Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Canon ef 90-300 1:4,5-5,6 DC

  1. #11
    Uzależniony Awatar gawryl
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    46
    Posty
    810

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fi5h
    Co do ukrainca to jest to najslynniejszy GDAŃSKI kozak :P a nie krakowski :P hehehe

    wiem wiem
    facet jezdzi po calej polsce lubie go
    ja go nie znam, ale niedawno na plfoto widzialem tego wlasnie kolesia, i mase komentow pod zdjeciem, ze to wlasnie ten kozak, oklepany juz z kazdej strony....i -jesli dobrze pamietam- to byl to Krakow. ale - niewazne. kozak fajny. a zdjecie ostre pasuje do niego
    350d, KIT 18-55, 50/f1.8, 100-300/f4.5-5.6 USM, 420EX. www.gawryl.pl

  2. #12
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gawryl
    kozak fajny. a zdjecie ostre pasuje do niego
    Tylko widac ze winietuje troszke to szklo? A dziwne, myslalem ze tylko szerokie katy winietuja .

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    51

    Domyślnie

    nie winietuje az tak, akurat ta fotka byla przygotowana na potrzeby plfoto (nie mam niestety oryginalnego rawa), i chodzi o to samo zdjecie o ktorym pisze gawryl bo o moim zdjeciu pewnie pisal

    Winieta oczywiscie ze mala jest (normalnie nie widoczna) ale to tylko wtedy jak sie przyjrzysz i wiesz czego szukac. Da sie wtedy zauwazyc ze srodek jest nieco jasniejszy niz brzegi. Ogolnie to przy f5 przy 90mm nie ma juz winiety.

  4. #14
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fi5h
    nie winietuje az tak, akurat ta fotka byla przygotowana na potrzeby plfoto
    Aha czyli *jarmarczny chwyt zastosowany.

    * - sztuczne dodanie winietki ktore 'po artystycznemu' nazywane jest "maskowaniem" i ktore ja osobiscie zawsze pietnuje

  5. #15
    Uzależniony Awatar Silent Planet
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Poznań / tu nie ma plenerów CB
    Posty
    832

    Domyślnie

    Jak te szkło winietuje przy 90 mm to ja jestem święty Antonii.
    Wybacz, ale przez dwa lata użytkowania nie zauważyłem żadnej winiety przy jakiejkolwiek ogniskowej - jeśli Ty widzisz winietę na krótkiej ogniskowej przy cropie 1.6x to na analogu powieniem mieć obraz w kółku.
    EOS is SILENCE
    "Enjoy the silence."
    ---
    Wróciłem...!
    analog & digital / black & white / calm & easy...

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silent Planet
    Jak te szkło winietuje przy 90 mm to ja jestem święty Antonii.
    Wybacz, ale przez dwa lata użytkowania nie zauważyłem żadnej winiety przy jakiejkolwiek ogniskowej - jeśli Ty widzisz winietę na krótkiej ogniskowej przy cropie 1.6x to na analogu powieniem mieć obraz w kółku.
    Czasami chyba jesteśmy za drobiazgowi a swoją drogą wszystko to MATRIX
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  7. #17
    kleobobi
    Guest

    Domyślnie Jaki obiektyw do 350d?

    Witam i prosze o rade jaki obiektyw dokupic do aparatu 350d .Co sklep polecaja mi cos innego , co powiecie o canonie 100-300 usm i jakie dobre szkla do zdjec makro? Moze to banalne pytania ale zaczynam swoja zabawe z fotografia i zalezy mi na opinni ludzi ktorzy sie znaja.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    canon 100-300 jest b.fajny, ale drozszy od tego 90-300 lub sigmy. bezpiecznie mozna kupowac ten obiektyw jak nie ma sie kasy np. na 70-200L/4.

    Do makro zawsze polecam cos na M42+ mieszek, np. sonnar 135

    edit: mnostwo tu topikow na te tematy. proponuje poszukac lepiej.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Silent Planet
    Jak te szkło winietuje przy 90 mm to ja jestem święty Antonii.
    Wybacz, ale przez dwa lata użytkowania nie zauważyłem żadnej winiety przy jakiejkolwiek ogniskowej - jeśli Ty widzisz winietę na krótkiej ogniskowej przy cropie 1.6x to na analogu powieniem mieć obraz w kółku.
    hmm winieta w moim mniemaniu to jasniejszy srodek niz boki, i tak ma praktycznie kazdy obiektyw. Nie jest to widoczne odrazu ale zrob test z np biala kartka papieru a zobaczysz ze jednak odcien sie zmienia - nie jest idealnie na srodku i po bokach. Wystarczy ze w PS porownasz sobie odcienie.
    Nie mysl ze pisalem tu o winietach tego typu jak wyzej bo to nie to.
    Przy tym obiektywie winieta wystepuje, ale w bardzo malym stopniu, znacznie mniejsza niz w tamronie ktory wczesniej testowalem.

    co do 100-300 to zbiera on dosc dobre opinie, ale warto sie zastanowic, bo jest to przedzial ogniskowych ktory w wielu zastosowaniach raczej sie nie przyda. Moze lepiej pomyslec o sigmie 75-300, jest bardziej uniwersalna.

    Mi 90-300 wystarcza, ale czesto musze zmieniac obiektywy - co akurat mi nei przeszkadza.


    przez siatke, ale jak widzicie nie jest az tak widoczna



    takze przez gęstą siatke

    podobnie, siatka ale efekt nie jest zly.

    przy ptakach niestety bylo dosc ciemno co spowodowalo male poruszenie na zdjeciach i brak tylu detali.
    kilka innych sampli z ef 90-300
    Ostatnio edytowane przez fi5h ; 15-08-2005 o 18:20

  10. #20
    Coś już napisał Awatar ukasbadu
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    94

    Domyślnie

    fi5h : dzięki za pokazanie zdjęć. Szukam właśnie tele-obiektywu dla siebie i chyba pójde w Twoje ślady. Jakość mi odpowiada, a cena jest zachęcająca. Pozdrawiam :-).

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •