Strona 91 z 102 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 901 do 910 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #901

    Domyślnie

    horak, tą ksiązka jest dosyć dobra. zawiera kilka cennych wskazówek o świetle, technice, dodatkowych rekwizytach. dużo masz tam o sprawach technicznych i organizacyjnych, jak sprzęt, dodatkowe wyposażenie oraz wypór światła, miejsca, ustawienie, kadrowanie, kompozycja. na start warta polecenia. do tego masz jeszcze "Fotografię portretową bez tajemnic" Petersona i ja zapoznałem się z "Fotografią portretową - 100 rad i pomysłów".

    dużo ciekawych wskazówek odnośnie portretowania, ale konkretnie podczas ślubów masz w "Fotografii ślubnej - emocje uchwycone światłem".
    .
    50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"...
    suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
    wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  2. #902
    Dopiero zaczyna Awatar Bogdan60
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    A, A
    Wiek
    63
    Posty
    27

    Domyślnie

    Niedawno się pojawiła taka pozycja: Mistrzostwo pracy z lustrzanką cyfrową Roman Pihan.
    Można w Empiku przeglądnąć przed kupnem bo cena niemała jak i książka. Nie przeglądałem szczegółowo więc się nie wypowiadam.
    Petersona jak najbardziej polecam.

  3. #903
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo ksiazki zakupione oprocz jednej bardzo waznej. Z racji tego, ze zakupilem zewnetrzna lampe blyskowa Canon 430EX2 prosilbym o polecenie dobrych ksiazek traktujacych o fotografii z uzyciem zewnetrznej lampy blyskowej. W szczegolnosci zalezy mi na takich wiadomosciach jak ustawienia ekspozycji, lampy i wszelkich innych potrzebnych do zrobienia dobrego zdjecia z wykorzystaniem flesza. Ucze sie sam metoda prob i bledow ale widze, ze potrzebna jest mi dobra wiedza podrecznikowa.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  4. #904
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qrvich Zobacz posta
    Szkoła Fotografowania National Geographic - Caputo, Burian
    Polecam powyższą oraz z tej samej serii (National Geographic) "Kompendium Fotografii"
    Natomiast jeśli już petersona, to "Fotografia Kreatywna bez Tajemnic".

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  5. #905
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horak Zobacz posta
    Dziekuje bardzo ksiazki zakupione oprocz jednej bardzo waznej. Z racji tego, ze zakupilem zewnetrzna lampe blyskowa Canon 430EX2 prosilbym o polecenie dobrych ksiazek traktujacych o fotografii z uzyciem zewnetrznej lampy blyskowej. W szczegolnosci zalezy mi na takich wiadomosciach jak ustawienia ekspozycji, lampy i wszelkich innych potrzebnych do zrobienia dobrego zdjecia z wykorzystaniem flesza. Ucze sie sam metoda prob i bledow ale widze, ze potrzebna jest mi dobra wiedza podrecznikowa.
    Z gory dziekuje i pozdrawiam
    na początek zajrzyj tu:
    http://foto.jasiu.pl/
    a potem na stronę wydawnictwa galaktyka - mają kilka ciekawych pozycji w tym temacie
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  6. #906
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie

    arturs,

    Dzięki za link - nieźle ktoś się postarał ale i tak muszę kupić coś na papierze bo tak znacznie lepiej mi się czyta i bardziej to do mnie trafia.

    dziobolek,

    Dzięki, dzisiaj będę w empiku to może będą jakieś części National Geographic

  7. #907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    na początek zajrzyj tu:
    http://foto.jasiu.pl/
    a potem na stronę wydawnictwa galaktyka - mają kilka ciekawych pozycji w tym temacie
    git

    a dla lubiących słowo drukowane polecam "Z pamiętnika lampy błyskowej". Rzecz ma się o wszelakim możliwym wykorzystaniu błyskotek. Wykorzystani e-TTL (chociaż głównie w oparciu o Nikona), mieszaniu oświetlenia zastanego z naszym błyskiem, wykorzystaniu dodatkowych elementów oświetlenia itp.
    .
    50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"...
    suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
    wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #908
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie

    Dzisiaj zakupiłem sobie "Fotografia ślubna" - Emocje uchwycone światłem. Jak dla mnie bardzo fajnie napisana i sporo cennych uwag do wykorzystania nie tylko w fotografii ślubnej. Nie wiem czy ktoś z was czytał ,, Fotografia portretowa i reportażowa - Warsztaty fotograficzne" - Erin Manning ale po szybkim przekartkowaniu wydaje się ciekawą pozycją - chyba się skuszę.

  9. #909
    Coś już napisał Awatar m2k
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotopawkas Zobacz posta
    git

    a dla lubiących słowo drukowane polecam "Z pamiętnika lampy błyskowej". Rzecz ma się o wszelakim możliwym wykorzystaniu błyskotek. Wykorzystani e-TTL (chociaż głównie w oparciu o Nikona), mieszaniu oświetlenia zastanego z naszym błyskiem, wykorzystaniu dodatkowych elementów oświetlenia itp.
    .
    Polecam tą książkę, jednak raczej nie dla amatorów, a od poziomu średniozaawansowanego.
    Dla początkujących faktycznie jedną z lepszych stron jest http://foto.jasiu.pl/
    Dla kanonierów fajna stronka: http://photonotes.org/articles/eos-flash/

  10. #910

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m2k Zobacz posta
    Polecam tą książkę, jednak raczej nie dla amatorów, a od poziomu średniozaawansowanego.
    Dla początkujących faktycznie jedną z lepszych stron jest http://foto.jasiu.pl/
    Dla kanonierów fajna stronka: http://photonotes.org/articles/eos-flash/
    pozwolę sobie na OT, ale nie chcę wyjść na neandertala...

    na jednej z rozmów o pracę pada pytanie: - Jakie zna pan języki obce? - No... angielski... - Proszę Pana ja pytam Pana o języki obce, angielski jest językiem powszechnym...

    nie to, żebym miał problemy, ale szkoda po prostu, że nie ma takich rodzimych "produkcji", a na forach... odsyłka do google
    EOT

    swoją drogą wiele zagadnień związanych z "błyskaniem" jest zawarta w pozycjach o portrecie, gdzie (chociaż jak wszędzie) światło to podstawa.. ja np. kilka ciekawych rad wyciągnąłem również z "Fotografia ślubna. Emocje uchwycone światłem".
    .
    .
    50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"...
    suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
    wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Strona 91 z 102 PierwszyPierwszy ... 41818990919293101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •