Strona 5 z 155 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #41
    Bywalec Awatar kiray
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    42
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    nałożyć miejscowo krem
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    a nie prościej zapisać od razu preset w LR..??
    No mam zapisany, i jak go przenieść do ACR w PS.

  2. #42
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A po co chcesz preset przenosić do acr? Zdjęcie z wszystkimi zmianami możesz bezpośrednio eksportować do ps...

    A jak już Ci bardzo zależy to Ctrl+S (Save Metadata to File) i LR zapisuje plik *.xmp w folderze gdzie masz zdjęcie i po otwartciu tego zdjecia w acr wszytywane są wszystkie ustawienia.

    Druga opcja to eksport z LR do PS jako obiekt inteligentny. Później jak klikniesz 2x na warstwe otworzy Ci się acr z ustawieniami z LR.

    W obu przypadkach możesz wejsc w zakładke z presetami w acr i zapisać aktualne ustawienia.
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  3. #43
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiray Zobacz posta
    No mam zapisany, i jak go przenieść do ACR w PS.
    Spróbuj programu LR2ACR. Konwertuje presety LR do postaci czytanych przez ACR. Wskazujesz preset jaki chcesz przerobić i program wrzuca ustawienie automatycznie do ACR.
    Marki trzy.

  4. #44
    Bywalec Awatar Piasek1989
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Strzelin
    Posty
    153

    Domyślnie

    ja mam problem tego typu:

    obrabiam sobie zdjęcie w LR z wesela wszystko zrobiłem kolory eleganckie takie jak chcę czas na PS i się zaczyna, zdjęcia na dworze i CZ-B są kolorystycznie ok. A już z kościoła totalnie niebiesko różowe tak jakby balans bieli był zły a w lightroomie wygląda to ok i nawet temperatura balansu bieli by odpowiadała.

    ktoś może wie co jest przyczyną takiej anomalii??
    50D+c17-55/2.8+c70-200/2.8+c50/1.8+c28/1.8+c430+2xyn460II+yn560III

  5. #45
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Czy można prznieść gdzieś sam preset bez foty, bo kupiłem ostatnio dysk zewnętrzny i chcę aby LR mi czytało zdjęcia z dysku zew. a nie z dysku w lapku i już przeniosłem zdjęcia, tylko teraz pozostały same miniaturki i boję sie je kasować bo co z presetami ?

    Mogę je ( same presety ) gdzieś skopiować ?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  6. #46
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    W LR3 masz coś takiego jak "Update folder location" jak klikniesz lewym na wybrany folder (w widoku Library ofkors). Bez przerwy przenoszę zdjęcie pomiędzy folderami na dysku i korzystam z w/w funkcji i wszystkie zmiany na zdjęciach są updatowane do nowego położenia zdjęć na dysku...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Piasek1989 Zobacz posta
    ktoś może wie co jest przyczyną takiej anomalii??
    Twoja niewiedza na temat profili kolorów w ogólnym zakresie i konkretnie w przypadku LR...
    Ostatnio edytowane przez MaciekH ; 06-07-2010 o 23:31 Powód: Automerged Doublepost
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  7. #47
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    Twoja niewiedza na temat profili kolorów w ogólnym zakresie i konkretnie w przypadku LR...
    Ileż w Tobie człowieku jadu... pyta, bo nie wie. Rozumiem, że w każdej dziedzinie wiedzy masz tak ogromną wiedzę jak w obróbce fotografii, że nigdy nikogo o nic nie pytasz. Gratuluję i pozdrawiam.
    Marki trzy.

  8. #48
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Rozumiem, że w każdej dziedzinie wiedzy masz tak ogromną wiedzę jak w obróbce fotografii, że nigdy nikogo o nic nie pytasz.
    Ależ masz człowieku zdolność do analizy psychologicznej i intelektualnej ludzi których nie znasz. Gratuluję.
    Do mojego folderu w Twojej kartotece możesz dodać informację, że sam miałem podobny problem i odpowiedź właśnie przez internet uzyskałem, nie jestem pewny czy na tym forum, ale podejrzewam że google po wpisaniu słówek kluczowych takich jak "lightroom problem kolory" zaprowadzi do odpowiedniego rozwiązania, bo jest to często ostatnio poruszany temat...

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    pyta, bo nie wie.
    Przecież odpowiedziałem... Wymijająco bo wymijająco ale wydaje mi się, że wskazówka w czym (zapewne) tkwi problem jest wystarczająco zauważalna...

    A teraz się zastanów co Twój post wniósł do tematu...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  9. #49
    Bywalec Awatar kiray
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    42
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    A po co chcesz preset przenosić do acr? Zdjęcie z wszystkimi zmianami możesz bezpośrednio eksportować do ps...
    ...bo kończyła mi się wesja beta LR i kupiłem PS-a więc chciałem szybko przenieść moje presety z LR-a

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    A jak już Ci bardzo zależy to Ctrl+S (Save Metadata to File) i LR zapisuje plik *.xmp w folderze gdzie masz zdjęcie i po otwartciu tego zdjecia w acr wszytywane są wszystkie ustawienia.

    Druga opcja to eksport z LR do PS jako obiekt inteligentny. Później jak klikniesz 2x na warstwe otworzy Ci się acr z ustawieniami z LR.

    W obu przypadkach możesz wejsc w zakładke z presetami w acr i zapisać aktualne ustawienia.
    ...o taką informacje mi chodziło, dzięki

  10. #50
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    W LR3 masz coś takiego jak "Update folder location" jak klikniesz lewym na wybrany folder (w widoku Library ofkors). Bez przerwy przenoszę zdjęcie pomiędzy folderami na dysku i korzystam z w/w funkcji i wszystkie zmiany na zdjęciach są updatowane do nowego położenia zdjęć na dysku...

    A jak to wygląda z LR2, bo 3 nie posiadam ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    A sory, jest taka opcja także w LR2.
    Ostatnio edytowane przez mateuszw3 ; 07-07-2010 o 11:53 Powód: Automerged Doublepost
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

Strona 5 z 155 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •