Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: LP-E4 Zamienniki ??

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    ok udalo sie i kolega jeden wpadl do nas z 1D3 i oryginalnymi aku i ladowarka. Niestety zamiennik tani LP-E4 nie laduje sie w oryginalnej ladowarce. Pytanie: Czy tak ma byc i trzeba zakupic chinska ladowarke, czy aku jest zwyczajnie martwy? Aku jest nowy ze sklepu, wiec najwyzej odesle sie na wymiane. Aparat dziala idealnie Tak wiec koledzie za 50 funtow sie trafilo fartem - prosze darowac sobie komenty w stylu "kradzone". Jest ze sklepow gdzie w GB czesto kupuje sie "Sold as seen, as is, no returns" z faktura itd.

  2. #22
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Odświeżę nieco temat. Szukam zamiennika LP-E4, jednak trochę tego jest na rynku i trudno oddzielić chiński badziew od czegoś wartego uwagi. Macie jakieś doświadczenia odnośnie zamienników? Którą firmę warto wziąć, a który zamiennik szybko się rozleci?

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Do jakiego modelu aparatu? 1DX? Tylko oryginał. Do starszych?

    Marki znalezione w treści LP-E4 battery calibration, aftermarket recommendations? -- Canon EOS Digital Cameras in photography-on-the.net forums

    Amazon.com : Wasabi Power Battery for Canon LP-E4 and Canon EOS-1D C, EOS-1D Mark III, EOS-1Ds Mark III, EOS-1D Mark IV : Digital Camera Batteries : Camera & Photo

    http://www.amazon.com/Replacement-Li...EENYE0NFZDBYMR

    Mogą wystąpić różnice w jakości wykonania pomiędzy egzemplarzami, dla tzw. świętego spokoju najlepiej brać od razu ze dwie sztuki.

    https://www.amazon.de/H%C3%A4hnel-HL...pielweltoke-21 - najwyższa jakość (na ogniwach Panasonic), najwyższa cena.

  4. #24
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Do 1dmk4.

    Zamienników w sieci jest cała masa, na allegro też wiele. Ale pytam się o doświadczenia kogoś kto używa zamienników (np. Photocam) i może polecić konkretny.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Kurcze jest problem kolejny raz z zamiennikiem...
    Wczesniej kupiony FORMAX - mial zerowe napiecie, nawet nie ladowal sie.
    Teraz zakupilem PREMIUM GOLD S:
    AKUMULATOR LP-E4 LI-ION do Canon EOS 1Ds Mark W-wa (5628860240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

    Dziala, po "douzywaniu" raz sie naladowala w calosci, potem wyczerpana kolejny raz naladowala sie do 45%, a teraz nie laduje sie wcale... Aparat 1D mark 4. Ladowarke zamowilem z chin:
    Battery Charger for Canon EOS 1dx 1Ds Mark III EOS 1D Mark IV LP E4 LC E4 | eBay

    Kiszka nieco, body idzie na sprzedanie i teraz taki zonk. Kupiony byl bez org aku i ladowarki :/

    Kolega ma 1DX - czy aku i ladowarki oryginalne beda kompatybilne z 1D4 ? To skocze potestowac.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 19-06-2016 o 10:21

  6. #26
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    No to pora wskazać prawdopodobnego zwycięzcę wśród zamienników, ku potomności.

    Kupowanie oryginała za 500-600 zł nie uśmiecha mi się, zaś w polskim internecie na próżno szukać wartościowych zamienników. Opcje są dwie, albo kupić używany oryginał Canona z trzema kreskami z ebaja za 200 zł, albo poszukać akumulatorów które są chwalone na zagranicznych forach. Trzecia opcja to kupić aku za 80-90 zł na allegro, ale tutaj sytuacja jest taka, że albo się trafi, albo wtopi. Jeden aku który kupiłem spisuje się dobrze, jestem w stanie zrobić koło 1400 zdjęć. Drugi po paru ładowaniach ładuje się niby na maksa, ale w aparacie pokazuje stan naładowania 70%.

    Za granicą chwalone są produkt Wasabi oraz Patona. Zdecydowałem się na Patonę, która została kupiona na ich stronie za ok. 34,80€ (47€ czyli ok. 200 zł z wysyłką). Jedynym zonkiem jest to, że wysyłają swoją pocztą a dochodzi kurierem DPD, co nie zawsze jest dobrym wyjściem. W moim regionie DPD działa źle, więc aku trafił w moje ręce dopiero po kilku próbach odbioru.

    Co do samego akumulatora... Mam oryginalny aku z dwoma kreskami i na jednym ładowaniu jestem w stanie zrobić około 1400-1500 zdjęć, zdjęcia głównie w seriach. Patona po naładowaniu pozwala zrobić około 1800-1900 zdjęć. Nie wiem czy różnica wynika z zużycia oryginała, czy z różnic w pojemności 2300 mAh vs 2600 mAh. Pewnie z obu tych rzeczy.

    Między oryginałem i Patoną jest minimalna różnica w grubości. Oryginał wchodzi luźno i zamyka się z luzem, Patona wchodzi z lekkim oporem i żeby zamknąć zamek trzeba lekko docisnąć i użyć lekko siły do przekręcenia zamka.

    Nie powiem czy widać życie, poziom naładowania i ilość zdjęć po wsadzeniu do 1Dx bo go nie mam. Może za parę dni uda się sprawdzić u znajomego.

  7. #27

    Domyślnie Re: LP-E4 Zamienniki ??

    Podpinam się pod wątek. Jaki zamiennik z obecnie dostępnych jest godny polecenia?

  8. #28
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Patona zdecydowanie. Od pary miesięcy pracuję z nim i ma większą wydajność niż oryginał Canona. Standardem jest ponad 1800 do nawet 2000 zdjęć. Co prawda dwa razy droższy niż inne zamienniki, ale i tak 1/3 ceny oryginalnego.

  9. #29
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    @UP

    To jeszcze gwoli uzupełnienia do akumulatora Patona. Dwa dni robienia zdjęć seriami, wyszło 3194 zdjęć na jednym ładowaniu i zostało 13%.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: LP-E4 Zamienniki ??

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    Nie powiem czy widać życie, poziom naładowania i ilość zdjęć po wsadzeniu do 1Dx bo go nie mam. Może za parę dni uda się sprawdzić u znajomego.
    Czy udało się sprawdzicću znajomego czy z 1Dx widać poziom naładowania?
    1DX + 50L

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •