Strona 53 z 163 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #521
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez piwo Zobacz posta
    Też szukam plecaka, który pomieściłby sprzęt na wyjazdy, a przy okazji nie miał monstrualnych rozmiarów. Nie planuję jakoś często zmieniać szkieł, ale nie chciałbym też za każdym razem przed zdjęciem składać, a po zdjęciu rozkładać aparatu i szkła. Noszenie na szyi nie bardzo wchodzi w grę, bo będzie sporo chodzenia i szkoda mi szyi, a z kolei przepakowanie sprzętu na miejscu do innego plecaka/torby też nie, bo jadę daleko i chcę do minimum ograniczyć zabierane rzeczy.

    Stąd moje pytanie - czy da się do Shape Shifter'a zmieścić 5D z 35L i jakoś sensownie to wyjmować? Tzn. umieścić złożone gdzieś niedaleko zamka żeby otwieranie, wyjmowanie i składanie nie trwało 5 minut? Nie oczekuję, że to będzie to w ciągu kilku sekund jak np. w plecaku Kata, ale żeby nie trwało to wieczność. Da się? (Oprócz w.w. miałaby być lampa, 70-200, rybie oko.)

    edit:
    Zapomniałem dodać, że 5D bez gripa.
    Da się osobno korpus, osobno szkło, do dwóch górnych sakw wewnątrz plecaka. Wtedy odsuwasz górny suwak na boki i masz dostęp do obu elementów, które możesz w miarę szybko skręcić, rozkręcić, wyjąć lub schować.

  2. #522
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    odsuwasz górny suwak na boki i masz dostęp do obu elementów, które możesz w miarę szybko skręcić, rozkręcić, wyjąć lub schować.
    Ta konieczność skręcania i rozkręcania za każdym razem nie jest irytująca?

  3. #523
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    Kraków/Faringdon UK
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    polecam delte SX2 dobry bardzo wygodny plecak na ślubie nie jest źle oraz w dłuższe trasy jest super

  4. #524
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom/powiat
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    A jak z trwałością i jakością wykonania Delty w porównaniu do Fastpacka? Warto dopłacic do Lowepro? Już od wakacji nie mogę sie zdeecydować.
    :grin:EOS30, 40D, T28-75/2.8, T70-300VC, C20-35/3,5-4,5:grin:

  5. #525
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Ta konieczność skręcania i rozkręcania za każdym razem nie jest irytująca?
    Jak nie robisz tego co minutę - to według mnie nie. Rzecz cokolwiek ułatwia możliwość wrzucenia niepotrzebnych dekielków korpusu i obiektywu do sakwy zwolnionej przez korpus lub obiektyw, co w razie potrzeby pozwala nie szukać ich po całym wnętrzu. SS jest plecakiem specyficznym z założenia. Albo się na to godzisz, kupujesz go i używasz z pełną świadomością, że taki jest - albo kupujesz coś innego.

  6. #526
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Czy największa sakwa na obiektyw pomieści 100-400L?

  7. #527
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Czy największa sakwa na obiektyw pomieści 100-400L?
    Są dwie sakwy identycznego rozmiaru. Wchodzi do nich luźno 70-200/2.8L IS USM II z odwróconą osłoną i jeśli pamięć mnie nie myli z założoną obejmą statywową, a przy tym zostaje jeszcze luz na wygodne wyjmowanie. 100-400 nie próbowałem, ale zdaje się jest to szkło o gabarycie zbliżonym do 70-200, więc nie powinno być problemu.

  8. #528
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kristek Zobacz posta
    A jak z trwałością i jakością wykonania Delty w porównaniu do Fastpacka? Warto dopłacic do Lowepro? Już od wakacji nie mogę sie zdeecydować.
    Czytałem na nikonarzach skrajnie różne opinie: że "spoko", że" badziew szybko drący".
    Katuje lowepro (model computreker) zdaje się 3 rok już będzie, wygląda nadzwyczaj dobrze.
    Sam sie zastanawiałem nad zakupem fastpacka lub sx2 - cel wycieczki. Pooglądałem zdjęcia obu plecaków, porównałem jakość wykoniania, już licytowałem fastpacka 350 i... natrafiłem na propozycję tamraca, model 3370 (aero 70), kupiłem za marne 120zł, nówkę. Na 3 dni przed majówką 2012. W górach sprawdził się wzorowo. Lekki, sztywny.
    Z tydzień temu na allegro sprzedał się model tamrac aero 75 Tamrac Aero 75 Speed Wawa jak lowepro fastpack fv (2910823457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. za 99zł.
    Dopłać do fastpacka. Jest lepszy Lowepro Fastpack 250 poddawany jest testowi na otarcia. - YouTube

  9. #529
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez kristek Zobacz posta
    A jak z trwałością i jakością wykonania Delty w porównaniu do Fastpacka? Warto dopłacic do Lowepro? Już od wakacji nie mogę sie zdeecydować.
    Wszystko zależy od użytkowania. Sam mam SX2, ale tylko dlatego, że kupiłem nowy za 50% ceny w sklepie. Jak masz kase to się nie zastanawiaj i dopłacaj do FastPack'a. W innym przypadku delta będzie jak znalazł.

  10. #530
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Da się osobno korpus, osobno szkło, do dwóch górnych sakw wewnątrz plecaka. Wtedy odsuwasz górny suwak na boki i masz dostęp do obu elementów, które możesz w miarę szybko skręcić, rozkręcić, wyjąć lub schować.
    Da się RAZEM do JEDNEJ z górnych kieszeni ze złożoną osłoną (puszka bez gripa)

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Są dwie sakwy identycznego rozmiaru. Wchodzi do nich luźno 70-200/2.8L IS USM II z odwróconą osłoną i jeśli pamięć mnie nie myli z założoną obejmą statywową, a przy tym zostaje jeszcze luz na wygodne wyjmowanie.
    Nie myli

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Ta konieczność skręcania i rozkręcania za każdym razem nie jest irytująca?
    Lekko, ale to jedyny minus tego plecaka, w porównaniu do masy zalet.
    Napisałem również jakie rozwiązanie polecam (pas i sakwa/sakwy - najlepiej z serii skin, ale mogą być dowolne)
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

Strona 53 z 163 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •