Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Utrzymanie strony WWW za ile ?

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie Utrzymanie strony WWW za ile ?

    Chcę sobie zrobić własną stronę www do umieszczania zdjęć i w zwiazku z tym mam pytanie, ile płacicie rocznie za swoje www / chodzi mi o miejsce na serwerze, domenę itp. / ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    moj współlokator prowadzi itpk.info o ile pamietam 30zł/rok, chyba ze zmienil serwer. jesli Cie interesuje moge sie dopytac u kogo wynajmuje miejsce
    ale mysle ze do 100zł to nie jest duzo. ostatecznie to jest ponizej 10zł/m-sc

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Lublin/Gorzów Wlkp.
    Wiek
    38
    Posty
    136

    Domyślnie

    sprawdź sobie na google.pl pod hasłem "serwery", "domeny" itp.
    możesz sprawdzić firmy takie jak webd, nazwa, home.
    Na stronkach na 100% mają cenniki

  4. #4
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Domena - czesto są promocje - pierwszy rok za złotówkę..
    Serwery - są darmowe do 200mb i więcej.. Wystarczy poszukac...

    Gdzieś na CB był juz na ten temat wątek, ale nie moge go znalezc
    Ostatnio edytowane przez DonBolano ; 24-02-2009 o 10:39
    Na świat spoglądam przez armatę...


  5. #5
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Jak już chcesz coś konkretnego i bezpiecznego to kup solidny hosting. Bo inaczej możesz pożałować gdy coś padnie. Profesjonaliści zazwyczaj mają wysoko postawioną poprzeczkę dostępności oraz wykonywania backupów. No i jest support.

    Wśród polskich hostingodawców najlepsze opinie zbierają iq.pl, kei.pl oraz progreso.pl.

    Ja swoje domeny i hosting trzymam na DreamHost. Korzystam z amerykańskiego dostawcy bo za cenę niewiele wyższą niż w Polsce daje mi pełen dostęp do baz danych, platformy Ruby, dostęp shell, itp.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  6. #6
    Mateuniop
    Guest

    Domyślnie

    Cena brutto najtańszego hostingu+1 domeny powinna oscylować wokół 100 zł. Ja swoją stronkę trzymam na ehost.pl i tam najtańszy hosting wraz z domeną .com kosztuje (przy przedłużaniu) 97 zł netto (czyli niecałe 120 zł brutto). Tam w cenie masz statystyki, co o ile wiem, nie jest normą przy najtańszych hostingach u innych dostawców.

  7. #7
    interma
    Guest

    Domyślnie

    ja płacę 50zł/rok
    warto jeszcze zwrócić uwagę na transfer miesięczny.
    W przypadku strony z fotografiami ma to duże znaczenie. Jeśli bedziesz miał "ciężkie" pliki i dużą ogladalność to licz się z dopłatami i to co miesiąc. Jeśli strona będzie nazwijmy to "domowa" a ruch tylko wokół znajomych to nie grożą ci dopłaty.

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar Rjan
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    52
    Posty
    29

    Domyślnie

    Na hostingu nie warto oszczędzać.
    Małe, przyzwoitej jakości konto kupisz za 100-200 zł rocznie. Sam chyba nie kupiłbym hostingu za 50 zł - po prostu jak coś ma być dobre to nie może być tanie.

    Ze sprawdzonych osobiście:
    alfatel.pl
    blink.pl
    nazwa.pl
    home.pl

    klatka.pl jest tania jak barszcz, ale jakość mnie rozwaliła. Chyba, że nie przeszkadza Ci, że strona nie działa pół godziny dziennie, albo serwer zrywa połączenia.

    Oferty z allegro typu "superserwer za grosze" odpuść sobie.
    O darmowych zapomnij.

    Domeny kupisz w az.pl (hosting też mają, ale nie sprawdzałem).
    Zarabianie na fotografii to niestety najczęściej przyjemność wynikająca z zarabiania, a nie z fotografii.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rjan Zobacz posta
    klatka.pl jest tania jak barszcz, ale jakość mnie rozwaliła. Chyba, że nie przeszkadza Ci, że strona nie działa pół godziny dziennie, albo serwer zrywa połączenia.
    Kolego, to musiałeś mieć pecha.
    Ja od prawie roku mam w klatce, i nie mam żadnedo problemu.Koszt 100zł /rok.
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Modzel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    42
    Posty
    364

    Domyślnie

    Place znacznie wiecej niz wszyscy poprzednicy bo "az" 366zl/rok. "Az" napisalem z cudzyslowem, bo nie jest to wcale wygorowana cena za niezawodnosc, backupy i bezpieczenstwo. Przerobilem rozne tak zwane tanie hostingi. Cenowo faktycznie sa tanie, ale wspolczynnik stresu jaki generuja jest niesamowicie wysoki.
    Z drugiej strony, jako informatyk mam nieco inne i wyzsze wymagania niz przecietny uzytkownik komputera, dlatego firmy oferujace hosting za 30 czy nawet 90zl/rok troche mnie smiesza..

    Podsumowujac: chcesz spac spokojnie i miec profesjonalna pomoc- nie kupisz tego za 30zl rocznie. www.nazwa.pl i www.home.pl te dwie firmy moge polecic z czystym sumieniem
    "Palacze, którzy zdadzą sobie sprawę ze swoich nawyków, mogą je zmienić lub zastępować palenie inną aktywnością oralną."- The Merck Manual- podrecznik diagnostyki i terapii.
    0D, 10-400 f0.0 StereoIS TurboUSM i inne takie...

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •