Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: zakres tonalny 5d i 5d II

  1. #11

    Domyślnie

    http://www.dxomark.com/
    Tutaj jest link gdybyś jednak chciał porównać cyferki - testy robione tymi samymi metodami.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    319

    Domyślnie

    simon83, to poproszę o jakąś fajną scenkę. piotrekok, wg tej strony, to na niskich iso g11 daje radę tak, jak 5d II - czy to możliwe?

  3. #13
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie

    W bieżącym (lutowym) numerze DFV jest artykuł odnośnie lustrzanek FF vs APS-C i między innymi zbadane w laboratorium różne cechy - szumy a także dynamika. Wiem, że ta gazeta na tym forum nie cieszy się dobrą opinią, ale możesz sprawdzić wyniki.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar mgtan
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1 084

    Domyślnie

    cizeki temat do porównania... ale również jestem tym zainteresowany
    Canon 40D + BG-E2N => 5D MkII
    24-105 f/4 IS USM L + 50 f/1.4
    Speedlite 580EX II,SanDisk Extreme 8GB, Benro A-500EX + KB-1A...

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Czytalem ten DFV. Akurat wg tego co napisalo, cala roznica APS-C vs FF to GO i inny kat widzenia. Reszta to podobno teoria... Sa tam dwa zdjecia 5D i 5D zrobione podobnie i zagadka, ktore jest ktore. To skoro ja widze ogromna roznice np. podpinajac 70-200 do 20D i potem do 52D, to widocznie jestem slepy, ze widze wiecej niz tylko zmiane ogniskowej i GO.

  6. #16
    Bywalec Awatar ddarc
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    51
    Posty
    182

    Domyślnie

    Jestem też zainteresowany jako że dokupuje piątek nareszcie cena się poprawia.
    Czy w S-raw na 5D II widać poprawę jakości. Zależy mi głównie na ISO 3200 i 6400.....na moim 50D widze od razu lepszą jakość zdjęć przy dobrym naświetleniu nawet ISO 3200 jest akceptowalne a po odszumianiu już super , czego nie mogłem powiedzieć np. na 30D , nawet w portrecie studyjnym na iso 100 twarze jakieś bardziej plastyczne . Ktoś mógłby cos powiedzieć z doświadczenia. ?.
    ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,

  7. #17
    Bywalec Awatar christof
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Czytalem ten DFV. Akurat wg tego co napisalo, cala roznica APS-C vs FF to GO i inny kat widzenia. Reszta to podobno teoria... Sa tam dwa zdjecia 5D i 5D zrobione podobnie i zagadka, ktore jest ktore. To skoro ja widze ogromna roznice np. podpinajac 70-200 do 20D i potem do 52D, to widocznie jestem slepy, ze widze wiecej niz tylko zmiane ogniskowej i GO.
    Wiem, wiem, dlatego wspomniałem, że akurat testy dynamiki były "laboratoryjne", a nie na zasadzie odczuć i teorii. Mam nadzieję, że takie są.

  8. #18
    Bywalec Awatar ddarc
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    51
    Posty
    182

    Domyślnie

    Też czytałem , ale jak praktyka
    ddarc ....Canon 50D,30D,C 24-105 F4,Samyang 8mm,C 70-200 F4 ,Kit18-55 II,580EX,SLIK PRO 340 DX,

  9. #19

    Domyślnie

    Jacula tylko poza Dynamiką jest jeszcze coś takiego jak Low Light ISO. który mówi o jakości i szumach tego co w cieniach. Bo co z tego że dynamika jest dobra skoro wlicza się w nią szum.
    A co do porównania w DFV to założyli oni ten sam kąt widzenia dla każdego sensora czyli innymi słowy porównywali na różnych ogniskowych dla 5D i 50D i do tego jeszcze z różnymi przysłonami. Jak zrobisz odpowiednie założenia i na dodatek napiszesz je małymi literkami można wszystko udowodnić Tak też porównywali np. zdjęcie z 5D na ogniskowej 200mm i f/5,6 ze zdjęciem z 50D na 135mm i f/2.

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jestem też zainteresowany jako że dokupuje piątek nareszcie cena się poprawia.
    Czy w S-raw na 5D II widać poprawę jakości. Zależy mi głównie na ISO 3200 i 6400
    Ja nie mam żadnego problemu z iso 6400, jeśli jest poprawnie naświetlony, ale szumofobem nie jestem. Robie 99% raw. Pamiętam że ktoś (Cichy czy Trampek?) gdzieś tu na forum kilka msc temu porównywali Raw z Sraw - była chyba nieznaczna przewaga sraw jeśli chodzi o szum.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •