Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon 400D/450D

  1. #1
    Awatar DarekTychy
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    31
    Posty
    7

    Domyślnie Canon 400D/450D

    Witam.
    Aktualnie jestem posiadaczem kompaktu Sony (mam już go dość ), ale zamierzam przesiąść się do Canona, a dokładnie do 400D lub 450D. Mianowicie mam do Was pytanie. Czy jak na początek przygody z lustrzankami, body 400D lub 450D w zupełności mi wystarczy? Aparat ma mi głównie służyć do pstrykania sportu - piłki nożnej i hokeja na lodzie. W kompakcie to wiadomo... duże szumy, brak ostrości itd. Jeżeli miałbym już kupić właśnie taki sprzęt, to chciałbym poczuć dużą różnice w jakości.
    Proszę o rady
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Pstrykanie sportu to dość wymagający temat, tak sprzętowo, jak i fotograficznie. Od sprzętu wymaga się szybkości i szybkości. Czyli w miarę dużo klatek na sekundę i szybkiego AFu. Można naturalnie obyć się bez tego, ale odsetek dobrych zdjęć będzie niewielki.
    Jeśli chodzi o korpus, to 400/450 powinny dać radę. Sam mam 450d, jestem bardzo zadowolony z pracy AFu, ale faktem jest, że nie fotografuję sportu. Jeśli możesz sobie pozwolić na 40d, to będzie to znacznie lepszy aparat do szybkich akcji.
    Ale... została jeszcze kwestia obiektywu. Do spotru (na dworze) idealny jest 70-200/4L, nie wiem, jak sobie poradzi w hali (tzn. jak ze światłem będzie, bo autofocus raczej ogarnie). Tańszą alternatywą będzie canon 55-250/4-5.6, ale strasznie szybki to on nie jest (mnie wystarcza, ale powtarzam, nie focę sportu).
    Może napisz, ile kasy masz do wydania.

  3. #3
    Awatar DarekTychy
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    31
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na samo body (z seryjnym kitem 18-55mm) do 2000zł. Zastanawiam się też nad kupnem nowego/używanego. A jeżeli chodzi o jakieś drugie szkiełko to do 1000zł.
    Może orientuje się ktoś jak sprawdza się SIGMA 70-300 APO MACRO 4-5,6.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    W tej cenie kupisz juz uzywane 40D i to bedzie najlepszy wybor.
    CANON EOS 40D z dodatkami

  5. #5
    Awatar DarekTychy
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    31
    Posty
    7

    Domyślnie

    No nie za bardzo. Samo body jest w cenie ok. 2tys, a tak jak pisałem wyżej, mnie interesuje zestaw do 2tys, w którym będzie również kitowy obiektyw (18-55). Na sam początek nie wymagam gruszek na wierzbie, ale nie chce też dziadostwa jakie było z kompaktu.
    Ostatnio edytowane przez DarekTychy ; 06-02-2010 o 12:25

  6. #6
    Początki nałogu Awatar sbogdan1
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    k.Bielska - Białej
    Wiek
    57
    Posty
    359

    Domyślnie

    No więc MatusP wyczerpał temat ,sam przecież mówiłeś że interesuje Cię fotografowanie sportu a jak wiadomo hokej i piłka to dość dynamiczny sport ,więc potrzeba szybkiego AFu i szkło tak samo szybkie .
    W tej kwocie nie masz się co łudzić że kupisz coś godnego ( wspomniany zestaw )jedynie puszka pozostaje.Co do kitowego obiektywu to zrobisz tylko w miarę szeroko i na tym koniec.
    EOS 40D,BG-E2N, 17-40/4L , 70-200/4L , 50/1.4, 85/1.8 ,T 28-75/2.8,

    Nie kłóć się z idiotami ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem

  7. #7
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •