Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 35 z 85 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #341
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrze Zobacz posta
    Wszystko poprawnie wyswietlane w menu, praca porządna - od czasu do czasu blokowało się główne koło zmiany przesłony na body (w trybie priorytetu przesłony) gdy był właczony gripp (po ruszeniu kółka na grippie, zaczynało działać kółko nastawy na body)
    a tak zapomniałem dodać, że mi to też się zdarza.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  2. #342
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumeim? Jeżeli do aparatu wsadze akumulatorek delty czy inny zamiennik to aparat nie bedzie mi pokazywał niektórych danych?

  3. #343
    Uzależniony Awatar Handelson
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Piła
    Wiek
    53
    Posty
    789

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katharsis Zobacz posta
    2 sztuki LP-E6 założone do BG-E6 pokazują osobno stan naładowania, za to ilość zdjęć wspólną, czyli wykonaną od momemntu założenia...
    Hmmm...
    To ja mam trochę inaczej...
    U mnie osobno pokazują stan naładowania i osobno ilość zrobionych zdjęć...
    Przy każdej baterii jest stan naładowania i ilość wykonanych zdjęć na tym właśnie aku... :-P
    EOS 5DMkII + BG-E6; C 14 L II; C 24 L II; C 50 1.4; C 85 1.8; C 135 L; C 580 EX II; Sherpa 450 R; Kata D-3N1-30; Crumpler Master Delhi 620 i drobiazgi...

  4. #344
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Czy dobrze rozumeim? Jeżeli do aparatu wsadze akumulatorek delty czy inny zamiennik to aparat nie bedzie mi pokazywał niektórych danych?
    nie będzie "widział" akumulatora - nie będziesz miał dokładnych danych o naładowaniu i ilości zrobionych zdjęć
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #345

    Domyślnie

    Majac zamiennik beda problem np przy kreceniu filmow. pojawiac sie beda biale paski od czasu do czasu - bolaca sprawa. po za tym orginal ma wiele wieksza zywotnosc!! mysle ze warto kupic orginalny ktory pozyje 2-3 lata i sie nie zużyje niz kupic podrobe ktora padnie po pol roku (z doswiadczenia wiem).
    a jednak jak ktos wywala 10 kół na sprzet to czy nie boi sie wkladac no name'a do takiego sprzetu? Ja osobiscie cholernie sie boje.
    www.mkonopka.pl

    5d2 + Ls + 580ex II,

  6. #346
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    Ja mam zamiennik akku phottixa. Zawsze używam kompletu oryginał-zamiennik w gripie - też zaminniku - alpha. Jak się odpowiednio zapakuje w gripa to dostajemy odczyt pojemności z zestawu. Co mnie najbardziej dziwi to żywotność tego tandemu. Spokojnie daje radę na 1,5k zdjęć - w tym ok. 500 z lampą.
    Są tylko 2rzeczy które mnie niepokoiły/niepokoją:
    1. Ten zamiennik jest trochę za gruby i wchodzi dosyć ciasno i nie wysuwa się samoczynnie po zwolnieniu przytrzymującej dźwigienki i trzeba go wydłubać. Jak akku jest w gripie to żaden problem więc mnie to nie denerwuje.
    2. Jak byłem w górach(początek października) to nie wziąłem ze sobą gripa i zaobserwowałem dziwne zachowanie zamiennika, otóż:
    Padł mi oryginał i miałem ze sobą na pewno w pełni naładowany zamiennik. Po zrobieniu 1-2zdjęć aparat się wieszał z otwartą migawką, zapisując pierwszą fotę. Trzeba było wyjąć akku żeby zrestartować puszkę(włącznie z zamknięciem migawki). Było to na wys. ok. 1900m. Nie wiem czym to zachowanie było spowodowane. Szczerze to nawet się nad tym później zbytnio nie zastanawiałem po stwierdzeniu, że akku w gripie działa prawidłowo, nie próbowałem też testować zmiennika bez gripa.
    Poza tym to zamiennik gripa i akku działa normalnie i zamiast wydawać 1300zł wydałem 400. W przyszłym roku może kupie 2oryginalny akku a zamiennik zostanie tylko jako backup, ale gripa zamieniać nie zamierzam bo wg. mnie prwie 1000zł(950)to co najmniej "przesada"
    Różnicą jest chyba to, że oryginał do 5DmkII jest magnezowy a nie z tworzywa - ale pewności nie mam.
    hmm Zamiennik gripa juz zamowiony, kupilem bg ALPHA. Planowalem kupic dodatkowo org aku canona, ale jednak zastanawiaja mnie aku phottixa.

    Wiec tak: Aku canona zostawiam nieuzywany, grip alpha i biore np. takie dwie sztuki aku titan phottixa:
    http://www.allegro.pl/item835871017_...ark_ii_7d.html

    Oczywiscie z dokupiona osobna ladowarka to tych zamiennikow. Jak to dziala ogolnie? Bo napisales "jak sie odpowiednio zaladuje aku do gripa to w menu widac pojemnosc" - tzn dokladnie o co chodzi? Czasami lapie, czasami nie?

  7. #347
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Jak to dziala ogolnie? Bo napisales "jak sie odpowiednio zaladuje aku do gripa to w menu widac pojemnosc" - tzn dokladnie o co chodzi? Czasami lapie, czasami nie?
    pisałem na górze-po prawo oryginał-po lewo podróbka-wtedy widac stan na menu głównym

  8. #348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    aj ok nie dopatrzylem, ze to zamianka org i zam.
    Ktos przerabia takie dwa aku phottixa z gripem alpha? Bo nie wiem czy brac 2 org, czy pobawic sie 2x aku phott.

  9. #349
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mieszko_1vp Zobacz posta
    pisałem na górze-po prawo oryginał-po lewo podróbka-wtedy widac stan na menu głównym
    a to ciekawe bo u mnie jest odwrotnie. po lewej oryginał, a po prawej phottix

    @siudym - jak będziesz miał 2 podróby to nie będziesz widział stanu naładowania, będzie cały czas pusta bateria migać. Albo oryginał + podróba i wtedy aparat pokazuje Ci zbiorczy stan naładowania duetu(jeżeli odpowiednio włożysz akku) albo oba oryginały - wtedy będziesz miał wgląd do każdego akku osobno ale jestem prawie przekonany, że ich stan będzie równy, więc to się może przydać jedynie jak włożysz do puchy 2 w różnym stopniu naładowane akku.
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  10. #350
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    no właśnie -jak działa ten system identyfikacji i podawania ilości zdjęć jak miesza się aku-oczywiście chodzi o oryginały-i jak stosuje się w danej chwili oba

Strona 35 z 85 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •