Strona 3 z 155 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Mag Zobacz posta
    W Moje dokumenty tworzy folder np: 2010/data. Tak przeważnie jest domyślnie, chyba że to zmieniłeś. Aby zobaczyć gdzie są zdjęcia kliknij prawym w zdjęcie i wybierz z menu - Show in Explorer. Otworzy wtedy folder ze zdjęciami.
    Nie o to dokładnie mi chodziło. Więc spróbuję wytłumaczyć to trochę łatwiej. W bibliotece LR mam foldery z datami np. 2009. Jak na to klikę to wyświetlają mi się dokładniejsze daty ( dzień, miesiąc, rok ). Oprócz folderów z datami mam też folder "zdjęcia" i tam mam "podfoldery" czyli np. moje pierwsze foty, lepsze foty etc. I chcę teraz zrobić, aby wszystkie te "podfoldery" dodać do folderów z datami. Jak je chwycę i przeniosę to w follderze z datami znów mam np. moje pierwsze foty, a mi chodzi, żeby już przy przenoszeniu, program zmienił nazwę na datę. Czyli jak przeniosę to nie chcę, aby było "moje pierwsze foty" tylko data np. 2009-01-01.

    Sory, ale jaśniej nie potrafię, no chyba, że już desperacko na screenie.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Dobra, jakoś problem sam rozwiązałem, lecz dużo czasu pochłonie ta praca. I tu kolejne pytanie. Co oznacza symbol szarego folderu ze znakiem zapytania ? Nie wiem czemu z tego folderu nie mogę przenieść zdjęć do innego folderu.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  3. #23
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    To moze ja mam kilka pytan Importuję zdjęcia do LR. Powiedzmy 4gb rawów i te 4gb z miejsca docelowego jest równiez kopiowane na dysk C gdzie mam bibliotekę. Nie musze mowic ze dość szybko i nie potrzebnie dla mnie miejsca ubywa, gdzie mozna to wylączyć o ile się da oraz po włozeniu karty pendriva czegokolwiek przenosnego odpala sie LR i chce kopiować zawartość i za nic nie moge znalezc gdzie da się to wylączyć. To tyle, proszę o o odpowiedzi o ile sie da! Pzdr

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Chodzi o to, aby nie LR nie kopiował plików to swojej biblioteki ( zazwyczaj Moje Obrazy ) ?
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    51

    Domyślnie

    Jesli chodzi o to aby niewyskakiwalo okienko import po wlozeniu karty do komputera to na windows w lightroom: edit->preferences, w okienku "general" odznaczyc ptaszek przy "show import dialog when a memory card is detected"

  6. #26
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iktorn92 Zobacz posta
    To moze ja mam kilka pytan Importuję zdjęcia do LR. Powiedzmy 4gb rawów i te 4gb z miejsca docelowego jest równiez kopiowane na dysk C gdzie mam bibliotekę. Nie musze mowic ze dość szybko i nie potrzebnie dla mnie miejsca ubywa, gdzie mozna to wylączyć o ile się da oraz po włozeniu karty pendriva czegokolwiek przenosnego odpala sie LR i chce kopiować zawartość i za nic nie moge znalezc gdzie da się to wylączyć. To tyle, proszę o o odpowiedzi o ile sie da! Pzdr
    W opcji importu masz do wyboru Copy, Move, Add jeśli zdjęcia masz już fizycznie na dysku i chcesz je tylko dodać do biblioteki LR nie kopiując na nowe miejsce to wybierasz Add.

  7. #27
    Bywalec Awatar kiray
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    42
    Posty
    136

    Domyślnie

    Czy jest opcja, żeby zaimportować nastawy(ustawienia suwaków), które już zrobiłem w zdjęciach z LR 3.0 tak, żeby były już widoczne w Adobe Bridge.

  8. #28
    Bywalec Awatar kiray
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    42
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiray Zobacz posta
    Czy jest opcja, żeby zaimportować nastawy(ustawienia suwaków), które już zrobiłem w zdjęciach z LR 3.0 tak, żeby były już widoczne w Adobe Bridge.
    Poradziłem sobie - wystarczy w LR wyeksportować zdjęcie do .dng i otworzyć w ACR i zapisać preset.

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jak uaktywnić opcję "open as smart object in photoshop" (jest szara) ... opcja "edit in photoshop" działa :/

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawideem Zobacz posta
    Jak uaktywnić opcję "open as smart object in photoshop" (jest szara) ... opcja "edit in photoshop" działa :/
    opcja ta dziala tylko jak masz Photoshop 4 and up zainstalowany

Strona 3 z 155 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •