Strona 1 z 163 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1

    Domyślnie W czym nosić sprzęt - część II

    Kontynuacja wątku http://www.canon-board.info/showthread.php?t=42

    cześć

    szukam reporterskiej torby na sprzęt która będzie dyskretna- czyli będzie udawać zwykłą torbę na ramię
    mówię tu o czymś pokroju:
    http://www.fotografuj.pl/News/Torba_...senger/id/3713
    ogólnie model fajny tylko hmm-za takie pieniądze wydaje mi się zbyt mało usztywniony i mało praktyczny pod kątem pakowania.

    Co będę przenosić?
    body 1szt (ff lub crop - różne wielkości wiadomo ale oba bez gripów)+70-200 f/4 + 17-40 f/4 + 430 exII

    Ogólnie mam aż 2 torby foto,nie są przesadnie duże ale widać na pierwszy rzut oka że mam tam sprzęt.Wiadomo nie jest to nic złego ale w przypadku niektórych reportaży dobrze być branym za nieszkodliwego amatora którym nie ma co zawracać sobie głowy bo nawet nie ma torby na sprzęt foto:P
    Ostatnio edytowane przez MacGyver ; 09-11-2011 o 17:56
    L-dorado
    blog

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Do upartego będę powtarzał, że *jedyną* reporterską dyskretną torbą jest jeden z modeli z serii Think Tank Photo Retrospective 5/10/20/30. Drogie, ale doskonałe. Przy czym nie są sztywne (ale z drugiej strony po wszystkich usztywnianych torbach fotograficznych widać że są na sprzęt). Dla Twojego zestawu odpowiedni będzie Retro 10 - chyba, że planujesz chować korpus z założonym 70-200, wtedy Retro 20.

  3. #3

    Domyślnie

    strideer dzięki
    tak chowam czesto body z zapiętym 70-200

    rzeczywiście torby są kozackie,tylko no właśnie cena...może zna ktoś tańsza alternatywę?
    L-dorado
    blog

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Do upartego będę powtarzał, że *jedyną* reporterską dyskretną torbą jest jeden z modeli z serii Think Tank Photo Retrospective 5/10/20/30.
    albo prawie taki same Lowepro Classified (uwaga! absurdalnie drogie)
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez airhead Zobacz posta
    albo prawie taki same Lowepro Classified (uwaga! absurdalnie drogie)
    Eeeee... nie ma porównania. Dla mnie Lowepro w sensie dobrych projektów skończyło się parę lat temu, mniej więcej jak wypuszczali plecaki Vertex, niejako zastępujące Trekkery.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    A może torba vanguarda up-rise 38?

  7. #7

    Domyślnie Torba foto na sprzet...

    Czesc, szukam torby foto na:
    Canon EOS 50D
    Canon EF 17-40mm F/4.0L USM
    Canon EF 85mm F/1.8 USM
    Canon EF 100-400mm F/4.5-5.6L IS USM
    + lampa + aku + karty itp.

    Co mozecie polecic w jakiejs normalnej cenie? Najlepiej zadnych firmowych w stylu Canon, bo nie chce zeby bylo widac, ze mam sprzet foto w niej.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie

    No więc się pochwalę kilka postów temu szukałem torby jako uzupełnienie większego plecaka. Znalazłem chyba ideał,który spełnia kryteria wygląd+wielkość+funckonalność+jakość.Wybór padł na DOMKE J-5XC .Póki co nie zdążyłem przetestować w praktyce,ale co mogę powiedzieć,to naprawdę świetne wykonanie,nie rzuca się w oczy.Kombinacji zagospodarowania wnętrza jest co najmniej kilka.Jeśli chce się więcej upchać,to lampę z powodzeniem można wrzucić do zewnętrznej kieszeni,gdzie siedzi dobrze.Konkretny model zachęcił mnie szczególnie szybkim dostępem do dolnej kieszeni,gdzie mieszczą się 3 obiektywy typu 50mm,28mm,85mm lub na długość 70-200. Z góry ładuję aparat ze stałką ,z boku miejsce na lampę.Rozmiar dla mnie idealny,w reporterce tak czy siak jedno body z szkiełkiem cały czas wisi na szyi ,więc reszta z zapasem będzie mi się mieściła do środka

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2006
    Wiek
    47
    Posty
    34

    Domyślnie

    mam podobny sprzęt:
    - C 50d
    - C 70-200 F:2.8
    - T 17-50 2.8
    - 580 EX II
    - wiadomo: aku, karty, ładowarka itp.

    polecam VANGUARD up-rise 43. jedyna uwaga to to że ma jedną szelkę co przy moim doświadczeniu trekingowym (ponad 15lat) ciężko było się przestawić, ale za to dostęp do aparatu - jednym ruchem. Ma pas biodrowy. Kapok ochronny przed deszczem.

    Wada: Nic po za sprzętem nie włożysz chyba, że małe picie, jedna kanapka, deszczówka.
    Na pewno nie nadaj się na wypady w góry. natomiast w plener czy do turystyki miejskiej super.

  10. #10

    Domyślnie

    ale 100-400 jest z lekka wiekszy od 70-200

Strona 1 z 163 1231151101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •