dodałbym - nie kupiłbym dla siebie, bo dostrzegam na nim słabsze kąty widzenia, niż na panelach IPS w tym rozmiarze). To prawda, że czernie są na tym ekranie głębsze, ale z mojego punktu widzenia ta różnica nie ma znaczenia. Jest pomijalna, ponieważ po pierwsze nie korzystam z ekranu do podziwiania czerni, po drugie: na stanowisku, na jakim pracuję, na IPS-ie dostaję kontrast rzędu 500-600 do 1, zupełnie wystarczający do tego co robię na komputerze.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ma Pan jakiś scenariusz prac z monitorem. Jak każdy. Ale nie u każdego są one takie same. Grunt to najlepiej wstrzelić się w potrzeby i oczekiwania a nie lansować na siłę to co się sprawdziło akurat u nas.
    Przecież takie lansowanie na siłę dość często pojawia się w Twoich wypowiedziach. Jest to zrozumiałe, bo sprzedajesz te monitory o których mówisz i są one na ogół dobre, ale - to istotne ale - nie każdy fotografujący ma ochotę dołożyć parę stówek do czegoś lepszego. Takie osoby też trzeba zrozumieć, doradzić im i nie sprowadzać rozmowy z nimi do znanego u Ciebie argumentu, że dlaczego wydanie setek złotych na lepszy obiektyw u fotografa przejdzie, a dołożenie do lepszego monitora - już nie.

  2. #222
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    chyba zacząłem kolejny spór :/
    Zmieńmy więc trochę kierunek dyskusji...
    Rzeczą, która powstrzymuje mnie od doplacenia do NECa27 jest wygląd tej czerni przy słabym oświetleniu. Załóżmy, że zdjęcia mogę obrabiać przy zapalonym żyrandolu a nie w zupełnym mroku - 16 żaróweczek 20W - ogólnie spore bydle ok 300-360W, więc nie jest bardzo ciemno.

    Czy ktokolwiek z Was widział monitor NEC 20WGX2 w pracy i jest w stanie porównać czernie tego monitora z PA271? To jest kluczowe pytanie tutaj. (mój nec ma szybę, przez co podobno czernie są głębsze)
    Czernie na moim monitorze mi nie przeszkadzają, więc czy w PA271 będzie pod tym względem lepiej czy gorzej.
    Jeśli gorzej zostaję przy EIzo.
    Ostatnio edytowane przez dreamstorm ; 18-01-2012 o 19:23
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  3. #223
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    Czy ktokolwiek z Was widział monitor NEC 20WGX2 w pracy i jest w stanie porównać czernie tego monitora z PA271? To jest kluczowe pytanie tutaj. (mój nec ma szybę, przez co podobno czernie są głębsze)
    Czernie na moim monitorze mi nie przeszkadzają, więc czy w PA271 będzie pod tym względem lepiej czy gorzej.
    Jeśli gorzej zostaję przy EIzo.
    Proponuję iść samemu ocenić. Ja tak zrobiłem, będąc właściwie przekonanym już do EIZO - przeczytałem cały internet i zawracałem głowę tuzom tego tematu. Po wejściu do sklepu i ocenie tych samych zdjęć na papierze, do podobnych EIZO i NEC, skończyłem z NEC-iem pod pachą.
    Uważam, że monitora w cenie do 8 kpln nie kupuje się tylko na podstawie opinii z internetu, bo te - jak zresztą dowodzi dyskusja powyżej - często tendencyjne i nie zawsze obiektywne. Trzeba iść i popatrzeć.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #224
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Niestety nie zawsze jest gdzie Eizo jest bezpiecznym zakupem. Będzie to monitor, z którego na pewno będę zadowolony, ale nie chcę sobie pluć w brodę, że mogłem dopłacić 850 zł i mieć lepszy komfort pracy.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  5. #225
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    Czy ktokolwiek z Was widział monitor NEC 20WGX2 w pracy i jest w stanie porównać czernie tego monitora z PA271? To jest kluczowe pytanie tutaj. (mój nec ma szybę, przez co podobno czernie są głębsze)
    Czernie na moim monitorze mi nie przeszkadzają, więc czy w PA271 będzie pod tym względem lepiej czy gorzej.
    Jeśli gorzej zostaję przy EIzo.
    20WGX2 to staroć jeszcze na archaicznej matrycy AS-IPS, jego czerń nie umywa się do tej w PA.

  6. #226
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Czyli w kiepskim świetle przy niskiej jasności na pewno nie będzie gorzej niż w 20WGX2 ?

    PA271 nie ma dynamicznego dopasowania jasności w zależności od oświetlenia otoczenia, prawda? To też w Eizo mi się bardzo podoba.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  7. #227
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    20WGX2 to staroć jeszcze na archaicznej matrycy AS-IPS, jego czerń nie umywa się do tej w PA.
    Ale jest mniejszy i kąty do narożników to inna całkiem bajka.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #228
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    Czyli w kiepskim świetle przy niskiej jasności na pewno nie będzie gorzej niż w 20WGX2 ?

    PA271 nie ma dynamicznego dopasowania jasności w zależności od oświetlenia otoczenia, prawda? To też w Eizo mi się bardzo podoba.
    Nie powinno być gorzej.

    PA271W ma literalnie wszystkie bajery, jakie są w monitorach - wśród niezliczonych funkcji ma też oczywiście automatykę jasności, nawet z możliwością adaptacji krzywej odpowiedzi tonalnej do warunków oświetleniowych.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ale jest mniejszy i kąty do narożników to inna całkiem bajka.
    Ale srebrzenie jest neutralne a nie różowe jak w AS-IPS i występuje w znacznie mniejszym stopniu. Dokładając do tego znacznie lepszy kontrast oraz większy zakres regulacji jaskrawości, co przekłada się na dużo niższy punkt czerni - powinno być nie gorzej, a nawet lepiej. Nawet mimo dodatkowych hektarów powierzchni.

  9. #229
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    PA271 nie ma dynamicznego dopasowania jasności w zależności od oświetlenia otoczenia, prawda? To też w Eizo mi się bardzo podoba.
    Ma, ale po kalibracji niezależnie od monitora będzie to wyłączone. Oczywiście można przy innych zastosowaniach przestawić w inny tryb i wówczas włączyć automatykę.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #230
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie

    Przemyślałem temat. Rozważałem czy po zamówieniu S2433W dopłacić do PA271. Choć teoretycznie mogę jeszcze zmienić decyzję, ale chyba jednak jej nie zmienię.

    Fotografia to moja praca dodatkowa. Gdybym robił to na pełny etat i miał 30 ślubów w roku to z pewnością wybrałbym monitor profesjonalny i dostosował stanowisko pracy do obróbki zdjęć, ale w moim przypadku mogę śmiało rozważać monitor niespecjalistyczny.

    Rozmiar ekranu w PA271 na pewno jest znacznie większy, ale przy tak małej plamce musiałbym siedzieć jeszcze bliżej niż teraz,co byłoby raczej niewykonalne. Filmów na komputerze nie oglądam i w gry nie gram (poza tą jedyną, na którą czekam ), więc albo internet albo obróbka for - 95% lightroom, 5% PS.

    Po przerzuceniu paska zadań z Win7 na lewą stronę z autoukrywaniem, zdjęcia w pionie na mojej 20tce nie są już tak tragicznie małe. Myślę, że na 24ce będą zadowalających rozmiarów. Na szerokość nawet teraz jest w miarę ok, jak się ukryje paski z lewej strony, więc na 24ce powinno być zupełnie komfortowo.

    Nigdy tych monitorów nie widziałem na oczy niestety i kupować miałem w kwietniu, ale kupno wcześniej pozwoli mi przetestować jak monitor się sprawdzi i porównać obraz z wydrukiem.

    Kupujące Eizo wiem, że spełni moje oczekiwania w 100%, przynajmniej na razie. Z NECiem może być różnie, ponieważ, jak pisałem wcześniej, lubie siedzieć przy komputerze przy niewielkim oświetleniu, a głęboka czerń na pewno drastycznie zwiększy komfort pracy.


    Poza tym określiłem sobie budżet 4tys, wiedząc, że i tak trochę go nagnę, więc tym bardziej jest to argument za Eizo. Niestety nie ma 27mek na VA, bo pewnie mocno biłbym się z myślami. Myślę, że trochę czasu minie zanim zacznę potrzebować czegoś lepszego, o ile to nastąpi.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

Strona 23 z 183 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •