Zobacz wyniki ankiety: Zamienniki

Głosujących
150. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 52 z 85 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 848

Wątek: Zamienniki baterii

  1. #511
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ozzman1 Zobacz posta
    Nawet jak ktos trafi walniety zamiennik to moze kupic sobie nowy, a nawet 2 i dalej jest do przodu z kasa.
    z jednym wyjatkiem: nie jesli jest to akumulator, ktory musi dzialac, np. dlatego, ze ktos ma tylko 2 sztuki i jest w srodku 2-tygodniowych wakacji.

    dlatego tez akumulatory dobrze jest kupowac na wiosne, kiedy jest za wczesnie na zagramaniczne wyjazdy, ale juz dostatecznie cieplo, zeby mialy szanse na kilka normalnych cykli ladowania-rozladowania a na wakacje jechac tylko po sprawdzeniu, ze ogniwo jest pewne.


    to jest ogolny problem akumulatorow czy zwlaszcza kart pamieci - owszem, mozna wymienic, ale jak sie cos uwali z dala od domu, to nie jest wesolo... a juz zwlaszcza z karta pamieci
    www albo tez flickr

  2. #512
    Penelopa
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupiłam zamiennik 400D pół roku temu i wbrew czarnowidztwu co po niektórych nadal robię normalną ilość zdjęć - no zobaczymy...

  3. #513
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

    Domyślnie

    Ja mam już jakieś 1,5 roku zamiennik Bp511 Fotoenergia. I jak do tej pory za tą cenę (29 zł) trzyma się mega dobrze - spokojnie wytrzymuje 500 zdjęć.

  4. #514
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    38

    Domyślnie

    jak czytam że ktoś robi na baterii 100 lub 200 zdjeć to mnie zdziwienie ogarnia.
    Przeciętnie robię 700-1000 fot na baterii.

    Kiedyś podczas fotografowania koncertu widziałem jak jakis fotograf po każdym pstryku oglądał każde zdjęcie na monitorze przez 15-30 sekund.
    Ja się tak foci to mnie nie dziwi że akumulatory sa słabe.
    Ja podglądu na monitorze używam sporadycznie i przeważnie jest wyłączony.

  5. #515
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekbodzioch Zobacz posta
    Kiedyś podczas fotografowania koncertu widziałem jak jakis fotograf po każdym pstryku oglądał każde zdjęcie na monitorze przez 15-30 sekund.
    Ja się tak foci to mnie nie dziwi że akumulatory sa słabe.
    Ja podglądu na monitorze używam sporadycznie i przeważnie jest wyłączony.
    no bo ty przede wszystkim spust naciskasz. a jak ktos jest landszafciarzem (jak nizej podpisany) to przede wszystkim ustawia i nosi sprzet. a to tez uzywa moc
    www albo tez flickr

  6. #516
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie

    ja używam zamienników phottix i śmigają jak oryginały

    wręcz oryginał zaczął się mi buntować na mrozie (-20, bez gripa) szybciej od zamiennika jak nie chciało mi go wyciągać i nosić w kieszeni

  7. #517
    Bywalec Awatar lukaszr
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    PL
    Posty
    130

    Domyślnie

    Kolega poprosił mnie o zakup jakiegoś aku do 7D. Kupiłem mu Phottixa TUTAJ. Zakup zrobiłem dokładnie tydzień temu wieczorem i dzisiaj odebrałem z poczty przesyłkę. Napiszę coś więcej jak aku zostanie przez niego przetestowane.

  8. #518

    Domyślnie

    a różnią się czymś te Phottix-y czemu mają różne naklejki? Ww od http://allegro.pl/phottix-akumulator...97842457.html?

    Też szukam zamiennika do 7d. Czy wszystkie potrzebują innej niż oryginalna ładowarki?

  9. #519
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    62

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    W środę odebrałem zamiennik do mojego 450d firmy phottix titan z hobbyplus. Po włożeniu pokazywał 2/3 mocy,do całkowitego wyładowania zdążyłem pstryknąć 3848 zdjęć w tym około 200 z wbudowaną lampą!!! Pojemność jest taka jak w oryginale,ładowałem zamiennik w oryginalnej ładowarce 2godz. i 40 min.Szczerze polecam i mam nadzieję że z żywotnością też mnie tak mile zaskoczy.

  10. #520
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    4000 zdjec w 2 dni...?

    szacun
    www albo tez flickr

Strona 52 z 85 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •