Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Wątek: Soft do obróbki filmów

  1. #1

    Domyślnie Soft do obróbki filmów

    Witam wszystkich Pewnie już było i pewnie podpadnę, ale...
    Jaki soft możecie polecić do składania i obróbki filmów z 550D? Bawiłem się trochę Unlead Video Studio, ale formatu Canona nie rozpoznaje. Jest coś podobnego w obsłudze? Pozdrawiam. Jacek.

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar addie
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    35
    Posty
    24

    Domyślnie

    Adobe Premiere CS5 sobie radzi bardzo dobrze z mpeg2. Sprawdzone na 550d i 7d. Ulead to padaka, to coś na 2rdzeniach pracuje wolniej niż Premiere CS3 na 1dnym.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Z tańszych to Pinnacle Studio 14. Łatwy w obsłudze, myślę, że do amatorskich zastosowań wystarczy.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Możesz jeszcze wypróbować Sony Vegas, generalnie do montażu filmów potrzebny jest albo wydajny Pc a najlepiej to Mac. Wejdz sobie na forum www.videodslr.pl i poczytaj tam jest wszystko.

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Czy ktoś może polecić jaki minimalistyczny program do nieliniowej obróbki video? Poszukuje czegoś naprawdę prostego i i zajmującego niewiele miejsca. Jedyne opcje potrzebne mi w takim programie, to właśnie nieliniowa obróbka, czyli kilka ścieżek video i audio i to nie mal wszystko. Ewentualnie możliwość regulacji prędkości odtwarzania. Nie potrzebuję żadnych efektów, przejść, czy wbudowanej kompresji wideo do określonych formatów.

    Wszystkie znane mi programy albo nie mają nieliniowej edycji, tylko liniową (Virtualdub), albo są kobyłami których same pliki instalacyjne oscylują w okolicach 2 GB lub więcej (Adobe Premiere, Pinnacle Studio, Ulead Video Studio itp.). A ja chciałbym coś pomiędzy, do szybkiej i prostej edycji.

    Program do zaawansowanej edycji to osobny temat, który zaraz założę

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    @sid - Sony Vegas. Dodatkowo w wersji 10 pomyśleli specjalnie o filmach z dslrów i podgląd w fullhd z kilkoma nałożonymi efektami działa płynnie (podczas gdy AfterEffects się krztusi nawet przy 1/4 rozmiaru - chyba że po prostu słabo go skonfigurowałem, ale nie wydaje mi się.)

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    75

    Domyślnie

    micles czyli uważasz, że Vegas to dobry wybór? Pytam bo ostatnio ten temat mnie bardziej interesuje, nawet dorwałem wersje 10, choć na razie interfejs mnie przeraża

    Alternatywa w moim przypadku jest tylko Premiere albo AE

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Vegas to taki segment przejściowy pomiędzy shitem (Pinnacle, Ulead, Movie Maker i inne wynalazki) a tym oprogramowaniem z górnej półki (Adobe, Avid). Tyle że do Adobe'a trzeba mieć grafikę ogarniającą ten ich Mercury Engine. O Avidzie w ogóle nie czytałem, bo to już ponoć jest jakiś kosmos.

    W Vegasie się miło montuje i robi podstawowe efekty, przejścia, color grading, a wyszukane operacje na obrazie to w AE na pojedynczych eksportach z Vegasa robię.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Z tańszych broń boże pinnacle - lepiej dołożyć tą stówkę, czy dwie i kupić Premiere Elements.

    Micles - nie porównuj Premiere czy Vegasa do After Effects, bo to programy do całkiem różnych zastosowań i całkiem inaczej przetwarzają obraz. Premiere i AE są stworzone, żeby działać RAZEM (stąd dynamic link w wersjach pakietowych), a nie zamiennie.

    Używanie samego After Effects do montażu to kompletnie chory i poroniony pomysł xD
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  10. #10
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Używanie samego After Effects do montażu to kompletnie chory i poroniony pomysł xD
    Nigdzie nie sugerowałem montowania w AE - spodziewam się tylko, że w Premiere zastosowali ten sam algorytm do real-time-preview co w AE, więc jak w AE tnie, to w Premiere też będzie, dlatego nawet nie ściągałem. Może przy następnych produkcjach się przerzucimy na Adobe'a, bo faktycznie wymiana danych pomiędzy Premierem i AE wydaje się być sensowna. Tylko będę musiał pogrzebać i odpalić ten Mercury Engine na moim kompie (ztcp to gdzieś był jakiś mod, żeby GeForce'y niższych rzędów to wspomagały).

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •