Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #1
    sabahudin
    Guest

    Domyślnie Nissin Speedlite Di622

    Witam wszystkich.
    Niedawno pojawiła się w sklepach (przynajmniej teoretycznie) nowa seria lamp firmy Nissan. Nissin Speedlite Di622 wygląda dość atrakcyjnie cenowo, jeżeli ktoś dotychczas był zainteresowany kupnem 430EX.
    Parametry lampy można sobie przyswoić na stronie producenta, natomiast mam pytanie- czy ktoś może macał tę lampę i może się pochwalić wrażeniami?
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Też byłem zainteresowany tą lampą ale kompatybilność a raczej jej brak ze wszystkimi modelami Canona jest wątpliwa a generalny dystrybutor (Migomex) sam nie wie jak jest z wyzwalaniem błysku na drugą kurtynę w 20D wiec sobie ten temat już podarowałem.


    Uważam że jedynie jedynym słusznym zamiennikiem 430EX jest Metz 48AF-1 Digital.
    Można zaoszczędzić 100 złotych.

  3. #3

    Domyślnie

    też mi ta lampa wpadła w oko, na niemieckim ebayu jest nowa po ok. 90 euro, chętnie poczytam opinie ludzi, którzy przetestowali ją osobiście

  4. #4
    sabahudin
    Guest

    Domyślnie

    Skoro dystrybutor nie jest do końca przekonany co sprzedaje, to wygląda na to, że trzeba poczekać kilka tygodni/miesięcy, aż użytkownicy zweryfikują co ta lampa potrafi.
    W tym momencie wygląda to raczej na kupowanie kota w worku ... choć cena kusi...

  5. #5
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Kupowanie taniej i "niemarkowej" tudzież "niesystemowej" lampy może być przykre w skutkach.

    Ja osobiście wolę na lampach nie oszczędzać gdyż w tym wypadku można dwa razy stracić.

    Jak już wspomniałem tylko Metz jest dla mnie jedynym słusznym zamiennikiem.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie Wszystko juz jasne

    Jednak dystrybutor formy Nissin dostał oświecenia
    Oto relacja z mojego dochodzenia:

    Mail 1

    pytanie:

    Jestem zainteresowany kupnem lampy błyskowej Nissin Di622 do Canona 20D.

    Chciałbym wiedzieć czy ta lampa obsługuje wyzwalanie błysku na drugą kurtynę właśnie z aparatami Canona.


    odpowiedź:

    Witam,
    funkcja synchronizacji błysku na ostatnią kurtynę migawki, czyli błysk wyzwalany tuż przed zamknięciem migawki przy długich czasach otwarcia (np. dla uzyskania charakterystycznych smug za ruchomym obiektem) jest dostępna w aparatach Nikon i wybranych modelach Canon. Lampy Nissin Di622 realizują te funkcje, które "narzuca " aparat, czyli ustawienie tej funkcji musi nastąpić z poziomu aparatu. EOS 20D nie daje takiej możliwości. Ale np. EOS 40D już tak.

    Mali 2

    pytanie:

    Wiec sprawa wydjae się być dziwna gdyż w zaawansowanych funkcjach w Canonie 20D jest wyzwalanie byłysku na druga lamelkę i jaki Canon 430EX II jak i Metz 48AF beda przyjmować taka komendę właśnie z aparatu Canon 20D.

    Wcześniej miałem lampę Sunpak PZ42X i nie było tej zgodności z żadnym modelem Canona.

    odpowiedź:

    wedlug informacji technicznej producenta nie ma takiej możliwości, ale biorąc pod uwagę Pańskie spostrzeżenia postaram(y) się sprawdzić jak jest naprawdę.

    Mail 3

    sama odpowiedź od Migomexu:

    Witam ponownie,
    wygląda na to, że dzięki Pańskiej informacji "odkryliśmy" ;-) współdziałanie lampy Nissin Di622 typ C z aparatem EOS 20D w zakresie synchronizacji błysku na ostatnią kurtynę migawki.
    Po sprawdzeniu okazało się, że wszystko działa jak należy.
    Dziękuję i pozdrawiam


    Wiec to może ja powinienem zostać detektywem sklepowym?

    Jak ktoś ma odwagę to niech kupuje i śle mi info na maila jak lampka się sprawuje

    zejleman@tlen.pl

    Pozdrawiam

  7. #7
    sabahudin
    Guest

    Domyślnie

    zejleman - nie oferowali Ci pracy?

    fajnie, że ich pomęczyłeś, wszyscy się nauczyli czegoś pożytecznego.


    Cytat Zamieszczone przez zejleman Zobacz posta
    Kupowanie taniej i "niemarkowej" tudzież "niesystemowej" lampy może być przykre w skutkach.
    Zgodzę się z Tobą. I sam z nadzieją czekam na kolejny cashback - wtedy nie będzie dyskusji i w plecaku pojawi się 430EX II.
    Ale o ile wiem to Nissin produkuje lampy od lat, a ta seria jest dedykowana tylko do Canona i Nikona, więc dałbym im szansę.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26

    Domyślnie NISSIN lampa błyskowa Speedlite Di622 Canon

    Witam
    Poszukuję lampy błyskowej do 450D,np. jak w temacie, niestety nie wiem co to za firma i co ogólnie jest warta. Na lampę mogę wydać około 600zł, tak ze proszę nie pisać "ja bym kupił 580 ex bo ta to jest lipa, lepiej dołożyć 500zł" gdybym miał 1300 na lampę nie zadawał bym głupich pytań.
    z góry dziękuję za pomoc mam nadzieję ze za bardzo nie zawracam wam głowy!!:-D

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nestea Zobacz posta
    Witam
    Poszukuję lampy błyskowej do 450D,np. jak w temacie, niestety nie wiem co to za firma i co ogólnie jest warta. Na lampę mogę wydać około 600zł, tak ze proszę nie pisać "ja bym kupił 580 ex bo ta to jest lipa, lepiej dołożyć 500zł" gdybym miał 1300 na lampę nie zadawał bym głupich pytań.
    z góry dziękuję za pomoc mam nadzieję ze za bardzo nie zawracam wam głowy!!:-D
    Za tą kwotę przy odrobinie szczęścia powinieneś kupić 430EX. Wydaje mi się to rozsądniejszym rozwiązaniem.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Za 400zł masz tumax 386AFZ - warta grzechu za takie pieniądze

    Za kwotę ok 200-300zł więcej masz wybór między metz 48 af-1 i 430EX:

    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=30877
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=39570
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11928

    Jak cię interesuje półka wyżej to między Metz 58 i 580EX II. Inne opcje w sumie to nie najlepsze opcje.

Strona 1 z 47 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •