Strona 12 z 155 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #111
    Coś już napisał Awatar 1982wojtek
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    62

    Domyślnie

    szukam profilu kalibracyjnego do 50d gdzieś kiedyś widziałem stronkę ze wszystkimi profilami może ktoś podrzuci link
    wszystko znaczy NIC!!!

  2. #112

    Domyślnie Find Missing Folder w LR3

    Witam, mam taki problem. Czasem zdarza mi się po otwarci LR3, że widać foldery ze znakiem zapytania. Żeby odszukać foldery i aby widział LR wszystkie foty muszę ręcznie wykonać na każdym folderze operację Find Missing Folder. Czy jest jakaś możliwość zautomatyzowania tego, bo folderów mam sporo... Co może być przyczyną "gubienia łączności" LR3 z folderami?

  3. #113
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A nie ruszasz plików na dysku? Mam coś takiego jak nieopatrznie zmienie np nazwe folderu który już dodałem do LR'a, albo kiedy recznie czyszcze niepotrzebne stare backup'y...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  4. #114

    Domyślnie

    nic nie ruszam. Odpalam LR i kicha. Ale jak hurtowo wykonać Missing Folder???

  5. #115
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zwróciłem uwagę, że LR nie widzi klasyfikacji / gwiazdek / dodanych do .cr2 np. ZommBrowser-em / ten zapisuje je tak jak w jpeg-ach tj. we właściwościach/.
    Wyczytałem, że zamierzonym działaniem jest nieingerowanie LR w pliki raw, tylko dlaczego Brigde_CS5 widzi te "gwiazdki" normalnie ?

  6. #116
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 949

    Domyślnie

    LR z zalozenia jest zaprojektowany tak, ze katalog bedzie normalnie dzialac nawet przy odlaczonych woluminach. tzn. mozesz miec skatalogowane pliki na dyskach zewnetrznych i normalnie te zdjecia przeszukiwac.
    www albo tez flickr

  7. #117
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Chce eksportować zdjęcie z LR bo tylku tu mam je po wstępnej obróbce. Wyświetla mi się, że zdjęcie jest niedostępne. Klikam "Find missing folder" i szukam, a gdy znajduję i zaznaczam wyskakuje mi "The selected folder or a folder it contains is already in lightroom".
    Okazało się, że po "przeprowadzce" na zew. dysk twardy mam prawie wszystkie foldery niedostępne. Co zrobić, aby szybko wszystkie zdjęcia były dostępne ?

    Zaznaczę, że zdjęcia zostały również porozmieszczane do innych folderów niż były wcześniej ( zmiana nazwy, ilość zdjęć w jednym folderze itp. ).
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  8. #118
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    jak zmieniłeś nazwę zdjęcia to jak chcesz je odnaleźć??

  9. #119
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Nazwa zdjęcia pozostała taka sama, tylko nazwa folderu w którym się wcześniej znajdowało się zmieniała
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  10. #120
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam !

    Mam mały dylemat.

    Wywołałem rawa w LR i wyszło fajne zdjątko.
    Niestety, pech chciał,że padł mi system i nie mogę użyć presetu,jaki sobie zrobiłem sobie na podstawie tego zdjęcia.
    Czy jest jakaś szansa,żeby zrobić tego identycznego preseta na podstawie tego rawa i wywołanego jpga ?

Strona 12 z 155 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •