Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 176

Wątek: Zamienniki akumulatorów LP-E6 do 5D MkII, 7D i 60D

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Planowalem sam zamiennik, ale zdecydowalem sie jednak na ORG (ok 250zl). Obecnie w gripie (zamiennik) mam 2x org aku i jestem zadowolony z tego wydatku. Sporo czasu w 20D uzywalem tylko zamiennikow, norma byla meczarnia pod wzgledem niewiedzy o ich stanie naladowania. Ciagle byla niepewnosc czy to JUZ czy jeszcze zrobi te 30 zdjec...
    Teraz z tym koniec, widze dokladnie ile mam mocy w AKU, nie jakies tam kreseczki smieszne, ale dokladne pomiary w procentach.
    Warto raz za cos takiego doplacic i zyc w swietym spokoju.

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    wałcz/piła
    Posty
    191

    Domyślnie

    toc hbya jednak orginał pozostaje...

  3. #13
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Oryginał na targach można było kupić za 240 zł. Ja kupiłem kilka w "aparaciki" czy jakoś tak.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    za 240 zł masz 4 zamienniki i chyba nie pojmę jak można kupić jeden oryginalny aku w tej cenie, tylko za możliwość podglądu "ile jeszcze mi zostało"
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  5. #15
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    za 240 zł masz 4 zamienniki i chyba nie pojmę jak można kupić jeden oryginalny aku w tej cenie, tylko za możliwość podglądu "ile jeszcze mi zostało"
    Pojmiesz jak Ci braknie np. przy obrączkach albo ślubowaniu albo przy błogosławieństwie albo przy wychodzeniu z kościoła albo przy chrzcie jak masz dwie sekundy na złapanie polewania wodą, itd, itd. Albo tak jak mój syn robi zdjęcia sportowe.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    1. Zawsze przed ważnym wydarzeniem ładuje akumulatorki
    2. Zawsze masz jeden oryginał na tak ważne chwile
    3. W sporcie zupełnie nie jest to problemem, bo zmiana aku zajmuję kilka sekund, poza tym patrz punkt 1

    Ale nie sprzeczam się, jak kogoś stać to niech sobie kupi oryginalne. Ja uważam, że w większości przypadków i dla większości ludzi zamienniki są dużo lepszym rozwiązaniem. Mając 4 aku jestem niezależny od ładowania, a ilość zdjęć jakie mogę wtedy zrobić znacznie przekracza możliwości nawet na dłuższy wyjazd.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    canon zrobił świństwo to fakt.
    to że zamiennik nie pokazę mi stanu naładowania to pikuś - dla mnie gorsze jest to że muszę mieć dodatkową ładowarkę (chyba że ktoś próbował ładować zamienniki w oryginalnej ładowarce i mu się udało - to poproszę o info). Niby niewielkie ustrojstwo ale to kolejna rzecz o któej trzeba pamiętać przy wyjazdach - jedna ładowarka do 40d, dwie do 7d, jedna do telefonu, databank i baterie do niego - kurcze jeszcze trochę i trzeba będzie zabierać kolejną torbę na same ładowarki
    Przydała by się jedna ładowarka uniwersalna
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wałbrzych/Wrocław
    Posty
    1 010

    Domyślnie

    Przecież oryginał też ładujesz w tej co dostajesz do zamiennika. Dla mnie to w sumie nawet zaleta, do każdego zamiennika mam jedną ładowarkę, dzięki czemu mogę szybko naładować wszystkie na raz.
    Moje portfolio i blog: http://www.islight.pl
    Możesz mnie także polubić: https://www.facebook.com/Fotografia.IsLight

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    Przecież oryginał też ładujesz w tej co dostajesz do zamiennika. Dla mnie to w sumie nawet zaleta, do każdego zamiennika mam jedną ładowarkę, dzięki czemu mogę szybko naładować wszystkie na raz.
    a to nie wiedziałem - myślałem że skoro zamiennika nie możesz ładować w ładowarce canona to w drugą stronę też nie dziąła.
    a co do wielu ładowarek - w domu to zaleta - ale gdyby trzeba było do każdej baterii zabierać osobną ładowarkę w podróż - to byłby już problem.
    Ale skoro baterie canona poprawnie ładują się w ładowarce zamiennika - problem się zmniejsza ))
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  10. #20
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    60
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myslidar Zobacz posta
    1. Zawsze przed ważnym wydarzeniem ładuje akumulatorki
    2. Zawsze masz jeden oryginał na tak ważne chwile
    3. W sporcie zupełnie nie jest to problemem, bo zmiana aku zajmuję kilka sekund, poza tym patrz punkt 1
    A ile trwa strzelenie bramki ?
    W wielu dziedzinach fotografii brak info o stanie baterii nie stanowi żadnego problemu, ale w reportażu wole nie myśleć ile to ja zdjęć już zrobiłem na tej baterii i czy wymienić ją już czy za chwilę. Zresztą ...pamiętam już nie raz takie sytuacje kiedy natychmiast musiałem gdzieś jechać i zrobić jakiś event.
    Po co mi dodatkowy stres "czy starczy czy nie starczy"

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •