Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 62 z 183 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #611
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McKiller Zobacz posta
    Witam, próbowałem skalibrować monitor kalibratorem "Color Munki"
    A oprogramowaniem jakim? Bo jeśli oryginalnym to sensu bez. Proponuję użyć basICColora, lub jeśli nie straszne Panu zagadnienie kalibracji na poziomie profesjonalnym, Argylla.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  2. #612
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Mam do skalibrowania 2 monitory Eizo L767 i S1921 (wiem rewelacja to to nie jest). Czy kalibrator Color Munki Display będzie wystarczający ? Czy warto dopłacać do wersji photo ?

  3. #613
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Czy kalibrator Color Munki Display będzie wystarczający ? Czy warto dopłacać do wersji photo ?
    Znacznie lepiej X-Rite I1 Display Pro. To najtańszy rozsądny kalibrator na rynku z całkiem porządnym kawałkiem oprogramowania.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #614
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Mam do skalibrowania 2 monitory Eizo L767 i S1921 (wiem rewelacja to to nie jest). Czy kalibrator Color Munki Display będzie wystarczający ? Czy warto dopłacać do wersji photo ?
    Sam czujnik będzie w porządku, natomiast oprogramowanie do niego jest bardzo ograniczone w stosunku do tego, co oferuje aplikacja i1 Profiler dołączona do sugerowanego powyżej przez Tomka i1 Display Pro. Jakimś wyjściem jest kupno Color Munki Display i używanie go z Argyllem i nakładką dispcalGUI. Taki zestaw jest dość prosty do odpalenia, tyle, że wymaga pewnej wiedzy przy ustalaniu parametrów kalibracji w dispcalGUI. Z drugiej strony kupno i1 Display Pro jest rozwiązaniem przyszłościowym - jak najdzie Cię fantazja na monitor ze sprzętową kalibracją, to ustawisz go spokojnie z i1 Display Pro i oprogramowaniem w rodzaju ColorNavigator, SpectraView, etc. Decyzje, decyzje :-)

  5. #615
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Rożnica cenowa między i1Pro a CMD to jakies 200-250 zł (zależnie od sklepu) więc myślę, że odżałuje już na i1 A plany na zmianę panelu są dość konkretne i pewne więc też się przyda.

  6. #616
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadget_zary Zobacz posta
    Rożnica cenowa między i1Pro a CMD to jakies 200-250 zł (zależnie od sklepu) więc myślę, że odżałuje już na i1 A plany na zmianę panelu są dość konkretne i pewne więc też się przyda.
    To słuszna decyzja. Ja aktualnie rzeźbię z i1 Display Pro w CG243W i powiem Ci, że to bardzo dobry duet :-)

  7. #617
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    To słuszna decyzja. Ja aktualnie rzeźbię z i1 Display Pro w CG243W i powiem Ci, że to bardzo dobry duet :-)
    Ewentualnie tu jest szybkie, robocze porównanie, m.in. z DISCUSem: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=423
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  8. #618
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    To słuszna decyzja. Ja aktualnie rzeźbię z i1 Display Pro w CG243W i powiem Ci, że to bardzo dobry duet :-)
    U mnie nie jest to duet idealny. Na tym samym monitorze oraz na SX2762W i1D Pro bez korekty małpą jest mało użyteczny w kwestii ustawiania temp. barowej. Myli się o 500-700K. To dużo moim zdaniem. Z resztą to po prostu widać.
    Nie oceniam samej optyki, precyzji i czułości, nie znam się. Ale błąd na szerokim gamucie jest. I to taki, który przez wielu dawany był jako argument w przedbiegach dyskwalifikujący spydery i inne takie tam do szerokiego gamutu, jako w ogóle nadające się do precyzyjnego ustawiania. Tyle że i1d pro nie jest tu jakąś rewelacją w tym kontekście. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz może? Ale wątpię. Może ich posiadacze mogli by zrobić mały test jeśli mają możliwość i się potwierdzi lub nie.

    Użytkowo natomiast ma potężną zaletę - jest pierońsko szybki. Praca z nim i Argyllem nawet na bardzo dużych testchartach to przyjemność. Małpa w takim zestawieniu nie wyrabia.
    piątka, trochę szkła i gadżety

  9. #619
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bob_ Zobacz posta
    Myli się o 500-700K.
    Pewnikiem uszkodzony egzemplarz. Sprawdzałem sporo tych czujników i taki błąd jest niedopuszczalny.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  10. #620
    Bywalec Awatar bob_
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    woj. opolskie
    Wiek
    48
    Posty
    150

    Domyślnie

    A więc co? Reklamować? Na jakiej podstawie? (nie powątpiewam, tylko proszę o radę jak to skutecznie załatwić. dodam że kupiłem we "wzornikach")
    piątka, trochę szkła i gadżety

Strona 62 z 183 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •