Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: tele- nietrafiony zakup?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    368

    Domyślnie tele- nietrafiony zakup?

    Witam, mam obiektywy z ogniskową max do 70 mm i zastanawiam się, czy warto kupować obiektyw tele, np. C 55-250 IS, sigma 50-200 os hsm. Jestem "zwykłym" pstrykaczem, jak na lustro raczej początkującym , tak raczej wszystkiego po trochu, dzieci w domu, troche makro, krajobrazu i reporterki. Zbliżenia ptaków czy samolotów na pewno nie będą dla mnie najważniejsze. Czasem przydałaby się dłuższa ogniskowa (jakis koncert, wystep dziecka w szkole), ale nie wiem, czy warto inwestować w obiektyw tele. Czytalem kilka opinii, że zwłaszcza początkujący próbują kupić obiektywy o dłuższej ogniskowej, a później rezygnują, bo twierdzą, że raczej nie korzystają często z długich ogniskowych. Jakie są Wasze doświadczenia i czy ktoś z Was kupił tele, a później pstryknął kilka zdjęć i postanowił jednak sprzedać. A może nie inwestować zbytnio, ale jednak kupić jakiś tani obiektyw typu np. sigma 70-300?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Myśle, że musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie - czy będziesz używać długich ogniskowych. Napisałeś, że czasami ci ich brakuje, więc pomyśl, czy zdarza się to często.
    Ja kupiłem lustro w zestawie z kitem i 55-250, ale wiedziałem, że ten ostatni będize mi potrzebny (i jest).
    Mogę ci jedynie polecić właśnie Canona - ostry, lekki (choć ja wolałbym jednak trochę cięższy), niezły AF.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rosim Zobacz posta
    Witam, mam obiektywy z ogniskową max do 70 mm i zastanawiam się, czy warto kupować obiektyw tele, np. C 55-250 IS, sigma 50-200 os hsm. Jestem "zwykłym" pstrykaczem, jak na lustro raczej początkującym , tak raczej wszystkiego po trochu, dzieci w domu, troche makro, krajobrazu i reporterki. Zbliżenia ptaków czy samolotów na pewno nie będą dla mnie najważniejsze. Czasem przydałaby się dłuższa ogniskowa (jakis koncert, wystep dziecka w szkole), ale nie wiem, czy warto inwestować w obiektyw tele. Czytalem kilka opinii, że zwłaszcza początkujący próbują kupić obiektywy o dłuższej ogniskowej, a później rezygnują, bo twierdzą, że raczej nie korzystają często z długich ogniskowych. Jakie są Wasze doświadczenia i czy ktoś z Was kupił tele, a później pstryknął kilka zdjęć i postanowił jednak sprzedać. A może nie inwestować zbytnio, ale jednak kupić jakiś tani obiektyw typu np. sigma 70-300?
    Z tych, które wymieniłeś mogę polecić pierwszy. S70-300 miałem, sprzedałem, bo uznałem za niepotrzebną. Zamiast tego mam stałki 50 i 85.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    310

    Domyślnie

    Mam takie samo zdanie jak koledzy wyżej - miałem zarówno Sigme jak i Canona, ten drugi był o wiele przyjemniejszym doznaniem, mimo gorszego wykonania.
    Sony NEX-5 + Voigtländer Nokton 35mm f/1.4

  5. #5
    Bywalec Awatar oasisman
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    100

    Domyślnie

    sam najlepiej wiesz czy brakuje ci zooma czy nie Z twojego posta wynika, że potrzebujesz go czasem więc pewnie czasem go będziesz używać Ja jeszcze dorzucę 70 - 200 L 2.8 albo 4. Kosztują więcej niż te co wymieniłeś, ale są tego warte, co możesz sprawdzić np: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30189
    |Canon|

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oasisman Zobacz posta
    sam najlepiej wiesz czy brakuje ci zooma czy nie Z twojego posta wynika, że potrzebujesz go czasem więc pewnie czasem go będziesz używać Ja jeszcze dorzucę 70 - 200 L 2.8 albo 4. Kosztują więcej niż te co wymieniłeś, ale są tego warte, co możesz sprawdzić np: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30189
    Kolega się zastanawia czy warto mu w ogóle inwestować w tele za 700-1000zł, a polecasz szkło za 4500zł/2300zł. :P

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    rosim z tych, które wymieniłeś zdecydowanie najbardziej warto kupić canona 55-250IS.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    368

    Domyślnie

    może niepotrzebnie podałem przykladowe obiektywy, bo dyskusja poszła w kierunku które szkło lepsze - ja mam faworyta, czyli 55-250 IS, ale tak jak to słusznie zauważył zaitsev - chodzi mi o to, czy w ogóle jest sens kupowania tele i czy ktoś z was kupił taki obiektyw, a teraz "leży i się kurzy", bo używany jest, niestety, sporadycznie
    Ostatnio edytowane przez rosim ; 03-10-2009 o 22:29

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rosim Zobacz posta
    może niepotrzebnie podałem przykladowe obiektywy, bo dyskusja poszła w kierunku które szkło lepsze - ja mam faworyta, czyli 55-250 IS, ale tak jak to słusznie zauważył zaitsev - chodzi mi o to, czy w ogóle jest sens kupowania tele i czy ktoś z was kupił taki obiektyw, a teraz "leży i się kurzy", bo używany jest, niestety, sporadycznie
    Bo w tej klasie cenowej, to właśnie chyba ten jest najlepszy.
    A to czy potrzebujesz to jest trudne pytanie, ale niestety musisz na nie sam odpowiedzieć. Mi osobiście obecnie wystarcza 85mm i bardzo rzadko odczuwam potrzebę posiadania czegoś dłuższego. Wszystko zależy co i jak często focisz.
    Zawsze można kupić używany i odsprzedać za tyle, za ile się kupiło.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Czy jest sens kupowania to zalezy tylko od Twoich upodoban Ja uwazam, ze jest, pstrykam glownie C50 i C75-300, T18-50 lezy i kurzy sie, ostatnio mialem zapiety C70-200/4 i ten obiektyw (a moze 2.8 ) to bedzie moj nastepny zakup, dlaczego? Bo zakres ogniskowych mi wystarczy, uzytkowanie to czysta przyjemnosc (w porownaniu z C75-300), niezle swiatlo (bokeh), w razie potrzeby mozliwosc wydluzenia ogniskowej przez konwerter x1,4 (tracisz 1 przeslone), wg. mnie wszystkie tansze zoomy to porazka, lepiej dolozyc i cieszyc sie z pstrykania..
    CANON EOS 40D z dodatkami

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •