Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Czym wyslać paczkę z Irlandii do Polski?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie Czym wyslać paczkę z Irlandii do Polski?

    Witam Panowie.

    Potrzebuje szybkiej rady czym wysyłać paczuszkę z Irlandii do Polski. Są dwie możliwosc

    Poczta irish post ( nie wiem czy ona daje radę ) przesyłka ubezpieczona do 3kg kosztuje ok 40euro lub kurier DPD bo tylko on ma normalne ceny ( z polski do irlandii 40euro ale ile z Irlandii do polski to juz nei wiem nie ma cennika na stronie DPD!! w odziale IL )

    Może jakiś inny kurier? Cena myślę do max 40-50euro. Macie jakieś propozycje? Musze podjąc dezycję jak najszybciej.

    Pozdrawiam

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    daj kierowcy autobusu kursowego PL -> IR. ktos z rodziny/znajomych musi potem
    w Polandzie wyjsc na dworzec, ale to najczesciej nie jest problem.

    poczta? nie wiem jak irlandzka, ale z UK mail mam raczej negatywne wrazenia.
    wysylka koszmarnie droga, a czas dostarczenia taki, ze moim zdaniem listonosz
    musialby pod kanalem La Manche plynac, zeby tak to wydluzyc mowie
    o wysylce do NL i boje sie myslec ile by to trwalo do PL

    a autobus jest zawsze na drugi dzien
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 19-10-2009 o 23:21
    www albo tez flickr

  3. #3

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wiem że są rózne opcje wysyłki , ale która jest pewna i w miare tania?

  5. #5
    Bywalec Awatar tomasek
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Paczka wysłana pocztą w UK po 3 dniach roboczych jest u mnie w domu, więc na to nie mogę narzekać...

    http://www.pack-kurier.pl/index.php?id=8&lang=pl

    ta firma jest pewna jeśli chodzi o przesyłki, wysyłałem paczki i małe (5kg) i dosyć duże (20kg), wszystko w porządeczku
    5D mk2 | 7D mk2 | S20/1.8 | C35/2 IS | C100/2.8L IS | C24-70/2.8L II | C70-200/2.8L | 580II

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    poczta? nie wiem jak irlandzka, ale z UK mail mam raczej negatywne wrazenia.
    wysylka koszmarnie droga, a czas dostarczenia taki, ze moim zdaniem listonosz
    musialby pod kanalem La Manche plynac, zeby tak to wydluzyc mowie
    o wysylce do NL i boje sie myslec ile by to trwalo do PL
    Roal Mail jest jedną z najszybszych firm pocztowych na świecie. Przesyłki krajowe ekspresowe (następny dzień do godz 12.00) są automatycznie ubezpieczone i bardzo tanie. Przesyłki na odległości 400 mil docierają w kilka/kilkanaście godzin. To co dzieje się z paczką poza granicami kraju nie jest winą poczty brytyjskiej.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Roal Mail jest jedną z najszybszych firm pocztowych na świecie. Przesyłki krajowe ekspresowe (następny dzień do godz 12.00) są automatycznie ubezpieczone i bardzo tanie. Przesyłki na odległości 400 mil docierają w kilka/kilkanaście godzin. To co dzieje się z paczką poza granicami kraju nie jest winą poczty brytyjskiej.
    dokladnie to samo moge powiedziec o TNT Post, zwlaszcza, ze kraj o wiele mniejszy.

    ale ktos d* musial dac, skoro przesylka szla bite 2 tygodnie. a nadruk holenderskiej poczty byl z data dnia poprzedzajacego doreczenie

    natomiast co do cen... moze i krajowo jest nie najgorzej. za granice wyszlo bodajze 10 funtow za gruba koperte. troche duzo jednak
    www albo tez flickr

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tyle że w Irlandii jest irish post a nie Royal mail.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Londyn
    Posty
    420

    Domyślnie

    Wyslij autokarem, tanio i szybko.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez plastekk Zobacz posta
    Tyle że w Irlandii jest irish post a nie Royal mail.
    Dlatego ja odniosłem się do tego co napisał Akustyk a nie do pytania autora wątku:
    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    poczta? nie wiem jak irlandzka, ale z UK mail mam raczej negatywne wrazenia.
    Nie licząc autokaru, zna ktoś szybkiego, albo nie droższego kuriera niż poczta? Chodzi mi oczywiście o wasze doświadczenia, bo temat mnie również ciekawi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •