Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Eos 350d - awaria ? :(

  1. #1
    mikiboom
    Guest

    Domyślnie Eos 350d - awaria ? :(

    Witam wszystkich szanownych forumowiczów.

    Mam spory problem, ze swoim eosem, którego nabyłem ok. pół roku temu, przerzucając się tym samym z kompaktu. Problem "stał" się tak...

    w sylwestra rozstawiłem się ze statywem na balkonie w oczekiwaniu na pokaz sztucznych ogni. Ponastawiałem aparat, cyknąłem fotkę. Na podglądzie stwierdziłem, że za duże ISO było ustawione, więc zmniejszyłem i cykam drugą.... miga lampka od nastawiania czasowego... "wymigała się" i nic.
    Aparat już nie cyknął żadnego zdjęcia.

    Na tą chwilę stan jest taki:
    - działa w pełni podgląd, kasowanie zdjęć
    - działają wszystkie ustawienia do robienia zdjęć
    - połączenie z kompem jest w porządku.

    Czy jest możliwe aby szlag trafił spust aparatu? czy mogę to sprawdzić jakoś samemu? Czy jest to coś jeszcze innego...?

    Z góry dziękuję za podpowiedzi...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    ... właśnie sprawdziłem przed chwilą, że zdalne strzelanie fotek komputerem też nie działa. ... więc chyba awaria spustu odpada.
    Ostatnio edytowane przez mikiboom ; 13-01-2010 o 22:40 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    Sprecyzuj "nie działa"
    Ustaw na MF i z komputera postaraj się strzelić fotkę. Jaki efekt?

  3. #3
    mikiboom
    Guest

    Domyślnie

    Właśnie to też przed chwilą sprawdziłem. Na MF jest to samo. Po naciśnięciu "strzału" z kompa jedynym efektem jest "busy" na aparacie i cisza. Z aparatu również nie wydobywa się nawet najmniejszy dźwięk przy próbie robienia zdjęcia.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    15

    Domyślnie

    A gdy ustawisz wszystko w pełni manualnie i robisz fotke z pc bez karty?
    Zresetuj ustawienia wyjmując baterie backup (znajdziesz to w instrukcji)

  5. #5
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie

    Moim zdaniem padła elektronika, lub mechanika podnoszenia lustra. Być może lustro tylko się zablokowało. Spróbuj może delikatnie ruszyć nim ręcznie.
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  6. #6
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mc_iek Zobacz posta
    Moim zdaniem padła elektronika, lub mechanika podnoszenia lustra. Być może lustro tylko się zablokowało. Spróbuj może delikatnie ruszyć nim ręcznie.
    Dokładnie tak. Odepnij lens i zobacz w jakim położeniu jest lustro. Jaki obiektyw miałeś podpięty w czasie tych zdjęć fajerwerków? Jeżeli to nie zblokowane lustro (był mróz? ) to raczej tak jak kolega powyżej obstawiam awarię elektroniki.
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  7. #7

    Domyślnie

    Spust działa - przecież lampka od samowyzwalacza miga...
    Ale jak już chcesz sprawdzać... przejdź się do sklepu pod pozorem zakupu gripa (uniwersalny do 350/400d) lub wężyka spustowego, lub po prostu ostrożnie wsadź śrubokręt w gniazdko (micro (nie mini!) jack koło usb, pod gumą z lewej strony)

    Jedyne co możesz próbować zrobić w warunkach domowych to:
    -spróbować zrobić zdjęcie bez obiektywu
    -zresetować ustawienia aparatu poprzez wyjęcie obu baterii

    A! i ważne pytanie:
    -czy autofocus działa?
    -czy po naciśnięciu spustu aparat zachowuje się jakby zrobił zdjęcie (np całe czarne) czy pokazuje "err99"?
    bo jak po cichu "robi" zdjęcie i miga busy to mogła elektronika paść (np zasilanie migawki+podnoszenia lustra).

    Spowodowane to może być: kondensacją pary wodnej/zbyt dużą wilgotnością/zamoknięciem elektroniki... (czyt perspektywa niezbyt miła i tania, może się okazać, że taniej wyjdzie zakup używanego np 400d niż naprawa)
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

  8. #8
    mikiboom
    Guest

    Domyślnie

    Witam ponownie!

    i od razu HURRA !!!

    a teraz po kolei..

    - aparat nie robił zdjęć nawet po zdjęciu obiektywu, wyjęciu karty
    - nie było żadnych komunikatów błędów ani czarnych zdjęć
    - Patryk_mirek: na miganiu lampki samowyzwalacza zakończyła się praca aparatu na balkonie, potem ona też nie dawała reakcji.

    Po przeczytaniu dzisiejszych postów zrobiłem dwie rzeczy.
    Odnośnie przyblokowania się lustra zapodałem z menu "czyszczenie" co zmienia położenie lustra przesuwając je do góry. Następnie wyjąłem bateryjkę od ustawień.
    Po założeniu obiektywu i włożeniu baterii aparat zadziałał.

    Po tej cudownej "naprawie" wyklarowała mi się teoria iż bateria od podtrzymywania ustawień może już być bardzo słaba.
    Nabyłem ten aparat używany, od znajomego, którego nie podejrzewam o jakiekolwiek ingerencje poza pstrykaniem i zgrywaniem zdjęć... więc bateria jest pewnie od nowości.
    Po za tym po włożeniu akumulatora po ładowaniu czasem musiałem ustawiać datę w aparacie a czasem nie. Trochę mnie to dziwiło, ale dopiero dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu bateryjki podtrzymującej.

    Serdecznie dziękuję za pomoc i szybkość reakcji.
    Pozdrawiam. Miki.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    No to po strachu
    Oby służył bezawaryjnie jak najdłużej.
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  10. #10

    Domyślnie

    Miło mi, iż okazałem się przydatny

    ps. Jak kto lubi chwile strachu...
    http://canon-board.info/showthread.php?t=52726
    "oby służył bezawaryjnie jak najlepiej"
    C 50D, C 350D, C 50E. Słoiki: kit, S 10-20 f/4-5,6, T 28-75 f/2.8, C 50mm f/1.8, C 85mm 1.8, Sigma 70-200 f/2.8, 580EX

    Regulamin pkt 8.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •