Strona 101 z 163 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1624

Wątek: W czym nosić sprzęt - część II

  1. #1001
    Coś już napisał Awatar asknet
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    54
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    no to Lowepro Flipside Sport 15L AW zakupiony ... dzięki za pomoc :-)
    _____________________________________________

    troche sprzętu i zero umiejętności

  2. #1002
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Mam dylemat w wyborze torby fotograficznej i zastanawiam się czy jestem w stanie taki produkt na naszym rynku znaleźć.

    Torba powinna pomieścić 3 body z gripem, 3 (lub więcej) obiektywy, 2 lampy błyskowe gabarytów 600EX-RT, akcesoria jak karty pamięci, klisze, masę akumulatorów i co istotne - notebooka z matrycą 17" + zasilacz.
    Tamrac Pro 12 nie posiada kieszeni na laptop, Ultra Pro 13 czy Lowepro MAGNUM 650 AW pomieści laptopa z matrycą 15,6". Jest coś takiego jak Tamrac Super Pro 14 jednak w Polsce raczej niedostępna i cena podejrzewam powala z nóg.

    Co myślicie? Być może macie torbę, która pomieści to o czym wspomniałem?

  3. #1003
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    digital.photography ja bym to wszystko wrzucił do skrzyni Peli. Jeśli jednak chcesz mieć torbę, to F1X (pomieści 2 body, 3-5 zoomów, 2 lampy, i zostanie sporo miejsca na akcesoria - może włożysz kolejne body).
    Nic nie napisałeś o szkłach jakie będziesz mieć w torbie.
    Moim skromnym zdaniem nie znajdziesz typowej torby na tyle gratów.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  4. #1004
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    Moim skromnym zdaniem nie znajdziesz typowej torby na tyle gratów.
    Tego też się obawiam sebfoto. Oczywiście nie zawsze nosiłbym w torbie cały sprzęt jaki posiadam. Czasami byłyby to tylko 2 body, 2 szkła i lampa. Chciałbym jednak posiadać taką torbę, która nie ograniczy mnie gdyby była potrzeba przetransportowania całości np. podczas wypadu na robotę gdzieś dalej, chciałbym wówczas uniknąć targania kilku bagażu i dodatkowo torby na notebooka. Z rozeznania jakie zrobiłem, musiałbym rozglądać się za naprawdę dużą torbą np. na kółkach lub skrzynką, tak jak sebfoto wspominałeś.

    Z drugiej strony, nie kupię 2 toreb i jeszcze plecaka aby zabierać ze sobą to co byłoby w danej sytuacji najlepsze Torbę jaką zakupię chciałbym również zabierać np. na reportaż ślubny więc mobilność jest jednak istotna. Pozostanie mi chyba zakupić coś w stylu Tamrac Pro 12 i w razie konieczności notebooka transportować osobno, wątpię aby zmieścił się do torby na płasko w poziomie. Ewentualnie torba w rodzaju Magnum 650 AW (najlepiej tańszego) i zmiana notebooka na coś poręczniejszego co w przyszłości planuję mimo wszystko zrobić.

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    Nic nie napisałeś o szkłach jakie będziesz mieć w torbie.
    Myślę, że będą to obiektywy pokroju 35 mm, 85 mm, 135 mm i ewentualnie coś całkiem szerokiego.
    Zastanawiam się jak bardzo jakością odbiegają Tamrac'ki od Lowepro? Swojego czasu Tenba robiła całkiem fajne i pojemne torby ale raczej mniej dostępne od tutaj wspomnianych.

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    Jeśli jednak chcesz mieć torbę, to F1X (pomieści 2 body, 3-5 zoomów, 2 lampy, i zostanie sporo miejsca na akcesoria - może włożysz kolejne body).
    Domke wydaje mi się jednak zbyt "workowata" tzn. mało zwarta i usztywniona. Wiadomo, mniej rzuca się w oczy ale sam nie wiem czy szukam właśnie takiej konstrukcji:/
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 15-05-2014 o 20:21

  5. #1005
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Zastanawiam się jeszcze nad marką Kata, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem. Przykładowo model ReportIT-30 PL, byłby prawdopodobnie mniej pojemny jak taki Tamrac Pro 12. Świetnie prezentuje się również torba thinkTANK Urban Disguise 60 V2.0, mało rzuca się w oczy i wygląda na solidną jednak nie pomieści 3 body, ewentualnie z 2 szkłami i lampą błyskową.
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 15-05-2014 o 21:18

  6. #1006
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    A może coś takiego?
    https://www.youtube.com/watch?v=h1tZ-Q2kYw8
    co prawda nie wiem jak upchać tam notebooka ale gabarytowo wygląda na pojemną

  7. #1007
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Rozwiązanie z pewnością fajne i bezpieczne dla sprzętu tylko jak iść z tym na repo? To bardziej to transportu w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie do przemieszczania się ze sprzętem podczas pracy i ewentualnie szybkiego dostępu do niego

    --- Kolejny post ---

    Bardzo podoba mi się Lowepro Magnum 650 AW tylko ta cena! Tamrac Pro 12 jest dużo, dużo tańszy tylko nie ma kieszeni/przestrzeni na lapka, choćby tego z matrycą 15,6", a na płasko chyba nie wejdzie:/
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 15-05-2014 o 23:39

  8. #1008
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    digital.photography a nie chcesz wejść w sakwy lub kamizelkę? Jest ThinkTank, Newswear, Domke. Świetne rozwiązania do repo, a transport wszystkiego w czymś solidnym.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  9. #1009
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    a nie chcesz wejść w sakwy lub kamizelkę?
    sebfoto, kamizelka i sakwy odpadają Chciałbym uniknąć wizerunku członka jednostki taktycznej GROM'u podczas zdjęć reportażowych w kościele
    Na chwilę obecną najbardziej przemawia do mnie Lowepro Magnum 650 AW z uwagi na dostępność w Polsce w przeciwieństwie do Tamrac Ultra Pro 13.

    W wolnej chwili będę musiał przymierzyć się do takiej torby tzn. zabrać notebooka i podjąć próby aby go do niej zmieścić

  10. #1010
    dawniej jas_rambo
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: W czym nosić sprzęt - część II

    Cytat Zamieszczone przez digital.photography Zobacz posta
    sebfoto, kamizelka i sakwy odpadają Chciałbym uniknąć wizerunku członka jednostki taktycznej GROM'u podczas zdjęć reportażowych w kościele
    Ale chlapnąłeś. Myśl, potem pisz. A jak nie wiesz, to najlepiej nie pisz

Strona 101 z 163 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •