Strona 13 z 155 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #121
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Żadnych pomysłów ?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #122
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Chce eksportować zdjęcie z LR...

    Zaznaczę, że zdjęcia zostały również porozmieszczane do innych folderów niż były wcześniej ( zmiana nazwy, ilość zdjęć w jednym folderze itp. ).
    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Nazwa zdjęcia pozostała taka sama, tylko nazwa folderu w którym się wcześniej znajdowało się zmieniała

    A foldery które "zaginęły" są podświetlone czy wygaszone ze zn. zapytania?
    Jeśli są podświetlone, może spróbuj PPM i Update Folder Location.
    BDW ...trochę namieszałeś

    Generalnie takie operacje jak opisałeś powinieneś robić z poziomu LR

  3. #123
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goranick Zobacz posta
    A foldery które "zaginęły" są podświetlone czy wygaszone ze zn. zapytania?
    Jeśli są podświetlone, może spróbuj PPM i Update Folder Location.
    BDW ...trochę namieszałeś

    Generalnie takie operacje jak opisałeś powinieneś robić z poziomu LR
    Foldery są wygaszone i ze znakiem zapytania. Gdy próbuje je odnaleźć i wreszcie znajduje folder gdzie takowe zdjęcia się znajdują pisze mi "The selected folder or a folder it contains is already in lightroom".

    Co ciekawe, wcześniej nie było takiego problemu. Nie wiem czy to coś pomoże, ale zdjęcia są przechowywane na zew. dysku.

    Kiedyś, dawno temu, robiłem podobną czynność na wew. dysku i nie było problemu
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  4. #124
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    ...po "przeprowadzce" na zew. dysk twardy mam prawie wszystkie foldery niedostępne

    Zaznaczę, że zdjęcia zostały również porozmieszczane do innych folderów niż były wcześniej ( zmiana nazwy, ilość zdjęć w jednym folderze itp. ).
    Czy nazwy tych nowych folderów są takie same jak starych - tych w bibliotece?
    Porównaj , które foldery ci zostały a które zniknęły. Czy np.nowe foldery na zewnętrznym nie są w folderach nadrzędnych o takiej samej nazwie jak folder nadrzędny w bibliotece LR. BTW - jest coś takiego jak "uaktualnienie (?) do folderu nadrzędnego - nie pamiętam jak to jest dokładnie z ang - PPM na folder i są tam opcje do wyboru (teraz jestem w pracy - sprawdzę w LR jeszcze wieczorem ), jest tez coś takiego jak "update folder location" albo coś podobnego - tylko nie wiem czy to działa na "zaginionych folderach"
    Kiedyś narobiłem sobie bałaganu w podobny sposób i jakoś to rozkminiłem. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba chodziło głównie o nazwy folderów i nazwy folderów do nich nadrzędnych i ich umiejscowienie.

    Cóż, ...kombinuj

  5. #125
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy da się wyfiltrować/pokazać tylko te zdjęcia która posiadają snapshoty?

  6. #126
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie

    Potrzebuję wywołać kilkadzieisąt zdjeć, ale w dwóch wersjach. Jednak zależy mi na zachowaniu ustawien dla każdego zdjęcia. Jak to zrobic aby te same rawy były w dwóch róznych folderach?(Bo to chyba jedyna możliwość zachowania ustawień?)

  7. #127
    Coś już napisał Awatar Goranick
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Bielsko
    Wiek
    47
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    Potrzebuję wywołać kilkadzieisąt zdjeć, ale w dwóch wersjach. Jednak zależy mi na zachowaniu ustawien dla każdego zdjęcia. Jak to zrobic aby te same rawy były w dwóch róznych folderach?(Bo to chyba jedyna możliwość zachowania ustawień?)
    Nie muszą być w dwóch rożnych folderach. Stwórz po prostu wirtualna kopię (swoją droga to możesz ich zrobić dowolna liczbę) Każda kopię możesz dowolnie edytować jak osobne zdjęcie

  8. #128
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    Marsa Alam
    Wiek
    41
    Posty
    26

    Domyślnie

    ściągał ktoś ze strony adobe update do ver 3.3? zassałem już 2 razy i wypakować się nie chce
    400D, MZ-5N, RZ67ProII Hung!

  9. #129
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    ja mam 3.4 RC i z malymi zgrzytami, ale dziala. czekam na wersje finalna, moze im troche lepiej wyjdzie...
    www albo tez flickr

  10. #130
    Początki nałogu Awatar mathom
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    428

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velviana Zobacz posta
    Witam !
    Niestety, pech chciał,że padł mi system i nie mogę użyć presetu,jaki sobie zrobiłem sobie na podstawie tego zdjęcia.
    Czy jest jakaś szansa,żeby zrobić tego identycznego preseta na podstawie tego rawa i wywołanego jpga ?
    Tak, jeśli przy eksporcie do jpega nie wyciąłeś metadanych to wszystkie tam są. Napisałem kiedyś mały util do wyciągania ustawieć z jpega prosto do preseta. jak chcesz to Ci wyślę.

Strona 13 z 155 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •