Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 83

Wątek: Softbox pod Speedlite'a

  1. #41
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Czym przymocować softbox do statywu, żeby mieć możliwość ruchu softboxem : góra/dół?
    Właśnie, dobre pytanie. W zestawie jest taki patent kulowy, i to zdaje mi się zarówno w wersji chińskiej jak i oryginalnej. Ale przyznam, że jak dla mnie nie jest to wygodne. Przydałby się jakiś sprytny patent z łapką jak przy statywach. Łatwo poruszać i szybko zablokować, bez siłowania z dokręcaniem motylka na kulce.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  2. #42
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Znaczy się ja nie pytam się o Lastolite/Chińczyki, ale o mocowanie Softboxa studyjnego do statywu oświetleniowego

    Można zrobić tak jak na wyżej pokazanym filmie :
    http://funsports.pl/p,pl,386,klips+z...iem+a-280.html
    http://funsports.pl/p,pl,187,uchwyt+...bowy+3117.html
    Ale to jest 80zł i w tym klipsie nie ma dodatkowego wyjścia, które zostało użyte do trzymania lampy.

    No i klips to nadal nie sztywne połączenie i jest pewna obawa o wytrzymałość zestawu...

    Coś czuję, że jak dojdzie do mnie softbox, to będę miał następną DIY rozkminę
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Znalazłem tańsze :
    http://funsports.pl/p,pl,195,zacisk+...owy+sa-35.html
    Ostatnio edytowane przez micles ; 29-04-2010 o 09:17 Powód: Automerged Doublepost

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Ja połączyłem softbox ze statywem tak że nagwintowałem jeden z otworów softboxa (mam prostokąt ale mocowanie było też pod oktę i otworów jest więcej) i wktęciłem taki metalowy trzpień jaki widać na filmie z klipsem. Trzpień mocuję właśnie do uchwytu przegubowego, też takiego jak na filmie. Wszystko się trzyma stabilnie i można pochylać softboxa.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  4. #44
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    No tak, w miarę sensownie. Tylko trzeba mieć gwintownicę i umieć gwintować Jeszcze nigdy tego nie robiłem ^^

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Ja też wcześniej tego nie robiłem, kupiłem gwintownicę w Obi za 4 dychy i zrobiłem. Żaden problem.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    To mocowanie w softboxie jest aluminiowe, bardzo łatwo się gwintuje a otwór pasuje idealnie.
    Ostatnio edytowane przez pank ; 29-04-2010 o 10:20 Powód: Automerged Doublepost
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  6. #46
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Myślę jeszcze, czy faktycznie jest sens wykorzystywać ten ich uchwyt przegubowy, czy może zaadoptować coś, co znajdę u siebie w szopce w Bdg Z tego co pamiętam, to miałem coś takiego przegubowego od lampy biurkowej, mam nadzieję że znajdę i będzie trzymało...

  7. #47
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Znaczy się ja nie pytam się o Lastolite/Chińczyki, ale o mocowanie Softboxa studyjnego do statywu oświetleniowego
    Sorry, za szybko myślę ;-) Chodziło mi o to, że jeśli ktoś wymyślił zgrabny patent na softa studyjnego, to tym bardziej na przenośne/składane.
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  8. #48
    Bywalec Awatar McLaren
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Mysłowice
    Wiek
    45
    Posty
    200

    Domyślnie

    Czyli rozumie że jedna lampa 580EXII da radę w pełni obsłużyć softbox 60x90 i nie zabraknie mocy? Czy bezpieczniej będzie kupić soft 60x60?
    Wymyśliłem sobie na początek kaki zestaw:
    - Statyw do lamp
    - Quantuum BK-3
    http://www.foto-tip.pl/sklep/quantuu...ch-p-1692.html
    - Softbox studyjny 60x90
    np. katki: http://fripers.pl/product_info.php/i...FI-Bowens.html

    Lampkę 580EXII i Yongnuo RF-602 już posiadam
    Czy to wszystko da się bez problemu połączyć i będzie dobrze służyć (w domu i plenerze) czy może coś doradzicie, lub zwrócicie na coś uwagę o czym nie wiem, bo przyznam że się jeszcze na tym dobrze nie znam.

    Lampkę 580EXII i Yongnuo RF-602 już posiadam
    5DMk3 ; G7X ; 17-40L ; 35/1.4 Art ; 50/1.4 ; 85/1.2L ; 135/2.0L ; 70-200/2.8L IS ;580EXII ;

  9. #49
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McLaren Zobacz posta
    Czyli rozumie że jedna lampa 580EXII da radę w pełni obsłużyć softbox 60x90 i nie zabraknie mocy? Czy bezpieczniej będzie kupić soft 60x60?
    Używam 580ex z 60x90 i 430ex z 60x60. Z jasnymi szkłami wszystko działa rewelacyjnie. Sprawdzałem różnicę mocy między 580ex a 430ex w softboxie 60x60 i wynosiła tylko jedną przysłonę.

  10. #50
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez McLaren Zobacz posta
    Czy to wszystko da się bez problemu połączyć i będzie dobrze służyć (w domu i plenerze) czy może coś doradzicie, lub zwrócicie na coś uwagę o czym nie wiem, bo przyznam że się jeszcze na tym dobrze nie znam.
    Zrobiłem sobie DIY zamiennik BK-3, reszta tak jak wypisałeś i spisuje się nieźle.

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •