Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Nikon D700 czy Canon 1DMarkIII

  1. #1
    Bywalec Awatar K2_verti
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    214

    Domyślnie Nikon D700 czy Canon 1DMarkIII

    Ostatnio fotografuję 1DMarkIII. Fotki wychodzą ok. Przez ostatnie kilka dni bawiłem się D700 i powiem wam, że wydaje mi ciut lepszy od jedynki. I tu mam problem, zastanawiam się czy nie wymienić systemu.
    Widoczne zalety D700 jakie od razu rzucają sie w oczy - lepsza praca z lampą, pełna klatka, mniej zaszumiona informacja w cieniach, lżejszy, lepszy monitorek....
    Może ktoś z Was ma jakieś zdanie na temat D700? Chętnie posłucham. Większość osób mówi że nie warto się przesiadać z jedynki. I jestem w kropce.
    D3, D700, 24-70/2.8 (N), 70-200 VRII(N), SB-900(N), 50/1.8 (N)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K2_verti Zobacz posta
    I tu mam problem, zastanawiam się czy nie wymienić systemu.
    Widoczne zalety D700 jakie od razu rzucają sie w oczy - lepsza praca z lampą, pełna klatka, mniej zaszumiona informacja w cieniach, lżejszy, lepszy monitorek....
    Może ktoś z Was ma jakieś zdanie na temat D700? Chętnie posłucham. Większość osób mówi że nie warto się przesiadać z jedynki. I jestem w kropce.
    Patrząc na twoją stopkę (szkła) - NIE!
    Imho 1D3 w wersji pre-last fix był gorszy od D3 (nie wiem jak D700).
    Muflon puścił ostatnio farbę, że wreszcie doszli co i jak ustawić i po last fix jest -wreeeeeszcie - OK.
    Ja pobawiłem się D3-ką, ale z 200/2VR, 14-24, 60/m czyli tymi szkłami, których Canon nie ma*
    Lampa - OK, dużo lepiej, 6400 lepiej, szkła - sorry Nikon

    Siedź na ... i nic nie rób.

    * - 2/IS jest, ale proszę nie pytajcie za ile kupiłem LNIB 2/VR
    the silence is deafening

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Nie zmieniaj.
    D700 + battery pack - to zestaw który tak naprawdę należy porównywać z 1D. Wcale nie jest aż tak lżejszy, prędkość wynikowa jest jednak mniejsza. Nie masz 2 slotów na karty.
    Z zakupem coś ala 24-105 wydaje się być trudność w nikkorach, trzeba by kupić 24-70 -> finalnie droższe. Nie daj się uwieść nikoniarzom, że są szkła na śrubokręt, więc jest wybór. Jak się chce coś szybkiego z USM (ich SWM) to wybór się zawęża.
    Mnożnik 1,3 w 1D kontra FF też ma swoje zalety - w fotografii sportowej na pewno.
    Ponadto - sorry, ale dla mnie obraz z D700 na dzień dobry jest trudno akceptowalny, nie ten kolor skóry ludzkiej. Wiem, że kolega zawsze się męczy z obróbką (profile z D2x stosuje, etc.), traci czas. A tymczasem ja przykładowo z Canona mam to co mi odpowiada.
    Wybór jest Twój

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Cóż napisać.
    Może jedynie to, że nie oceniaj Canona i Nikona jedynie po korpusach i nie podejmuj decyzji po pierwszym kontakcie z nową zabawką. Może jeszcze jedno, dwa podejścia "na chłodno"?
    Jeżeli masz się przenieść, to się przenoś na kombo: korpus+szkła+'to, co zestaw z siebie wypluwa'. Samo D700 zdjęć nie zrobi...
    No i finanse - przy skali takiej zamiany, "drobne" procenty różnic w cenie pomiędzy systemami mogą nieco urosnąć.

    @gietrzy:
    O jak fajnie, pobawiłeś się D3 (pamiętam też Twoje wnioski na ten temat, te "wcześniejsze" z wątku z wypowiedzią, w której zdaje się próbowałeś udowodnić że AF w 350D jest lepszy od 1Dm3).
    Pytanie tylko brzmi: czy i ile "pobawiłeś się" 1Dm3?
    Nie, oglądanie fotek na dpreview.com nie można zaliczyć do tej czynności :P
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Jak poprzednicy - nie zmienisz samej puszki, ale dość dobraną jak widzę szklarnię. Ja bym absolutnie nie zamienił. Na d3 już może prędzej, choć i tutaj przeważa argument przywiązania do systemu i wzmiankowanej kolorystyki.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Miałem D700 - sprzedałem by wrócić ostatecznie do Canona - Kolorystyka zdjęć w D700 to tragedia. Nikoniarze wymyślają różne sztuczki by temu zapobiec ale tak czy siak poprawek jest znacznie więcej niż obrazka ze zwykłego choćby 30/40D Itd... Poza tym, masz już dobrą szklarnię, w Nikonie jest zawężony dostęp do szkieł, ponadto te najlepsze (jak 14-24, 24-70, 70-200) cenowo poleciały ossssstrro w górę. Pozostań przy Canonie, wyjdzie Ci na zdrowie i psychicznie i finansowo

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez K2_verti Zobacz posta
    Ostatnio fotografuję 1DMarkIII. Fotki wychodzą ok. Przez ostatnie kilka dni bawiłem się D700 i powiem wam, że wydaje mi ciut lepszy od jedynki. I tu mam problem, zastanawiam się czy nie wymienić systemu.
    Widoczne zalety D700 jakie od razu rzucają sie w oczy - lepsza praca z lampą, pełna klatka, mniej zaszumiona informacja w cieniach, lżejszy, lepszy monitorek....
    Może ktoś z Was ma jakieś zdanie na temat D700? Chętnie posłucham. Większość osób mówi że nie warto się przesiadać z jedynki. I jestem w kropce.
    A nie szkoda Ci zepsutego AF-a z jedynki ?
    Jeśli wysokie iso i FF jest dla Ciebie istotne to zmiana jest warta rozważenia. Ale to chyba jedyny argument. Bo chyba monitorka nie traktujemy poważnie w tej katefgorii sprzętu .

    BTW: mój znajomy z Poznania w zeszłym roku niesiony falą entuzjazmu zmienił jedynkę na D700. Ostatnio zmienił z powrotem - powód - niektórzy się zaśmieją - AF.

    BTW2: i teraz narzeka, bo ta pierwsza jedynka była lepsza niż ta co ma teraz. Ma jednak nadzieję że najnowszy mirror fix rozwiąże sprawę :rolleyes:.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 24-04-2009 o 20:10
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    widze ze nie jako jedny pisalem ze AF z d700 niczym nie zachwyca. Sam pozostalem w canonie po krotkich probach w N. Tyle ze ja na 5tkach. JEdynke mialem i do slubow uwazam ze lepsza 5tka niz jedynka. Co do lcd (1d3) to wkurza i przeszkadza niesamowicie....
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  9. #9
    Uzależniony Awatar Richie
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Wiek
    45
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trampek Zobacz posta
    widze ze nie jako jedny pisalem ze AF z d700 niczym nie zachwyca. Sam pozostalem w canonie po krotkich probach w N. Tyle ze ja na 5tkach. JEdynke mialem i do slubow uwazam ze lepsza 5tka niz jedynka. Co do lcd (1d3) to wkurza i przeszkadza niesamowicie....
    1D czy 1Ds?5D lepsza pod względem obrazka czy także wygody bo lżejsza?Właśnie sprzedałem 5D by przesiąść się na 1Ds MKII stąd moje pytanie.
    Richie
    FF + stałki + błyskotka

    MOJE PLFOTOMOJE FOTOMOTYWY

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Richie Zobacz posta
    1D czy 1Ds?5D lepsza pod względem obrazka czy także wygody bo lżejsza?Właśnie sprzedałem 5D by przesiąść się na 1Ds MKII stąd moje pytanie.
    uzywalem 1d3. DSa nie mialem . Jakbym chcial miec to musialbym kupic ds3 a za takie pieniadze ten aparat ma zdecydowanie za duzo wad.....
    Co do wygody to 1dynki sa dla mnie idealne. 5d2 bez gripa sobie nie wypobrazam. Obrazek zdecydowanie na koszysc 5d vs 1d3.
    Co do 1ds2 to miaelm na jednym slubie i musze powiedziec ze obrazek spelnie moje oczekiwania natomiast cala puszka nie:
    - klawiszologia
    -lcd sic! - teraz jak posiadam 5d2 to widze ze ma to ogromne znaczenie swiadomosciowe. na 1d3 i 24L na 1,4 i 1600 nie jestes w stanie okreslic gdzie jest ostrosc..... zreszta w 1d3 tez nie
    - mniejsze dostaepne iso vs 5d2 ( i jego jakosc oczywisice)
    - af mniej czuly w ciemnych pomieszczeniach niz 5d2
    - sraw moze szczegol ale czasem nawet sraw2 sie bardzo przydaje
    suma sumarum mam 5d2. Spytacie czy ten aparat spelnie moje potrzeby .... oczywisice .......... NIE
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •