Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83

Wątek: Softbox pod Speedlite'a

  1. #31
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    Super, wielkie dzieki za odpowiedz - rozwialo wiele z moich watpliwosci
    Nie mniej jednak przykladowe fotki z pleneru w zasadzie wyczerpia temat, takze czekam chociaz na jakies jedno lub dwa Twoje zdjecia z pleneru slubnego, z wykorzystaniem tegoz wlasnie softbox'u
    Tymczasem zabieram sie za przedluzenie OC-E3 metada MMM :]

  2. #32
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Właśnie się zastanawiam nad takim czymś.. tylko pytanko - w zasadzie do MMM ale i innych którzy używają - jaki wymiar? MMM masz chyba 60x90, są też 60x60 i 90x90 (te kwadratowe o wiele bardziej dostępne) - który wziąć - różnica w cenie nie ma dużego znaczenia bo płaci się raz a a używa długo(mam nadzieję ), będzie to do 580ki używane.. kwestia czy do oświetlenia całej postaci wystarczy 60ka czy jednak 90cm będzie lepsze? Jak wygląda to z perspektywy kogoś kto już takiego softboxu używa?
    Nawet 90cm do oświetlenia całej sylwetki jest ciut za małe. Kwadratowy 90x90 to już trochę duży, taki 60x90 wkładam do samochodu bez składania na tylne siedzenie. Wg mnie to optymalny rozmiar to byłoby coś 110x70cm.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Nawet 90cm do oświetlenia całej sylwetki jest ciut za małe. Kwadratowy 90x90 to już trochę duży, taki 60x90 wkładam do samochodu bez składania na tylne siedzenie. Wg mnie to optymalny rozmiar to byłoby coś 110x70cm.
    no właśnie jeśli chodzi o zakup to jest problem bo głównie kwadraty są a zdolności do zrobienia takiego nie mam.. co do składania to problemu nie ma, tylko teraz dylemat czy brać 90kę czy 60.. nie lubię 2 razy kupować..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  4. #34
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Super, wielkie dzieki za odpowiedz - rozwialo wiele z moich watpliwosci
    Nie mniej jednak przykladowe fotki z pleneru w zasadzie wyczerpia temat, takze czekam chociaz na jakies jedno lub dwa Twoje zdjecia z pleneru slubnego, z wykorzystaniem tegoz wlasnie softbox'u
    Tymczasem zabieram sie za przedluzenie OC-E3 metada MMM :]
    Wiem, wiem. Nie rozwiało, nie rozwiało. Po prostu sam musisz podjąć tę decyzję ;-)
    Dwa fragmenty oświetlonych w parku, późnym popołudniem, buziek:


    Ostatnio edytowane przez iREM ; 03-05-2009 o 09:08
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  5. #35

    Domyślnie

    Ja czekam na 2 softy 70*100 teraz tylko musze obmyslec jakies mocowanie statyw-soft-lampa (softy, ktore zamowilem to chinczyzna ze sklepu eltec )

    Jestem tylko ciekaw jak to bedzie sprawowac ze lampkami. Mam nadzieje ze skoro w sofcie 60*90 daja rade to w wiekszym tez dadza i nie bedzie brakowac mocy

  6. #36
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie

    iREM: dzieki kupilem jednak lastolite.
    W najblizsza niedziele ide w plener przetestowac
    Teraz czeka mnie przedluzenie OC-E2..

  7. #37
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    wlasnie rozwazam zakup lastolite 60x60. dwie rzeczy: jak to smiga w plenerze i dwa: mialem problem: nie da sie wcisnac 580exii wraz z podczepionym chinczykiem radiowym, do lastolite. ktos to obszedl? najzwyczajniej w swiecie lampa jest za wysoko w stosunku do otworu wejsciowego softa.

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    ja mam takie pytanie, do tej pory chodze z lampa na statywie i parasolka i wiatr to wrog takiego zestawu, wystarczy malutki podmuch i wszystko leci na ziemie

    czy softbox jest stabilniejszy od parasolki? na ile stabilniejszy?

    druga sprawa, chce do jednego softboxa wepchnac dwie lapmy 580ex, przejdzie taki patent? ktos to probowal?
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    ja mam takie pytanie, do tej pory chodze z lampa na statywie i parasolka i wiatr to wrog takiego zestawu, wystarczy malutki podmuch i wszystko leci na ziemie

    czy softbox jest stabilniejszy od parasolki? na ile stabilniejszy?

    druga sprawa, chce do jednego softboxa wepchnac dwie lapmy 580ex, przejdzie taki patent? ktos to probowal?
    znalazlem takie cos
    http://yanikphotoschool.com/tutorial...dio-softboxes/
    Obejrzyj filmik

  10. #40
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Czym przymocować softbox do statywu, żeby mieć możliwość ruchu softboxem : góra/dół?

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •