Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 257

Wątek: [Kaasik91] Makro i cała reszta

  1. #41
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolosz Zobacz posta
    Powiedz mi czy DCRa zakładasz też n canona 70-200 4L???
    Tak, większość moich zdjęć robiona jest tym zestawem. Tylko motyle i ważki były robione 18-55.
    makro na CB - zapraszam!

  2. #42
    Dopiero zaczyna Awatar karolosz
    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    33

    Domyślnie

    także dłużzy czas robiłem takim zestawem, 70-200 4L + dcr + lampa z dyfuzorem.... głębia malutka, więc trzeba było mocno przymykac do 22 a i 32 wtedy niestey iSO wysokie...
    No ale takich efektów jak Ty to ja niestety nie osiągnęłem...kupuj szkoło macro.. będziesz zadowolna a i efekty napewno będą!!!
    400D; 50 f/1.8; 70-200 4L; 100 f/2.8 macro; Tair 11A 2.8/135, UNOMAT B24

    "Lots of people talk and few of them know, soul of a woman was created below"

  3. #43
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kolejny pajączek
    22.
    makro na CB - zapraszam!

  4. #44
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeśli nie podoba wam się mój pajączek to może teraz zmienię trochę tematykę
    23. Sójka
    makro na CB - zapraszam!

  5. #45
    Bywalec Awatar Max13
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Hither and Thither
    Posty
    197

    Domyślnie

    No to doczekaliśmy się obiecanej sójki.. :-)
    Dla mnie – bardzo w porządku. Oczywiście można by „chcieć mieć” lepszy widok nóg i podłoża ale sam dobrze wiem jak trudno złapać wszystko, co się chce. Bookeh mi się podoba, dobrze widać szczegóły, dobra ostrość. Czekam na następne.
    Można prosić trochę szczegółów technicznych – miejsce, jakie ustawienia..?

  6. #46
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Max13 Zobacz posta
    No to doczekaliśmy się obiecanej sójki.. :-)
    Dla mnie – bardzo w porządku. Oczywiście można by „chcieć mieć” lepszy widok nóg i podłoża ale sam dobrze wiem jak trudno złapać wszystko, co się chce. Bookeh mi się podoba, dobrze widać szczegóły, dobra ostrość. Czekam na następne.
    Można prosić trochę szczegółów technicznych – miejsce, jakie ustawienia..?
    A proszę bardzo: zdjęcie robione c 70-200 @200 mm, f/4, 1/160s, ISO 800. Sójka była fotografowana w parku gdzieś w listopadzie.
    Strasznie fajne są te ptaszyny, niby nieufne ale bardzo ciekawskie uwielbiam je obserwować.

    Następne nie wiem kiedy będą bo mam w zwyczaju zdjęcia robić z pozycji leżącej a moje nerki się buntują
    Mam jeszcze myszki z parku ale co do tych zdjęć mam mieszane uczucią
    makro na CB - zapraszam!

  7. #47
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    Trzeba odświeżyć trochę galerię :
    11.
    Oooo... skądś znam to zdjęcie. Jak widzę sporo fajnej twórczości, która jakoś na TCP mi umknęła (jeśli się pojawiła)

    To przy okazji:
    22 - Pisaura mirabilis
    19 - Erophrys frontalis
    20 - Dermacentor reticulatus
    12(skakun) - E. arcuata
    12-13(prostoskrzydły) - Meconema sp.
    10 - jakiś modraszek
    9 - tak, bujanka. Gatunku nie oznaczę.
    8 - raczej ok
    7 - Adscita sp.
    6 - Ochlodes sp.

    Do oznaczeń motyli, ważek i innych owadów polecam www.entomo.pl Jest tam spore grono specjalistów.

  8. #48
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Oooo... skądś znam to zdjęcie. Jak widzę sporo fajnej twórczości, która jakoś na TCP mi umknęła (jeśli się pojawiła)
    Chyba wesołej twórczości ... na TCP nie mam żadnej galerii

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    To przy okazji:
    22 - Pisaura mirabilis
    19 - Erophrys frontalis
    20 - Dermacentor reticulatus
    12(skakun) - E. arcuata
    12-13(prostoskrzydły) - Meconema sp.
    10 - jakiś modraszek
    9 - tak, bujanka. Gatunku nie oznaczę.
    8 - raczej ok
    7 - Adscita sp.
    6 - Ochlodes sp.
    Dzięki! Nie ma to jak entomolog
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Do oznaczeń motyli, ważek i innych owadów polecam www.entomo.pl Jest tam spore grono specjalistów.
    Już dodałam do ulubionych ja wcześniej korzystałam z motyle.info.

    A mam pytanie (jak się już tutaj pojawiłeś ): bo jeżeli mi się wydaje to Ty eksperymentowałeś z różnymi obiektywami odwrotnie mocowanymi i na pierścieniach. Mógłbyś przybliżyć pracę z takim zestawem, jakie miałeś największe trudności itp?
    Jak sobie ostatnio przeglądałam zdjęcia w necie (m.in. na DA i Flickr) to fajne wyniki wychodzą z odwrotnie mocowanych obiektywów. Ja mam zamiar przetestować kit'a tak zamocowanego
    makro na CB - zapraszam!

  9. #49
    Awatar Dark
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaasik91 Zobacz posta
    A mam pytanie (jak się już tutaj pojawiłeś ): bo jeżeli mi się wydaje to Ty eksperymentowałeś z różnymi obiektywami odwrotnie mocowanymi i na pierścieniach. Mógłbyś przybliżyć pracę z takim zestawem, jakie miałeś największe trudności itp?
    Jak sobie ostatnio przeglądałam zdjęcia w necie (m.in. na DA i Flickr) to fajne wyniki wychodzą z odwrotnie mocowanych obiektywów. Ja mam zamiar przetestować kit'a tak zamocowanego
    He, he... padło forum Nikona, to sobie serfowałem po forach foto. A, że mam pamięć do zdjęć...

    Ostatnio ludzie zadziwiają mnie tym co potrafią z odwrotnie zamocowanym obiektywem. Np. ten user:
    http://www.flickr.com/photos/abikeod...7620781617068/
    Odwrócony kit Nikkora 18-55. Aż dziw, co można zrobić tak tanim sprzętem.

    Aktualnie odwracam tylko Takumar'a 28/2.8 (z mocowaniem Pentaxa z drugiej strony raczej sobie nie poradzę ). Daje ogromne zbliżenia, zwłaszcza z pierścieniami, ale niestety dystans roboczy to czasem 2 cm.
    Największy problem to poza dystansem przysłona robocza ustawiona na zadaną wartość. W dedykowanym makro ustawiam wszystko na 2.8 i naciskając spust przymyka mi do f8-f16. Tu niestety, zwłaszcza przy wyciągu (mieszek, pierścienie) w wizjerze jest ciemno jak... no... wiadomo. Wzrok można stracić
    Osobiście doradzałbym jakieś stałki, nawet M42. Można je wyrwać za grosze, a jakością biją kitowe obiektywy.

  10. #50
    Awatar Kaasik91
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    He, he... padło forum Nikona, to sobie serfowałem po forach foto. A, że mam pamięć do zdjęć...
    Hehehe... to szczęście w nieszczęściu mam nadzieję, że jak już ruszy ponownie to mimo wszystko będziesz wpadał czasem i dawał dobre rady (zarówno techniczno-fotograficzne jak i entomologiczne )
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Ostatnio ludzie zadziwiają mnie tym co potrafią z odwrotnie zamocowanym obiektywem. Np. ten user:
    http://www.flickr.com/photos/abikeod...7620781617068/
    Odwrócony kit Nikkora 18-55. Aż dziw, co można zrobić tak tanim sprzętem.
    No właśnie między innymi ten gość mnie zainspirował. Fajne zdjęcia robi również ten użytkownik
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Aktualnie odwracam tylko Takumar'a 28/2.8 (z mocowaniem Pentaxa z drugiej strony raczej sobie nie poradzę ). Daje ogromne zbliżenia, zwłaszcza z pierścieniami, ale niestety dystans roboczy to czasem 2 cm.
    Największy problem to poza dystansem przysłona robocza ustawiona na zadaną wartość. W dedykowanym makro ustawiam wszystko na 2.8 i naciskając spust przymyka mi do f8-f16. Tu niestety, zwłaszcza przy wyciągu (mieszek, pierścienie) w wizjerze jest ciemno jak... no... wiadomo. Wzrok można stracić
    Osobiście doradzałbym jakieś stałki, nawet M42. Można je wyrwać za grosze, a jakością biją kitowe obiektywy.
    Ale stałki to chyba im krótsze tym lepsze a ja mam na razie tylko 50'tki. A ten kit leży i się kurzy, więc jak już jest to można go wypróbować . Tylko teraz kurcze śnieg i nie ma jak
    makro na CB - zapraszam!

Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •