Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 148

Wątek: TABLET do prezentacji zdjęć i nie tylko.

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Wiek
    32
    Posty
    65

    Domyślnie

    Z tanich tabletów, najlepsze (dostępne, co ważne) są teraz chyba Archos 101 i 70. Tutaj recenzja, większego

  2. #12
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kito Zobacz posta



    Wyjaśnijcie mi tylko jedno - do wgrania na ipada np. zdjęć lub pdf wystarczy podłączyć kabelek i przesłać bezpośrednio dane czy trzeba coś kombinować więcej.
    Tak.
    Przez Itunes po kablu wrzucasz pdfy, zdjęcia czy co ci się podoba.
    Do PDF potrzebujesz wcześniej zainstalować aplikację która czyta PDF np iBooks albo PDF reader.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Sorki ja używam nie PDF reader tylko Bookman.
    Ostatnio edytowane przez punky ; 22-03-2011 o 00:04 Powód: Automerged Doublepost
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Matias
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Widziałem ostatnio filmik prezentujący prace nad Photoshopem na iPada. Orientujecie się czy na jakimś z dostępnym na rynku tabletów można uruchomić Lightrooma? Ciekaw jestem też jak jest z "ładnością" zdjęć wyświetlanych na ekranach tabletów. Widziałem jak wygląda to na iPadzie- piknie! Jak sądzicie, czy inne tablety też mają takie fajne ekrany?

  4. #14
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matias Zobacz posta
    Widziałem ostatnio filmik prezentujący prace nad Photoshopem na iPada. Orientujecie się czy na jakimś z dostępnym na rynku tabletów można uruchomić Lightrooma? Ciekaw jestem też jak jest z "ładnością" zdjęć wyświetlanych na ekranach tabletów. Widziałem jak wygląda to na iPadzie- piknie! Jak sądzicie, czy inne tablety też mają takie fajne ekrany?
    Używam Ipada do prezentacji zdjęć i jak dla mnie sprawdza się doskonale. Wygodny, poręczny, ekranik pierwsza klasa. Jednak nawet gdyby powstał jakiś Lightroom czy coś tam innego to nie odważyłbym się tego użyć na Ipadzie, co najwyżej sprawdziłbym w ramach ciekawostki.

  5. #15
    Coś już napisał Awatar Matias
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SebaWolf Zobacz posta
    Używam Ipada do prezentacji zdjęć i jak dla mnie sprawdza się doskonale. Wygodny, poręczny, ekranik pierwsza klasa. Jednak nawet gdyby powstał jakiś Lightroom czy coś tam innego to nie odważyłbym się tego użyć na Ipadzie, co najwyżej sprawdziłbym w ramach ciekawostki.

    Z czego wynika taka obawa?

  6. #16

    Domyślnie

    iPad kosztuje teraz od 1300zł, ja czekam tylko na Photoshopa, albo choćby Lightrooma i biegnę do sklepu po iPada. Pomijając inne zalety chyba największą dla fotografów jest matryca - IPS na LEDach. Z moich obserwacji taka sama jak w iMakach i być może też jak w Cinema Display. Przynajmniej porównując nie zauważyłem różnic, więc do obróbki się nada.
    Pozdrawiam Szymon

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SimonM Zobacz posta
    iPad kosztuje teraz od 1300zł, ja czekam tylko na Photoshopa, albo choćby Lightrooma i biegnę do sklepu po iPada. Pomijając inne zalety chyba największą dla fotografów jest matryca - IPS na LEDach. Z moich obserwacji taka sama jak w iMakach i być może też jak w Cinema Display. Przynajmniej porównując nie zauważyłem różnic, więc do obróbki się nada.
    sama matryca i ledy to nie wszystko , i to nie jest to samo co w monitorach

    a o ps czy lightroomie na ipada zapomnijcie , radzej poczytac o parametrach tego sprzetu , moze ipad2 dal by rade , ale to nie jest sprzet pod taki soft kompletnie
    no comment...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    sama matryca i ledy to nie wszystko , i to nie jest to samo co w monitorach

    a o ps czy lightroomie na ipada zapomnijcie , radzej poczytac o parametrach tego sprzetu , moze ipad2 dal by rade , ale to nie jest sprzet pod taki soft kompletnie
    Miałem wyświetlony taki sam obraz na iMaku i iPadzie i z tego co pamiętam wyglądało bez większych różnic, ale może się mylę. Z mocą też nie powinno być problemów - 3-4 lata temu stacjonarne pecety były dużo wolniejsze od iPada2 i jakoś ludzie obrabiali Znam bardzo dobrego fotografa, który do niedawna jeszcze używał eMac'a 700MHz i dawał radę na naprawdę wysokim poziomie.

    Przypuszczam, że problem może leżeć gdzie indziej - aplikacje na iPada są tanie a zasady, a Adobe raczej nie odda Photoshopa za 10 $
    Pozdrawiam Szymon

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Nie bardzo wyobrazam sobie w ogole prace w ps na ipadzie. Sa juz softy do pseudoobrobki.

    Co on robil na tym macu 700mhz , ? sry ale meczenie sie jednoczesnie na 1 rawie na takim kompie to nie jest praca , chyba ze ktos lubi tak pracowac

    Mam c2d i 4gb , i daje rade na tym sensownie pracowac , przegladac rawy i robic korekty na duzych plikach

    Generalnie ipad do obrobki to nie porozumienie
    no comment...

  10. #20
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MM-architekci Zobacz posta
    Co on robil na tym macu 700mhz , ? sry ale meczenie sie jednoczesnie na 1 rawie na takim kompie to nie jest praca , chyba ze ktos lubi tak pracowac
    Czyli jak? Bo Ramu mógł mieć więcej. Z tego co pamiętam, to na macu nawet na G4 można całkiem szybko kilka rawów obrobić.
    Mam c2d i 4gb , i daje rade na tym sensownie pracowac , przegladac rawy i robic korekty na duzych plikach
    A no właśnie nad czym pracował nad rawem czy nad jpegiem. Wtedy czasy były inne i sprzęt foto też był inny nie było mocno upakowanych matryc. Stawiam na to, iż sprzętu także nie zmienił. Dokupywał zaledwie szklarnie.
    Generalnie ipad do obrobki to nie porozumienie
    Nie do końca. Widziałem kilka ciekawych aplikacji które dzięki chociażby multi-touch pozwalają o wiele precyzyjnie pracować. Kwestia przyzwyczajenia, ale skoro są ludzie, którzy z iphona 4g wyciągają super zdjęcia to możliwe, iż na ipadzie są w stanie czynić cuda

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •