Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 176

Wątek: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

  1. #31
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Aby akumulatory mogły pracować w układzie gripa równolegle to z tego co się orientuje powinny spełniać kilka warunków. Mianowicie musiałyby być ograniczone prądy wyrównawcze które popłyną zawsze gdy napięcie
    akumulatorów nie będzie jednakowe.
    W tym celu musiałby być zastosowany mostek diodowy. Jednak takie rozwiązane ma też swoje minusy, mam na myśli spadek napięcia o około 1.1 - 1.4V , może też być zamiast Diód...Tranzystor który ograniczy spadek do powyższego poziomu o jakieś 30%.
    Powstaje więc pytanie jak wielki wpływ może mieć spadek napięcia na działanie Body?
    Generalnie orłem to w tej dziedzinie nie jestem, ale aby takie prądy nie występowały, zastosowane akumulatory muszą mieć jednakową pojemność gwarantowaną (czyli np dwa orginały Canona), i przedewszystkim jednakowy stan techniczny, po to by w rezultacie poziom rozładowania był jednakowy.
    Dlatego też między innymi nie od dziś wiadomo że czy to w Radiu czy w jakimś przenośnym odtwarzaczu nie powinno się stosować różnych ogniw ponieważ w wyniku zabezpieczeń takowe urządzenie najzwyczajniej nie zadziała, a jeśli już zagra to okres działania będzie krótszy niż przy zastosowaniu tych samych ogniw.

    Pytanie więc czy konstrukcja gripów dopuszcza takie rozwiązania.
    Pucha i słoki

  2. #32
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadaman Zobacz posta
    Aby akumulatory mogły pracować w układzie gripa równolegle to z tego co się orientuje powinny spełniać kilka warunków. Mianowicie musiałyby być ograniczone prądy wyrównawcze które popłyną zawsze gdy napięcie
    akumulatorów nie będzie jednakowe.
    W tym celu musiałby być zastosowany mostek diodowy. Jednak takie rozwiązane ma też swoje minusy, mam na myśli spadek napięcia o około 1.1 - 1.4V , może też być zamiast Diód...Tranzystor który ograniczy spadek do powyższego poziomu o jakieś 30%.
    Powstaje więc pytanie jak wielki wpływ może mieć spadek napięcia na działanie Body?
    Generalnie orłem to w tej dziedzinie nie jestem, ale aby takie prądy nie występowały, zastosowane akumulatory muszą mieć jednakową pojemność gwarantowaną (czyli np dwa orginały Canona), i przedewszystkim jednakowy stan techniczny, po to by w rezultacie poziom rozładowania był jednakowy.
    Zauwaz ze akumulatorki tego typu maja wbudowane zabezpieczenia nadpradowe, napieciowe a takze balancer(y) takze nie ma potrzeby stosowania dodatkowych obwodow zabezpieczajacych.

    Dlatego też między innymi nie od dziś wiadomo że czy to w Radiu czy w jakimś przenośnym odtwarzaczu nie powinno się stosować różnych ogniw ponieważ w wyniku zabezpieczeń takowe urządzenie najzwyczajniej nie zadziała, a jeśli już zagra to okres działania będzie krótszy niż przy zastosowaniu tych samych ogniw.
    Tymi zabezpieczeniami jest pomiar minimalnego napiecia roboczego pakietu jako calosci. Gdy 1 ogniwo padnie wtedy napiecie jest ponizej ustawionego progu lub/i prad jest na tyle niski ze urzadzenie sie wylacza. Tutaj baterie sa laczone w szereg a w gripie rownolegle.
    Pytanie więc czy konstrukcja gripów dopuszacza takie rozwiązania.
    Dopuszcza Nawet oryginaly maja jakas tolerancje pojemnosci wiec to nie ma znaczenia. Inna rzecz ze nie ma przeciwskazan uzywania starszego ogniwa z nowym w 1dnym gripie.
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  3. #33
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    47
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    Tutaj baterie sa laczone w szereg a w gripie rownolegle.
    Dopuszcza
    Nawet oryginaly maja jakas tolerancje pojemnosci wiec to nie ma znaczenia. Inna rzecz ze nie ma przeciwskazan uzywania starszego ogniwa z nowym w 1dnym gripie.
    Hee, małe niedopatrzenie
    W sumie myślę że zamiast podważać to wszystko różnymi argumentami byłoby najlepiej gdyby ktoś sprawdził to w praktyce. Ja niestety nie dam rady bo Gripa nie posiadam ... póki co
    Pucha i słoki

  4. #34
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadaman Zobacz posta
    W sumie myślę że zamiast podważać to wszystko różnymi argumentami byłoby najlepiej gdyby ktoś sprawdził to w praktyce.
    Czekam na reszte gratow do 5D i sprawdze by miec 100% pewnosc, w 50D dziala wszystko jak nalezy
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    wałcz/piła
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ElSor Zobacz posta
    Czekam na reszte gratow do 5D i sprawdze by miec 100% pewnosc, w 50D dziala wszystko jak nalezy
    to kolego jak sprawdzisz przedsta wnioski

  6. #36
    Uzależniony Awatar ElSor
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Ozimek (OPO)
    Wiek
    41
    Posty
    504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yogi6661 Zobacz posta
    to kolego jak sprawdzisz przedsta wnioski
    1 Mam gripa nieoryginalnego
    2 W gripie moga byc akusy oryginalne i zamienniki ale stan naladowania widoczny jest w przypadku gdy jest conajmniej 1 oryginal
    3 Aku zamiennik calkowicie naladowany razem z oryginalem rozladowanym do 70% = 100% wg wskaznika (kiedys rozladuje do 0 oryginala i sprawdze wtedy wskazanie zaraz po wlozeniu akusow oraz po kilkunastu minutach)
    A490+SDK
    Galeria CB | Sport CB || PhotoShop jest jak cebula . . . ma warstwy

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Kupować akusy bo drożeją ! Dziś odbierając dowiedziałem się ze jeszcze miałem szczęście bo kolejne juz 10-15% więcej będą kosztować... zresztą nie dziwota jak dolar znowu szaleje ech.

    Płaciłem 280 zł
    no comment...

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    A jak, wynaleźli już jakieś podróby podające stan naładowania i ładujące się w oryginalnej ładowarce?
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Marzyciel ;] , pewnie się nie opłaca po prostu.
    no comment...

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _igi Zobacz posta
    A jak, wynaleźli już jakieś podróby podające stan naładowania i ładujące się w oryginalnej ładowarce?
    http://cgi.ebay.com/Battery-Canon-EO...item27b21f2c9e
    Ale nie sprawdzałem
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •