Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021
Pokaż wyniki od 201 do 206 z 206

Wątek: Dyskusja o zasadach "Szkoła fotografii CB"

  1. #201
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    ... Będzie można mysleć o nowym dziale.
    Janusz Body i Adam Słodowy czyli "Zepsuj to sam"

    Mam pewien pomysł. Nie wiem czy się przyjmie i może być mały kłopot z realizacją. Problem, który napotkałem pisząc te swoje elaboraty, to definicje pojęć. Musiałem np. wyjaśnic pojęcie clippingu a to trochę odciąga uwage i moze sprawiac wrażenie, że clipping jest najważniejszy.

    Może by... stworzyć post z definicjami pojęc. Nie wątek a pojedynczy post w którym byłyby dodawane - w kolejności alfabetycznej - wyjacnienia co oznacza clipping, banding, metameryzm i sporo innych podobnych.

    Kłopot w tym, że któryś z Adminów/Moderatorów musiałby to wstawiać. Ja mogę zacząć - clipping juz mam :-)

    Janusz

  2. #202
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body
    ,.

    Może by... stworzyć post z definicjami pojęc. Nie wątek a pojedynczy post w którym byłyby dodawane - w kolejności alfabetycznej - wyjacnienia co oznacza clipping, banding, metameryzm i sporo innych podobnych.

    W pełni popieram - przyda sie wszystkim i młodym i starym (tym którym pamięć już ździebko szwankuje ;-) )

  3. #203
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

  4. #204
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    No, ok. Można zrobić, ale przydałyby się te definicje Clipping jest, ale trochę mało. Da się jeszcze co nieco powybierać z innych wykładów (przestrzeń barw, itd).

    Można zacząć wątek (w T&T?) i po kolei dopisywać posty z definicjami. Moderatorzy będą to potem sklejać i porządkować.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #205
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    No, ok. Można zrobić, ale przydałyby się te definicje Clipping jest, ale trochę mało. Da się jeszcze co nieco powybierać z innych wykładów (przestrzeń barw, itd).

    Można zacząć wątek (w T&T?) i po kolei dopisywać posty z definicjami. Moderatorzy będą to potem sklejać i porządkować.
    Mogę zacząć mam jeszcze kilka rzeczy oprócz clippingu i hubris Potrzebne też jest trochę "cenzury" żeby nie było głupot z czym niestety należy się liczyć

    Pozdrawiam
    Janusz

  6. #206

    Domyślnie

    Niby fajny dział, ale większość lekcji poznikała, a w tych, co zostały, w większości nie ma zdjęć.
    Nie wiem, co się stało z lekcjami "znikniętymi", ale może da się je jakoś przywrócić?
    No i miło by było, jakby autorzy poaktualizowali martwe linki - o ile jeszcze mogą.

Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 11192021

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •