Zobacz wyniki ankiety: nowy czy używany

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 2 z 183 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1821

Wątek: Monitory - porady, problemy itd. część II

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    No i jeszcze nieśmiertelne pytanie - co wybrać ???
    1. EIZO FS2331 + EasyPix
    2. NEC P221W + Spyder 3 Express (taki pakiecik jak obecnie sprzedają sklepy internetowe).

    W konfiguracji 2 zakładam możliwość użycia Argyll'a. Zakładam, że Spyder 3 jest w wersji 4, jakoś tam kompatybilnej z szerokogamoniowatymi.
    Cena obu zestawów b. zbliżona.

    Zastosowanie - głównie amatorska obróbka zdjęć i praca z tekstem. Marginalnie -
    multimedia i gry.
    Nie zakładam kalibracji usługowej (póki co) ani zakupu innych kalibratorów.

    Do tej pory używałem kalibrowanego 2 lata temu CRT Philipsa 201P,
    ale już mnie od niego oczy bolą ... i czas na zmianę.

    Eizo wydaje się być bezpieczniejszym wyborem: 5 lat gwarancji, dedykowany soft
    do kalibracji (również sprzętowej), no i wąskogamoniowaty, co jest jego zaletą i wadą jednocześnie ...

    NEC: ach ten szeroki gamoń i oglądanie zdjęć w prawie AdobeRGB ... no i większy ekran.
    Za to, z tego co piszą na forach, większe ryzyko przebarwień, nierównomiernego
    podświetlenia, trudniejsza (przynajmniej na początku) kalibracja Argyllem i w sumie
    rezultat bardziej niepewny ..

    Radźcie bracia i siostry, radźcie ...

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ptrk Zobacz posta
    No i jeszcze nieśmiertelne pytanie - co wybrać ???
    1. EIZO FS2331 + EasyPix
    2. NEC P221W + Spyder 3 Express (taki pakiecik jak obecnie sprzedają sklepy internetowe).
    Weź porządny kalibrator. Skoro w użyciu ma być Argyll, to najtańszy z dobrych jest ColorMunki Display.

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Weź porządny kalibrator. Skoro w użyciu ma być Argyll, to najtańszy z dobrych jest ColorMunki Display.
    W przypadku NEC-a to tego Spydera mozna by upłynnić i zakupić Muńkiego... ewentualnie.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    A ja proponuję nabyć najlepszy monitor na jaki stać. To najrzadziej wymieniany element całego warsztatu. Skalibrować usługowo, albo później. Zamiast wywalać pieniądze na akcesoria-zabawki lepiej całość przeznaczyć na jeden zakup ale porządniejszy.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    55
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    A ja proponuję nabyć najlepszy monitor na jaki stać. To najrzadziej wymieniany element całego warsztatu. Skalibrować usługowo, albo później. Zamiast wywalać pieniądze na akcesoria-zabawki lepiej całość przeznaczyć na jeden zakup ale porządniejszy.
    To który z tych dwóch jest lepszy do moich zastosowań, o których napisałem wyżej?

  6. #16
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    Ostatnie P221W z którymi miałem doczynienia były jak na P221W całkiem równomierne, możliwe że poprawili kontrolę jakości. Ogólnie monitor szału nie robi - 10-o bitowe sterowanie to maławo (a już szczególnie w przypadku monitora szerokogamutowego), ale w tych pieniądzach nie ma na rynku nic lepszego.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Ostatnie P221W z którymi miałem doczynienia były jak na P221W całkiem równomierne, możliwe że poprawili kontrolę jakości. Ogólnie monitor szału nie robi - 10-o bitowe sterowanie to maławo (a już szczególnie w przypadku monitora szerokogamutowego), ale w tych pieniądzach nie ma na rynku nic lepszego.
    Ja naprawdę nie rozumiem. Użytkuję ten model 2lata i od początku jest bardzo równy i dobrze oddaje barwy co widzę po wydrukach.
    A niuanse kolorystyczne są dobrze dostrzegalne, w LR zmiana parametru tint nawet o 1 jest widoczna...
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Polska
    Posty
    727

    Domyślnie Jaki montor?

    Niestety talonow NBP jak na lekarstwo, wiec trzeba znizyc loty, skladam tez komputer wiec na monitor musi pusc mniej zlotowek. Czy jest cos sesnownego w przedziale zl 1000 do oko 2500zl?
    Polecaja Eizo ale przy tej kwocie to dostepne sa jedynie nizsze modele, czy warto taki brac, jesli tak to ktory, o jakich parametrach i dla czego ten a nie inny?
    Kolega radzil 24" 1900 x 1200

  9. #19
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie

    W dolnym zakresie zakładanego budżetu - NEC P221W

    Przy lekko przekroczonym budżecie - NEC PA231W lub P241W (ten ostatni będzie najwygodniejszy, 24" 1920x1200px).

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    A właśnie tak się ostatnio zastanawiam.
    Co byłoby wygodniejsze. Mam już P221W z którego jestem zadowolony i teraz lepiej dokupić drugi i pracować na 2ekrany co mnie kusi już od jakiegoś czasu
    czy wymienić na 24" Eizo? Ogólnie koszta jednego czy drugiego rozwiązania są porównywalne.
    Mając duży ekran i tak zdjęcie przy obróbce nie wykorzystuje całej objętości ekranu bo palety zajmują jednak niezły kawałek a tak miałbym zdjęcie praktycznie na full 22" na jednym ekranie i palety + przeglądarka na drugim i wg. mnie bardziej by to podniosło komfort pracy niż powiększenie monitora o dodatkowe 2" (wiem, że to nie tylko fizyczny rozmiar ale też plamka i rozdzielczość ale obecna mi odpowiada, wręcz zastanawiam się, czy większa nie będzie za duża)
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

Strona 2 z 183 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •