Strona 153 z 155 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 521 do 1 530 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #1521

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez sniper88 Zobacz posta
    Na Windows też wyraźnie przyspieszył, a range masks jeszcze bardziej ograniczą potrzebę korzystania z PSa
    Zastanawia mnie tylko przydomek "Classic" - czy to oznacza, że kolejna generacja będzie dostępna już tylko jako mobile?
    Obawiam się, że to może być ostatnie wydanie "Classic'a". Pewnie będą kładli teraz nacisk na rozwój CC - który na razie, to jakaś śmieszna beta..
    Jeżeli chodzi o szybkość to nadal widzę, że preferowane jest GHz a nie ilość rdzeni. Znaczy się przepisanie kodu na wiele wątków przekracza możliwości deweloperów Adobe

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #1522
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 155

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Jeśli obecny LR CC rozwinie się w kierunku bycia Ligtroomem Classic dostępnym dodatkowo na mobile i online, to głosuję za tym pomysłem obiema rękami. Pytanie tylko czy faktycznie to ma iść w tę stronę. A póki co cieszę się, że LR wreszcie działa szybciej, choć pojawiło się kilka bugów z wyświetlaniem zdjęć w Loupe i Grid view. Swoją drogą PS też chyba przyspieszył.
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  3. #1523

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Widzę, że z tym przyspieszeniem to jakaś indywidualna sprawa. U mnie powiedzmy sobie szczerze tylnej części ciała nie urywa. No ale ja używam wersji na Mac'a - możliwe, że tutaj się mniej przyłożyli, albo wcześniej przyłożyli się bardziej. W sumie nie wiem jak działa wersja na windę.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #1524

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    czesc ! mam pytanie odnosnie lightrooma cc classic, a odnosnie mam od nie dawna ten program ale wygladowo wyglada jak Lr z 2015 roku, wszystkie nowe funkcje sa ale sa poblokowane, wiecie co jest nie tak ?

  5. #1525
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez kimi1899 Zobacz posta
    czesc ! mam pytanie odnosnie lightrooma cc classic, a odnosnie mam od nie dawna ten program ale wygladowo wyglada jak Lr z 2015 roku, wszystkie nowe funkcje sa ale sa poblokowane, wiecie co jest nie tak ?
    Pirat?

  6. #1526
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Po ostatniej aktualizacji LR CC wyeksportował slideshow z RAWów jako video 1080p
    Niby nic takiego ale dotąd albo zwisał albo przerywał i tyle. W necie radzili, żeby najpierw tworzyć JPG. A tu sukces.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1527

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cześć,

    Chciałabym aby tło było jednolicie czarne na całym zdjęciu ale z zachowaniem lustrzanego odbicia. Czy jest to możliwe do uzyskania za pomocą LR? Chodzi mi też o usunięcie paprochów.

    Proszę o wyrozumniałość nie jestem fotografem tylko amatorem. Każda porada będzie dla mnie cenna!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2723.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	2,36 MB
ID:	238

    Zrobiłam jeszcze takie zdjęcie... jest trochę lepiej ale wtedy obiekt jest za ciemny. I nie jest ostry na całej powierzchni. Może jakaś porada dotycząca oświetlenia?
    Dziękuję z góry.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2708.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,67 MB
ID:	239
    Ostatnio edytowane przez Ewi ; 17-12-2017 o 14:33

  8. #1528
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Cytat Zamieszczone przez Ewi Zobacz posta
    Chciałabym aby tło było jednolicie czarne na całym zdjęciu ale z zachowaniem lustrzanego odbicia. Czy jest to możliwe do uzyskania
    Tak, jeśli oświetlisz zdjęcie w taki sposób, żeby tło nie było oświetlone, a w na plexi nie odbijało się światło ze ścian i sufitu (albo duże pomieszczenie, albo zrobienie "czarnego namiotu" dookoła stanowiska zdjęć powinno pomóc).

  9. #1529

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    Dziękuję! Próbuję nadal. Jest lepiej, ale teraz nie wiem dlaczego jakość tego zdjęcia wygląda koszmarnie...Parametry to 1/15 f5,6 ISO 100.

    Proszę o pomoc zawodowców Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2764.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,69 MB
ID:	242

  10. #1530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

    To już chyba nie dyskusja o LR, tylko o technice robienia zdjęć, może warto wydzielić do nowego wątku?

    Czy dobrze mi się wydaje, że pionowe tło "zniknęło"?
    Jaką masz głębię ostrości na tym zdjęciu? Nie "na oko", tylko wyliczoną, na podstawie ogniskowej, wielkości matrycy, odległości od przedmiotu i przysłony? Może warto trochę przymknąć obiektyw - będzie potrzeba więcej światła (lub odpowiednio dłuższy czas, albo większa czułość, albo i to i to), ale jeśli to jakiś z tańszych obiektywów po przymknięciu będzie dawał "lepszą jakość".
    Pod poprzednim zdjęciem nie napisałem co zrobić z paprochami na tle - posprzątać w pokoju, w którym robisz zdjęcia (byle nie bezpośrednio przed sesją) To było pół żartem pół serio, jeśli pyłki latają w powietrzu będą osiadać na wszystkim, a na czarnym gładkim będą najbardziej widoczne. Możesz próbować bezpośrednio przed zrobieniem zdjęcia mocno "przedmuchać" tło (np. większą gruszką gumową, nie "własną paszczą", bo jak polecą malutkie kropelki śliny, to zamiast pyłków będą plamy).

Strona 153 z 155 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •