Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Canon 40D - "wibrujące" lustro

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    31

    Domyślnie Canon 40D - "wibrujące" lustro

    Witam,

    zanim przejdę do sedna - szukałem podobnych tematów na forum, ale nie znalazłem. Jeśli dubluję temat - przepraszam.

    A teraz do rzeczy: w moim canonie od pewnego czasu zauważam dziwny objaw: lustro zaczyna wibrować. Czasem dzieje się tak przy zmianie kadru z poziomego na pionowy, innym razem bez powodu, zawsze w momencie wciśnięcia spustu do połowy. Wibracje czuję na całym body, no i obraz jest w tym momencie oczywiście zamazany. Po chwili wibracje ustają, ale kadr często przez to umyka.

    Robię zdjęcia przede wszystkim na koncertach i sprzęt jest cały czas narażony na działanie niskich częstotliwości. Mam wrażenie, że duże natężenie basów też wpływa na pojawianie się owych wibracji.

    I jeszcze drugi temat: od pewnego czasu na małym panelu lcd wskaźnik ekspozycji zaczyna pokazywać niedoświetlenie, mimo że ekspozycja jest prawidłowa.

    Czy macie jakieś pomysły, co jest powodem tego problemu?

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Może to są pozytywne wibracje?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobonk Zobacz posta
    A teraz do rzeczy: w moim canonie od pewnego czasu zauważam dziwny objaw: lustro zaczyna wibrować. Czasem dzieje się tak przy zmianie kadru z poziomego na pionowy, innym razem bez powodu, zawsze w momencie wciśnięcia spustu do połowy.
    Stabilizacja w szkle jest

    Cytat Zamieszczone przez kobonk Zobacz posta
    Wibracje czuję na całym body
    Kup 1Dynki, tam wibracji nie czuć "na body".
    the silence is deafening

  4. #4
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    Stabilizacja w szkle jest
    Też przez chwilę pomyślałem o tym, że to może być stabilizacja, ale ona nie jest odczuwalnie przenoszona na korpus (co chyba sugerujesz).
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    31

    Domyślnie

    To nie stabilizacja, tylko usterka aparatu. Niestety serwis tego nie naprawil, wiec pomyslalem, ze moze forumowi mądrale coś poradzą.

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobonk Zobacz posta
    To nie stabilizacja, tylko usterka aparatu. Niestety serwis tego nie naprawil, wiec pomyslalem, ze moze forumowi mądrale coś poradzą.
    Chyba przeceniasz forumowiczów. W co trudniejszych problemach to my odsyłamy ludzi do serwisu.. a nie na odwrót .

  7. #7
    Coś już napisał Awatar RedWine
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    95

    Domyślnie

    Nie ma co się śmiać , może coś koledze faktycznie rezonuje w tej puszce ??

    Trzeba koledze jakoś pomóc , może to nie usterka tylko a tak ma być ??

    Weźmy np. sytuację : w trakcie ostrzenia, ( moze AFC ma właczone ), zaleci odpowiednim basem, i fala dzwiekowa wprawi rezonans elementy ktorego z mikro napędów , powodując moment odczuwalny , jak tu kolega opisał ? a w przypadku zmiany pozycji .

    Z tego co pamietam , moment siły powstaje w zależności od o kierunku przyłozenia x wektor siły ??

    ktoś ma dalsze pomysły , co może dawać taki moment, bo nie rozkręcałem jeszcze swojej 40 tki ...
    ____________________________________________

    RedWine and D'SLR
    CxD + kilka szkiełek i klamot ...

    ____________________________________________

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Znaczy bez obiektywu albo z różnymi obiektywami jest tak samo?
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    31

    Domyślnie

    @ RedWine, piast9 - uzywam dwoch podstawowych szkiel - 17-55 2.8 IS i 70-200 2.8 IS i z kazdym z nich problem sie pojawia. Ten defekt w ogole mam od niedawna, wczesniej problemow raczej nie bylo, poza sporadycznymi problemami na stykach: krotki obiektyw-aparat.
    Aha, aparat jest dosc mocno eksploatowany, mam go ponad 2 lata, robie srednio jakies 1000 zdjec tygodniowo, wiec nie zdziwie sie, jesli po prostu ktorys z elementow sie wyrobil. Niebawem kupuje 5DMkII, ale chcialbym, zeby to body mi sluzylo, jako backup.
    @Vitez - tak, jak pisalem - aparat byl w serwisie. Nie na Zytniej, ale w BT Foto. Problem sie zmniejszyl (lustro rzadziej wibruje), ale caly czas istnieje. Stad moje pytanie na forum, z nadzieja ze moze ktos mial podobny problem i go rozwiazal. Ostatecznie moze faktycznie oddam go na Zytnia i tam mi cos poradza.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar GhostRider
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Tarnow - okolice
    Wiek
    42
    Posty
    335

    Domyślnie

    Problem raczej dziwny
    Obydwa szkła masz z IS, podpinałeś jakieś bez IS?
    Moje zdjęcia na forum
    7d 17-35 18-135STM 35/2 50/1.8 85/1.8 100/3.5 70-200/4 580EXII
    http://jaceklosko.blogspot.com/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •