Strona 103 z 163 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 021 do 1 030 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1021
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    no tak rozumiem Cię, ale mi nawet nie chodzi o jakość*wykonania czy materiały, chodzi mi żeby była jakaś nie rzucając się*w oczy i nie wyglądająca jak kufer na aparat, czytać*coś*wielkiego, a taki Lowepro Passport Sling, ktoś*z nią*miał*doczynienia, widziałem te wszystkei filmiki na YT znią, tylko nie wiem czy mi wejdzie dslr i obiektywy.

  2. #1022
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez misiekkb Zobacz posta
    Mam takue pytanie jakaś*małą torba i w miarę*tania, tak żeby się*nie rzucała w oczy, coś*takiego jak ThinkTank Retrospective 5 tylko że znacznie tańsza, coś*bardziej miejskiego na 5DC i lensy 24-105 i 50?
    Cytat Zamieszczone przez MTR Zobacz posta
    Ciężko coś kupić podobnego do toreb Think Tank Retrospective, przynajmniej w takiej jakości wykonania i z takiej jakości materiałów. Teraz mają promocję na te torby, przy zakupie nowej dają 100-200 PLN za byle jaką, starą czy zużytą torbę.. nawet za zwykły pokrowiec na kompakta więc może tak spróbuj sobie obniżyć cenę...
    z drugiej strony 400 zl za porządną torbę to raptem parę % wartości noszonego w niej sprzętu...
    Dokładnie jak piszesz MTR.
    A z "podobnych" zerknij misiekkb na torby Domke (podobne ceny do TT Retrospective) lub Mekko np. tutaj>> - całkiem niezłe i dość niedrogie, coś wybierzesz dla siebie. I nie licz proszę na "niepozorną" i tanią torbę do foto. Za niepozorność się płaci w tej branży.

  3. #1023
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    o dzięki sprawdzę*Domke i Mekko. No wiem że za niepozroność*się*płaci, dlatego mi nawet nie chodzi o torbę typowo pro, dlatego pytałem się*o lowepro sling. To jeszcze jedno pytanie coś*wielkości TTT Retropsective 7 tylko z komorą*na MBP 13, cena tutaj już*nie gra roli. Gdyż TT z komorą*na MBP ma tylko duże, na kilka body i kilka słoików, a mi wystarczy na jedno body i 2 słoiki, coś*takiego jest wogóle, czy wszystkie z miejscem na laptopa 13 cali są*z góry duże?

  4. #1024
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez misiekkb Zobacz posta
    [..]To jeszcze jedno pytanie coś*wielkości TTT Retropsective 7 tylko z komorą*na MBP 13, cena tutaj już*nie gra roli. Gdyż TT z komorą*na MBP ma tylko duże, na kilka body i kilka słoików, a mi wystarczy na jedno body i 2 słoiki, coś*takiego jest wogóle, czy wszystkie z miejscem na laptopa 13 cali są*z góry duże?
    No to właśnie w Mekko poszperaj, oraz koniecznie zobacz Lowepro - mają też na laptopy i tablety. Zobacz sobie może serię Nova Sport i coś z Event Messenger'ów - te są dość tanie i też niepozorne. W Wawie jest fajny sklepik Explore.pl, bo mają wszystko na miejscu i tylko przymierzać - tu torby foto>>. Kupiłem tam plecak, toploadera z szelkami i parę innych drobiazgów z Lowepro, ale na imprezy i tak biegam z Retrospective.

  5. #1025
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    W Mekko np S610 jest bardzo fajna. Co do Lowepro Sport czy messengery to nie, gdyż one wyglądają jak torby biurowe i te ich paski, które są zbyt cienkie i się*wżynają w ramię, wiem bo miałem jakiś*czas temu sport, ale przejde się*do sklepu i zobaczę je i tak. Ale dzięki za pokazanie Mekko, są tam interesjące bardzo torby.
    Ostatnio edytowane przez misiekkb ; 07-06-2014 o 07:38

  6. #1026
    Dopiero zaczyna Awatar krzys.d
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Olecko
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Ja właśnie zamówiłem Lowepro Flipside 400 AW. Na szybkie wypady z jednym szkłem mam plecak Canona 300EG - polecam, mała wszywka EOS, więc dyskretny bez wielkiego logo, szybki dostęp do aparatu. Mam też dwie oryginalne torby 10EG i 100EG, o ile noszenie 100EG ma jakiś sens (Żona nosi Canona 100d + 50 1.8 z osółoną + lampę + drobiazgi), o tyle 10EG mi nie pasowała od początku i chyba będę ją sprzedawał, ani ona duża, ani mała, body z gripem + 17-40 4.0 podpięte z osłoną, 70-200 postawione pionowo, lampa w małej kieszeni - niby wszystko wchodzi, ale tak na styk, że niekomfortowo się to nosi.

    Jak już przyjdzie Flipside 400, obadam i dam znać jak to wygląda i jak się nosi. Zamówiłem w cyfrowych, więc zapewne przyjdzie wtorek - środa.

  7. #1027
    Bywalec Awatar Wojtko
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Okolice Gorzowa
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Od pewnego czasu korzystam z toreb Domke, ale zdarzyło mi się kilka razy targać sporo sprzętu na ramionach i nie bylo to komfortowe. Miałem kiedyś plecaki Tamraca expedition 6 oraz Lowepro computrekker aw i tego typu budowa plecaka zupełnie mi nie odpowiada. Dla zdrowia kręgosłupa stanąłem przed koniecznością zakupu kolejnego plecaka Chciałbym opisać swoje pierwsze wrażenia dotyczące wersji Lowepro Fastpack 250 Video (jedna klamara). Plecak mieści dwa duże korpusy, dwie lampy, 3 szkła i sporo dodatków. Obecnie pracuję na reden korpus i rzeczywiście plecak nie sprawdza się jeśli często miałbym otwierać komorę główną i szukać obiektywu, ale uskuteczniłem pewien patent. Otóż w komorze głównej schowałem dwie lampy, dodatki i dwa korpusy (główny z podpiętym szkłem zlokalizowany intuicyjnie), natomist w górnej części umieściłem torbę Lowepro Rezo (bodajże 140 AW) z dwiema stałkami. Rozwiązanie to zabiera trochę więcej miejsca, ale póki co wydaje się bardzo komfortowym rozwiązaniem (na zleceniu aparat na szyję, torba na pas lub pasek, a plecak z boku lub jeśli taka konieczność na plecach). Torba Rezo jest niewielka, a można przytroczyć ją do pasa biodrowego jak i nosić na dedykowanym pasku, otwiera się na zewnątrz i mimo że niewielkich rozmiarów, to jest bardzo stabilna. Świetnie sprawdza się jako futerał i torba w jednym. Kiedy jednak ruszam gdzieś z mniejszą ilością sprzętu, to Domke F2 jest niezastąpiona.

  8. #1028
    Coś już napisał Awatar MORFu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Witam, szybkie pytanko.
    Czy torba LOWEPRO ADVENTURA 170 - http://www.torbylowepro.pl/fotografi...ntura-170.html
    pomieści 5DC z podpiętym 24-105mm + 85mm
    Dzięki, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 12:42 Powód: dubel

  9. #1029

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Szukam kogoś, kto miał styczność z Benro B200 albo/i LowePro Fastpack 250. Jak się mają gabarytowo do siebie? Zwłaszcza ten pierwszy wydaje się fajny, ale w okolicy nie mam gdzie go zobaczyć na żywo.
    Ostatnio edytowane przez michael_key ; 19-06-2014 o 12:42 Powód: dubel
    Nadal więcej sprzętu niż umiejętności...

  10. #1030
    Dopiero zaczyna Awatar krzys.d
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Olecko
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Tak jak obiecałem - krótkie podsumowanie Flipside 400 AW. Jedno 12-godzinne zlecenie już za mną więc mogę już coś powiedzieć. Plecak sprawdził się 100%, szybki dostęp do wszystkiego, błyskawiczna wymiana szkieł, ogromnie pomógł w wykonaniu zlecenia. Każda rzecz ma swoje miejsce, obrót na pasie i już można spokojnie i bezpiecznie zmienić kartę czy obiektyw. W tłumie miałem bezcenne poczucie, że nikt mi nie rozepnie zamków i nie wyjmie sobie body czy obiektywu. Gdy potrzebna była szybka akcja, aby wyjąć body z gripem i 70-200 potrzeba było dosłownie kilka sekund - wspaniała sprawa, wiele ujęć zdobyłem tylko dzięki sprawnemu wyjęciu aparatu. Szkła wrzucałem do przegródek bez dekli na szybko, prawie bez patrzenia w torbę - nic nie uszkodzone, nic nie wypadało, wszystko ok. Po 12 godzinach nie czułem zmęczenia na plecach ani na brzuchu. Znajomi mówili, że dobrze wyglądam, nie jak "wielbłąd", plecak dyskretny, a pojemny jak waliza. Szczerze polecam.
    Ostatnio edytowane przez krzys.d ; 19-06-2014 o 11:06

Strona 103 z 163 PierwszyPierwszy ... 35393101102103104105113153 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •