Strona 106 z 163 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1051
    Dopiero zaczyna Awatar Adriana
    Dołączył
    Jun 2014
    Miasto
    Lubartów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Witam . Szukam torby fotograficznej, bo niedługo do mojego sprzętu dołączy nowy obiektyw i moja mała torba przestanie mi wystarczać. Nowa ma pomieścić body (Canon 1100D) z założonym tele (70-200 f/4 L) i mniejszy dodatkowy obiektyw (kit, albo portretówka) + ewentualnie żeby można było dołożyć telefon czy coś małego do bocznej kieszeni. Według moich pomiarów powinna mieć wewnątrz około 24 x 20 x 10 cm (wys x szer x gł). Nie znalazłam nic takiego po moich poszukiwaniach w sklepach, większość jest za niska i nie wejdzie mi aparat z tele. Może ktoś mi coś doradzi?

  2. #1052
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Niedawno sprzedałem taką kaburę (bo sprzedałem swojego 70-200mm f/4 L USM i już jej nie potrzebowałem):

    KATA Access-17 PL KABURA DLA DSLR BEZ GRIPA+70-200 (4399249279) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Przeczytaj sobie dokładnie opisówkę. Zdjęcia mojego egzemplarza podrzuciłem z powrotem tutaj http://1drv.ms/1miydT6

    Teraz możesz ją sobie kupić tutaj KATA ACCESS-17 PL KABURA - Cyfrowe.pl

    I jako były jej użytkownik szczerze ją Tobie polecam.

    Teraz Katy już nie ma (jeśli przeczytałaś wspomnianą wcześniej opisówkę to wiesz dlaczego), zostało tylko Manfrotto. W ich najnowszej ofercie pojawiło się coś takiego:

    Manfrotto ACCESS H-17 PL KABURA - Torby pokrowce - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

    Jest to zapewne następczyni modelu Kata Access-17 PL już pod skrzydłami Manfrotto.

    I jeszcze coś takiego:

    Holster Plus 40 Professional Bag MB MP-H-40BB - Professional | Manfrotto (strona producenta, więcej zdjęć) a można to kupić tutaj Manfrotto Holster Plus 40 czarna - Torby pokrowce - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

    Bardziej wytrzymała konstrukcyjnie wersja ale niestety cięższa, coś za coś.

    W obydwu modelach od Manfrotto nie przekonują mnie paski, coś za ubogo to wygląda w stosunku do modelu Access-17 PL od Kata.

    Z toreb reporterskich wpadła mi w oko Luminosity Large Messenger (DSM-103) od Case Logic:

    Case Logic Luminosity DSM103 - Torby pokrowce - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

    Krótka recenzja po polsku:

    Recenzja akcesoriów Case Logic Luminosity | FotoManiaK.pl

    Jej największą wadą jest niestabilny spód przez co stawiając ją gdzieś na ziemi wypadałoby ją zawsze o coś opierać. Jak obejrzysz sobie tę recenzję CaseLogic Luminosity Camera Bag Review - YouTube to będziesz wiedziała o co mi chodzi. Mogło być też tak że facet źle rozłożył w niej ciężar i dlatego tak się zachowywała. Ja gdybym miał kasę i był fanem tego typu toreb to na pewno bym ją sobie kupił.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 17-07-2014 o 01:53

  3. #1053
    Dopiero zaczyna Awatar Adriana
    Dołączył
    Jun 2014
    Miasto
    Lubartów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Bardzo spodobała mi się Lowepro Event Messenger 150, ale brakuje jej kilku cm wysokości. Reszta wymiarów super, wygląd super, cena mi odpowiada i wgl . Może ktoś próbował ją zapiąć z włożonym aparatem z podpiętym 70-200 ? Wygląda na to, że brakuje 2 cm :/.

  4. #1054
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Adriana Zobacz posta
    Bardzo spodobała mi się Lowepro Event Messenger 150, ale brakuje jej kilku cm wysokości. Reszta wymiarów super, wygląd super, cena mi odpowiada i wgl . Może ktoś próbował ją zapiąć z włożonym aparatem z podpiętym 70-200 ? Wygląda na to, że brakuje 2 cm :/.
    Hmmm zależy od wersji 70-200 oraz samej puszki. xxxD z obiektywem f4 wejdzie(99%). Późnym wieczorem przypomnij mi przez PW to sprawdzę.
    Ostatnio edytowane przez namoamo ; 17-07-2014 o 11:05

  5. #1055
    Dopiero zaczyna Awatar Adriana
    Dołączył
    Jun 2014
    Miasto
    Lubartów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    Hmmm zależy od wersji 70-200 oraz samej puszki. xxxD z obiektywem f4 wejdzie(99%). Późnym wieczorem przypomnij mi przez PW to sprawdzę.
    U mnie 1100D + 70-200 f/4 L. Obiektyw będę miała prawdopodobnie za dwa tygodnie i właśnie dlatego szukam nowej torby, bo stara strasznie mała.

  6. #1056
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez Adriana Zobacz posta
    U mnie 1100D + 70-200 f/4 L. Obiektyw będę miała prawdopodobnie za dwa tygodnie i właśnie dlatego szukam nowej torby, bo stara strasznie mała.
    No więc zmieści się, 70-200/4 to max dla tej torby(przy pionowym ułozeniu).

  7. #1057
    Dopiero zaczyna Awatar Adriana
    Dołączył
    Jun 2014
    Miasto
    Lubartów
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    No więc zmieści się, 70-200/4 to max dla tej torby(przy pionowym ułozeniu).
    Dzięki . W takim razie ją biorę.

  8. #1058

    Domyślnie Odp: Plecak foto Burton Resolution

    Cytat Zamieszczone przez SoCool208 Zobacz posta
    Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to witam szanownych forumowiczów. Pozwoliłem sobie dołączyć do tego wątku, bo wydaje mi się najbardziej zbliżony do mojego "tematu". Od jakiegoś czasu planuję zakup plecaka. Interesuje mnie coś uniwersalnego i górki i miasto. Natomiast najważniejszym parametrem jaki musi spełniać jest wielkość. Szukam plecaka na ponad 2 metry wzrostu i byłoby miło gdyby nie kończył się na wysokości łopatek. Oglądałem już sporo różnych i najsensowniejszy na ten moment wydaje mi się: Lowepro Photo Sport Pro 30L AW - Plecaki - Fotografia. Ma chyba wszystko czego mi trzeba, gdyby tylko jeszcze był dłuższy...
    Proszę o pomoc w temacie wyboru.
    Nie znalazłem opcji edycji postu więc piszę jeden pod drugim...
    Poczytałem dziś jeszcze w temacie i znalazłem dłuższy plecak Kata Pro-V-610 PL - niestety jest zdecydowanie poza budżetem i tamten wydaje się być bardziej uniwersalny. Czyli lepiej dopasowany do moich potrzeb. Sprzęt foto do noszenia to 60D+grip+70-200/4+17-55/2,8+50/1,4 + wkrótce statyw? błyskotka? do tego żarło + napitek i ciuch (dodam że moja kurteczka-plandeka ledwo mieści się do plecaka miejskiego). Szukam dalej i czekam na jakieś podpowiedzi...
    Czy nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć w temacie?
    Znalazłem jeszcze Tamraca Expedition 9 - bardzo duży, ale mało uniwersalny jak dla mnie. Na rower raczej się nie nada... No i jeszcze Benro Ranger Pro 600n - ale jakoś mnie nie przekonuje i testów ani filmików do niego nie znalazłem, żeby sobie wyrobić jakąś opinie...

  9. #1059
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Trochę mi się nazbierało klamotów i nei moge się pomieścić wygodnie.

    6d + czasem drugie body i szkła
    C16-35L, Sigma 35 1.4, C 50 1,4, C 85 1.8, 200 2.8 L czyli kilka ładnych kg.
    Mam torbę Vanguard Up Rise 38 i miesci mi sie w niej 1 body i szklarnia, ale szybka zmiana obiektywu już robi się problematyczne i urywa mi ramię.
    Myślę o jakimś plecaku lub jakimś innym rozwiązaniu żeby odciążyć jedno ramię.

    Na ślubach i niektórych wydarzeniach potrzebuję zabrać się z tym wszystkim i jeszcze być mobilnym. Macie jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 22-07-2014 o 08:03

  10. #1060

    Domyślnie Odp: Plecak foto Burton Resolution

    Kupiłem Lowepro plecak Photo Sport 30L AW. Sklep zdecydowanie polecam. Robiłem ostatnio większe zakupy do dalszej odsprzedaży i panowie zaproponowali lepsze ceny niż na półce. 2 miejsca parkingowe dla klientów pod samymi drzwiami w płatnej strefie parkowania to strzał w dziesiątkę. Co do samego plecaka to wypróbuję go wkrótce w terenie. Na ten moment jestem zadowolony z jego pojemności - mieści wszystko co aktualnie posiadam ze sprzętu. Pożyczony chwilowo statyw również można zamocować. Służę informacją dla zainteresowanych. Kupiłem również OP/TECH USA pasek Pro Loop Strap, który ma zastąpić rzucający się w oczy i niekoniecznie najwygodniejszy oryginał. Jeszcze sobie przypomniałem, że jak plecak okaże się za krótki (to wyjdzie przy dłuższym spacerze) to mam patent na jego przedłużenie...

Strona 106 z 163 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •