Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Utrzymanie strony WWW za ile ?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie Utrzymanie strony WWW za ile ?

    Chcę sobie zrobić własną stronę www do umieszczania zdjęć i w zwiazku z tym mam pytanie, ile płacicie rocznie za swoje www / chodzi mi o miejsce na serwerze, domenę itp. / ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    moj współlokator prowadzi itpk.info o ile pamietam 30zł/rok, chyba ze zmienil serwer. jesli Cie interesuje moge sie dopytac u kogo wynajmuje miejsce
    ale mysle ze do 100zł to nie jest duzo. ostatecznie to jest ponizej 10zł/m-sc

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Lublin/Gorzów Wlkp.
    Wiek
    38
    Posty
    136

    Domyślnie

    sprawdź sobie na google.pl pod hasłem "serwery", "domeny" itp.
    możesz sprawdzić firmy takie jak webd, nazwa, home.
    Na stronkach na 100% mają cenniki

  4. #4
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Domena - czesto są promocje - pierwszy rok za złotówkę..
    Serwery - są darmowe do 200mb i więcej.. Wystarczy poszukac...

    Gdzieś na CB był juz na ten temat wątek, ale nie moge go znalezc
    Ostatnio edytowane przez DonBolano ; 24-02-2009 o 10:39
    Na świat spoglądam przez armatę...


  5. #5
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Jak już chcesz coś konkretnego i bezpiecznego to kup solidny hosting. Bo inaczej możesz pożałować gdy coś padnie. Profesjonaliści zazwyczaj mają wysoko postawioną poprzeczkę dostępności oraz wykonywania backupów. No i jest support.

    Wśród polskich hostingodawców najlepsze opinie zbierają iq.pl, kei.pl oraz progreso.pl.

    Ja swoje domeny i hosting trzymam na DreamHost. Korzystam z amerykańskiego dostawcy bo za cenę niewiele wyższą niż w Polsce daje mi pełen dostęp do baz danych, platformy Ruby, dostęp shell, itp.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  6. #6
    Mateuniop
    Guest

    Domyślnie

    Cena brutto najtańszego hostingu+1 domeny powinna oscylować wokół 100 zł. Ja swoją stronkę trzymam na ehost.pl i tam najtańszy hosting wraz z domeną .com kosztuje (przy przedłużaniu) 97 zł netto (czyli niecałe 120 zł brutto). Tam w cenie masz statystyki, co o ile wiem, nie jest normą przy najtańszych hostingach u innych dostawców.

  7. #7
    interma
    Guest

    Domyślnie

    ja płacę 50zł/rok
    warto jeszcze zwrócić uwagę na transfer miesięczny.
    W przypadku strony z fotografiami ma to duże znaczenie. Jeśli bedziesz miał "ciężkie" pliki i dużą ogladalność to licz się z dopłatami i to co miesiąc. Jeśli strona będzie nazwijmy to "domowa" a ruch tylko wokół znajomych to nie grożą ci dopłaty.

  8. #8
    Mateuniop
    Guest

    Domyślnie

    Interma, ile masz transferu miesięcznie w tej cenie (rozumiem, że to opłata wyłącznie za hosting)? U mnie to 2 GB/mies. i taka ilość na sam początek wydaje mi się wystarczająca

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar Rjan
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    52
    Posty
    29

    Domyślnie

    Na hostingu nie warto oszczędzać.
    Małe, przyzwoitej jakości konto kupisz za 100-200 zł rocznie. Sam chyba nie kupiłbym hostingu za 50 zł - po prostu jak coś ma być dobre to nie może być tanie.

    Ze sprawdzonych osobiście:
    alfatel.pl
    blink.pl
    nazwa.pl
    home.pl

    klatka.pl jest tania jak barszcz, ale jakość mnie rozwaliła. Chyba, że nie przeszkadza Ci, że strona nie działa pół godziny dziennie, albo serwer zrywa połączenia.

    Oferty z allegro typu "superserwer za grosze" odpuść sobie.
    O darmowych zapomnij.

    Domeny kupisz w az.pl (hosting też mają, ale nie sprawdzałem).
    Zarabianie na fotografii to niestety najczęściej przyjemność wynikająca z zarabiania, a nie z fotografii.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Modzel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    42
    Posty
    364

    Domyślnie

    Place znacznie wiecej niz wszyscy poprzednicy bo "az" 366zl/rok. "Az" napisalem z cudzyslowem, bo nie jest to wcale wygorowana cena za niezawodnosc, backupy i bezpieczenstwo. Przerobilem rozne tak zwane tanie hostingi. Cenowo faktycznie sa tanie, ale wspolczynnik stresu jaki generuja jest niesamowicie wysoki.
    Z drugiej strony, jako informatyk mam nieco inne i wyzsze wymagania niz przecietny uzytkownik komputera, dlatego firmy oferujace hosting za 30 czy nawet 90zl/rok troche mnie smiesza..

    Podsumowujac: chcesz spac spokojnie i miec profesjonalna pomoc- nie kupisz tego za 30zl rocznie. www.nazwa.pl i www.home.pl te dwie firmy moge polecic z czystym sumieniem
    "Palacze, którzy zdadzą sobie sprawę ze swoich nawyków, mogą je zmienić lub zastępować palenie inną aktywnością oralną."- The Merck Manual- podrecznik diagnostyki i terapii.
    0D, 10-400 f0.0 StereoIS TurboUSM i inne takie...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •