Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Nowy serwis do zarabiania na zdjeciach?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    76

    Domyślnie Nowy serwis do zarabiania na zdjeciach?

    Nie chcę tutaj reklamowąc, ale vortis.pl uruchomił serwis do zarabiania na zdjęciach.
    Opis - http://www.vertis.pl/zarabiaj-na-fotografii

    Co o tym sądzicie? Ma to w ogole sens?

    Jeśli administracja uważa, że to reklama to proszę o usunięcie

  2. #2
    Bywalec Awatar tdrul
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Kolobrzeg
    Posty
    132

    Domyślnie

    jak dla mnie jest to niezgodne z prawem - publikacja bez zgody wizerunku obcych osób
    30D, C10-22, T17-50, C70-200, cokiny i inne fastpacki

  3. #3

    Domyślnie

    dla mnie też :-?

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież to nie idzie do publiki a jedynie do zainteresowanych osób. Dodatkowo można założyć hasło na album. To jest konkurencja dla odbitker.pl

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    46
    Posty
    378

    Domyślnie

    Profesjonalni fotografowie na Zachodzie mają na swoich stronach takie narzędzia. Tam od zawsze ludzie cenili prawa autorskie i to jest oczywiste, że każde zdjęcie trzeba kupić. A w zamian otrzymujemy pocztą wydrukowane zdjęcie w odpowiedniej jakości.
    Natomiast u nas klient zazwyczaj oczekuje, że otrzyma w cenie usługi wszystko na płycie.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Taka mentalność. Byle dużo, tanio i dobrze. U nas po prostu nie rozumieją ludzie, że fotograf musi zapierniczać po kilkanaście godzin aby wydobyć coś pięknego ze zdjęcia. Dla ludzi to po prostu zdjęcie. Ale to "po prostu zdjęcie" przetrwa wszystkie torty, dekoracje, i inne ustrojstwa towarzyszące imprezom. Po 20 latach spojrzą na nie i okazuje się, że to jedyna pamiątka.

    A wracając do serwisów takich jak wyżej. Wg. mnie jeszcze mają zbyt wygórowane ceny jak na polskie warunki.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie

    To jest ogolnie problem, ze tak to nazwe "panszczyzniano-chlopskiego materializmu". A dokladniej wywodzacego sie z wiekow bidy przemoznego przeswiadczenia, ze wartosc maja tylko dobra materialne a wiedza czy umiejetnosci nie. I to absolutnie nie jest problem tylko fotografow

    Co do pomyslu - chyba jeszcze troche wody w Odrze uplynie, zanim takie cos zacznie miec racje bytu. Aczkolwiek dla samego Vertisu to raczej nie jest problem - oni tylko dodali funkcjonalnosc, wiec nic na tym nie traca.
    www albo tez flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Też ta ofertę dostałem, obejrzałem i poszła do kosza.
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    45
    Posty
    21

    Domyślnie

    Czy ktoś cokolwiek zarobił dzięki tej stronie (poza jej właścicielem)?

    Śmierdzi...

  10. #10
    cranium84
    Guest

    Domyślnie

    po za tym te 2 prezentacje bardzo nie profesjonalne. Dziwnie to brzmi gdy własciciel mówi " Jak zarobić dodatkową KASEEE " Szczerze pooglądałem te 2 prezentacje i podziękowałem Nie przekonały mnie, wiec nie wiem jak to wygląda od środka i jaki mają cennik ale jeśli to im zadziała to znaleźli sobie " dobry sposób na nakręcenie sobie klientów którzy będą wywoływać u nich zdjęcia " .... bo przecież każdy fotograf moze robić prawie to samo, wywołując samemu w swoim labie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •