Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 83

Wątek: Softbox pod Speedlite'a

  1. #61
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Ok, myślałem że "ta rączka (uchwyt)" było odnośnie bk-3.
    Pokazywałeś już gdzieś swojego DIYa? Bo nie widziałem co fajnego zmajstrowałeś. Ja w tej chwili używam oryginalnego chińskiego :-) bk-3 plus BD z plastrem/dyfuzorem oraz softa reporterskiego chińskiego 60x60, ale zdemontowałem oryginalną obręcz i przyśrubowałem ją do głowicy PH=157Q i osadziłem na sherpie 200R. Bardzo wygodnie się tym teraz kręci :-)
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  2. #62
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Jeszcze nie. Dzisiaj sfocę.

  3. #63
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Jeszcze nie. Dzisiaj sfocę.
    To czekamy :-)
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  4. #64
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Od góry : mocowanie Bowensowskie softboxa, drut stalowy, powbijane gwoździe w celu usztywnienia wiązania z drutu, blacha w kształcie L, 2 śruby (górna korzysta z gwintu, w który zazwyczaj przykręca się śrubę zabezpieczającą coś, co wkładamy do uchwytu od góry (z trzpieniem oświetleniowym), a dolna jest wsadzona tam, gdzie zazwyczaj przychodzi parasolka), uniwersalny uchwyt parasolkowy, statyw oświetleniowy.

    Robocizna : obkręcić drut wokół blachy i mocowania softboxa, wywiercić drugą część dziury (dla górnej śruby), poskładać wszystko do kupy





    Lampę wkładam w otwór od softa i zabezpieczam gumą wyciętą z dętki samochodowej i wszystko jest solidne i o sprzęt się nie boję.

  5. #65
    Coś już napisał Awatar HooMaR
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    55

    Domyślnie

    Hmmm nie wiem czy warto dla 85 zł bawić się w takie coś. A BK-3 solidny i z możliwością regulacji. Jeżeli ktoś jednak lubi majsterkować i chcę przyoszczędzić, to jest to jakieś rozwiązanie.

  6. #66
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ja majsterkowałem, bo jeszcze tego nie było na rynku Jak skończyłem robić moje, to wyszło BK-3 i mina mi zrzedła. Teraz kupiłbym na 100% BK-3. ;P

  7. #67
    Bywalec Awatar McLaren
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Mysłowice
    Wiek
    45
    Posty
    200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Lampa 430ex w softboxie 60x60 ustawionym 1m od osoby dawała światło dla poprawnej ekspozycji przy iso100, f/4. 580 dawała radę przy f/5.6. Przy takich ustawieniach lampy waliły pełną mocą.
    Jak widać jest jeszcze pewien zapas dla większych softboxów i większych odległości, zawsze też można zwiększyć trochę iso.
    Dzięki ci MMM za fajne naświetlenie tej sprawy, właśnie takiego wyjaśnienia potrzebowałem.
    Zastanawia mnie jeszcze czy w softboksie 60x90 palnik lampy nie lepiej spisywał by się w pionie? i czy jest to możliwe do zrobienia w BK-3 ???

    P.S. Tu mnie przekonałeś do 60x90
    http://www.digart.pl/zoom/3580613/Zaneta.html
    Jeszcze, tylko taką modelkę i 5D poproszę

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Który? Bo ja mówiłem o BK-3 : połączenie systemowej lampy błyskowej ze statywem studyjnym i modyfikatorem światła na mocowanie bowensowskie.
    To ja pomyliłem, bo myślałem o twoim DIY dishu
    "Backstage - było zimno"
    http://canon-board.info/showthread.php?t=55960&page=124

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Teraz kupiłbym na 100% BK-3. ;P
    No ja niestety tak twórczy nie byłem, czekałem na chińczyków BK-3 ;-)
    5DMk3 ; G7X ; 17-40L ; 35/1.4 Art ; 50/1.4 ; 85/1.2L ; 135/2.0L ; 70-200/2.8L IS ;580EXII ;

  8. #68
    Bywalec Awatar dancio
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    46
    Posty
    104

    Domyślnie

    Odnosnie montarzu Ezyboxa wraz z TT5 to sie ma tak


    tak jak pisalem wczesniej trzeba obrocic lampe o 90 stopni.. i wtedy tt5 podchodzi do konca mocowania..


    pzdr
    2x 5D Mark III : 15mm fish, 14 2.8 II,; 24L 1.4 II ; 35 1.4 ; 85 1.2 II ; 100 2.8 Macro IS ; 135L 2.0 70-200 2.8 IS II 2x600EX ST-E3 www.fotoroko.pl

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    wkładam w otwór od softa i zabezpieczam gumą wyciętą z dętki i wszystko jest solidne i o sprzęt się nie boję.
    A nie prościej tak?

    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  10. #70
    Coś już napisał Awatar droog
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    kraków
    Posty
    88

    Domyślnie

    DANCIO - świetnie, dzięki. kupuje! a powiedz mi, masz może taki uchwyt (rączkę)? jeżeli tak to jak to się spisuje? potrzebuję taki podręczny,przenośny softbox
    pozdrawiam
    WeddingPhoto.pl | MagicznySlub.pl | Slub360.pl | NiezwyklySlub.pl | Film-Slubny.pl | Foto-Slub.pl | FotoPodroz.pl | FotografSlubny.net.pl | Fotograf-Kielce.pl

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •