Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Data Bank

  1. #1

    Domyślnie Data Bank

    Chciałbym kupić Data Bank, więc pomyślałem, że najpierw zapytam czym się kierować przy zakupie takowego. Oczywiście chciałbym zapłacić jak najmniej. A może ktoś posiada taki do sprzedania lub wie gdzie można taki nabyć za rozsądną cenę.

  2. #2
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Pamiętaj, że poza rozsądna ceną ważny jest również rozsądny transfer. Zapis z karty na TANKA i odczyt z Tanka na PCta.
    ps. Skopiowanie 40GB po USB 1.1 na PCta zajmie Ci całą noc i dzień i noc i ....
    //mj

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aszu
    ps. Skopiowanie 40GB po USB 1.1 na PCta zajmie Ci całą noc i dzień i noc i ....
    Zapelnienie 40GB zdjeciami z jednego aparatu zajmie jeszcze dluzej a pozniej migawka do wymiany :P


    A o image tank i innych databankach juz bylo na tym forum.
    Na przykald tutaj: http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=583

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. A jeżeli kupię już data bank to może wiecie gdzie kupić do niego twardy dysk, i czym się kierować przy jego wyborze. Szukałem na allegro ale nawet nie wiem czym ten twardy dysk różni się od normalnego do komputera. Boję się, że kupię twardziela do mojego PC i go nie uda mi się wepchnąć do data banku.

  5. #5
    Uzależniony Awatar Przemek Białek
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Wiek
    46
    Posty
    832

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. A jeżeli kupię już data bank to może wiecie gdzie kupić do niego twardy dysk, i czym się kierować przy jego wyborze. Szukałem na allegro ale nawet nie wiem czym ten twardy dysk różni się od normalnego do komputera. Boję się, że kupię twardziela do mojego PC i go nie uda mi się wepchnąć do data banku.
    do databankow pasuja dyski 2,5' stosowane w laptopach na allegro jest ich troche!
    dobry sprzęt jeszcze lepszy fotograf tylko tyle potrzeba
    "galeria zdjęć artystycznych" www.bandit.digart.pl

  6. #6

    Domyślnie Odp: Data Bank

    Witam, co to jest dokładnie ten data bank? Szukałam w Google i wyskakują mi głównie anglojęzyczne strony, jakieś centra danych, firmy, jakieś dawno wygasłe aukcje Allegro i żadnych konkretów.

    Na logikę to biorąc, to chyba jest urządzenie do przechowywania danych, czyli w przypadku fotografowania do przechowywania zdjęć. Czyli coś tak jakby do zgrywania z karty, jak nie ma akurat komputera pod ręką? Czy laptopa ktoś nie chce nosić, a robi bardzo dużo zdjęć, gdzieś na przykład na jakimś wyjeździe, weselu i na karcie mu się nie mieści? No ale w sumie można mieć kilka kart. Do czego się używa takich urządzeń?
    Doradca klienta Nest Bank, konta i lokaty.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Data Bank

    Noe wiem czy z jakims botem nie rozmawiam ale 14 lat temu kiedy powstal ten watek karty pamieci mialy male pojemnosci typu 256MB.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Data Bank

    Nie nie, nie jestem botem. Weszłam tu z wyszukiwarki Google. Trafiłam na takie określenie i szukałam informacji w sieci co to jest z ciekawości. To już rozumiem, że to już po prostu antyk przeszłości. Aczkolwiek ja mam jeszcze w szufladzie kartę 512 MB.
    Ostatnio edytowane przez Nowakowa ; 21-10-2018 o 14:37
    Doradca klienta Nest Bank, konta i lokaty.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Data Bank

    To właśnie taka "zgrywarka/backup" do plików z kart. Mało tego teraz na rynku, np.:
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ..._for_udma.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •