Strona 2 z 155 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1542

Wątek: Wszystkie pytania do LR to TUTAJ

  1. #11

    Domyślnie

    Podczas importu, masz pozycję "Copy to". Tam wybierasz folder do którego mają być skopiowane zdjęcia podczas importu.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Ok, wielkie dzięki
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Kolejne pytanko
    Co zrobić aby jak wyłączy mi się LR powróciły mi "przyciski" maski pozwalające edytować maskę ? W moim przypadku to działa tyle że losowo. Na około 5 włączeń wskakuje mi ??opcja?? która pokazuje te "przyciski". Bardzo proszę o pomoc.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  4. #14
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Kolejne pytanko
    Co zrobić aby jak wyłączy mi się LR powróciły mi "przyciski" maski pozwalające edytować maskę ? W moim przypadku to działa tyle że losowo. Na około 5 włączeń wskakuje mi ??opcja?? która pokazuje te "przyciski". Bardzo proszę o pomoc.
    H - ukrywa/przywraca - przyciski korekcji
    O - pokazuje/ukrywa - maskę

  5. #15

    Domyślnie

    Przy imporcie plików z aparatu LR pyta się jak nazywać katalogi. Można gdzieś edytować format nadawania tych nazw? Ponieważ chciałbym aby format wygladał tak: RRRR_MM_DD a LR proponuje tylko w formacie RRRR-MM-DD

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Na jakiej zasadzie w nowym LR będzie można "prostować piony", czyli robić coś na miarę TS-E? Czytałem, że to będzie, wiecie może jak to będzie realizowane? Coś równie luźnego jak obecnie w PS, czy może jakieś ograniczenia?
    Jarek

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Na jakiej zasadzie w nowym LR będzie można "prostować piony", czyli robić coś na miarę TS-E? Czytałem, że to będzie, wiecie może jak to będzie realizowane? Coś równie luźnego jak obecnie w PS, czy może jakieś ograniczenia?
    Mniej więce tak - przynajmniej tak jest w CR 6.1.
    Ściągnij triala i sprawdź sam.
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #18
    Początki nałogu Awatar SebaWolf
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Mława
    Wiek
    46
    Posty
    324

    Domyślnie

    Gdzie fizycznie na dysku przechowywane są "camera profile", prócz adobe standard, camera standard itd.... mam jeszcze raz to samo w wersji beta1 ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez SebaWolf Zobacz posta
    Gdzie fizycznie na dysku przechowywane są "camera profile", prócz adobe standard, camera standard itd.... mam jeszcze raz to samo w wersji beta1 ?
    Okej mam dla potomnych w XP: C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles
    Ostatnio edytowane przez SebaWolf ; 09-06-2010 o 09:16 Powód: Automerged Doublepost

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie

    Witam
    Mam w LR 2 mały problem. Otóż, mam w bibliotece foldery z datą ( 2008,2009 itd. ) i mam folder "zdjęcia" gdzie są pozostałe zdjęcia których nie ma w folderach z datami. Co zrobić aby ten caaaały folder "zdjęcia" dodać do folderów z datami, jednocześnie, aby "utrzymać" te daty, czyli nie przenieść wszystkich zdjęć do np.2010 tylko w datach jakich zdjęcia zostały dodane, bo wiem że istnieje opcja "łapania i przenoszenia", ale właśnie boję się w/w problemu.
    Jeśli mało jasno to spróbuję wymyślić lepsze wytłumaczenie.
    Z góry dzięki.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    261

    Domyślnie

    W Moje dokumenty tworzy folder np: 2010/data. Tak przeważnie jest domyślnie, chyba że to zmieniłeś. Aby zobaczyć gdzie są zdjęcia kliknij prawym w zdjęcie i wybierz z menu - Show in Explorer. Otworzy wtedy folder ze zdjęciami.
    ArtMag

Strona 2 z 155 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •