Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomih Zobacz posta
    Brakuje jednak możliwości wyzwalania radiowego lub fotoceli na pierwszy błysk. Często się zdarzy że nawet przy drugim błysku nissin nie odpali... trochę mu brakuje ale jak by nie było kosztuje 450zł... Jako kukułka na body sprawdza się wyśmienicie.
    Stąd też moje pytanie. Jestem skłonny stracić gwarancje i przerobić lampę by funkcjonowała z radiowymi wyzwalaczami. Problem w tym że nie działa z wszystkimi. Niestety nie znalazłem informacji czy zadziała z wyzwalaczami które są dostępne w Polsce (z PT-04 ponoć nie działa).
    Ostatnio edytowane przez Mecowhy ; 06-10-2009 o 20:48

  2. #2

    Domyślnie

    Sorry za może "głupie" pytanie .. A co to jest "kukułka" ??

    J.

    Cytat Zamieszczone przez Mecowhy Zobacz posta
    Stąd też moje pytanie. Jestem skłonny stracić gwarancje i przerobić lampę by funkcjonowała z radiowymi wyzwalaczami. Problem w tym że nie działa z wszystkimi. Niestety nie znalazłem informacji czy zadziała z wyzwalaczami które są dostępne w Polsce (z PT-04 ponoć nie działa).

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek-ie Zobacz posta
    Sorry za może "głupie" pytanie .. A co to jest "kukułka" ??

    J.
    Takie małe co wyskakuje u góry ;-)
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    testowałem z kilkoma radiowymi-i nissin odpada ;(

  5. #5

    Domyślnie

    Ale podobno firmware w Di622 może być zaktualizowany, aby działał z wyzwalaczami radiowymi, tylko trzeba wysłać go do producenta. Takie wieści chodzą po zagranicznych forach. Nie wiem też kiedy będzie można zakupić tą nową wersję. Jak na razie zastanawiam się jeszcze nad kupnem Sunpak'a PZ42X.

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radradish Zobacz posta
    Ale podobno firmware w Di622 może być zaktualizowany, aby działał z wyzwalaczami radiowymi, tylko trzeba wysłać go do producenta. Takie wieści chodzą po zagranicznych forach.
    Rzeczywiście nie zauważyłem tych informacji. Wg producenta nowy firmware ma pojawić się na dniach i pozwalać na wyzwalanie przez wyzwalacze radiowe. Lampe będzie można zaktualizować wysyłając ją do producenta bądź do lokalnego dystrybutora. Bardzo dobre wieści, dziękuje kolego za uświadomienie

  7. #7

    Domyślnie

    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody_3 Zobacz posta
    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?
    Chciałem zakupić Nissina w ulubionym sklepie, ale niemiecki dystrybutor odp., że nie wiedzą co z tym wyzwalaniem, a polski powiedział, że rzeczywiście nie można go wyzwolić i tyle :/

    Ale kupiłem Sunpaka i problem z głowy Olać Nissina :P

    Pozdro!

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mlody_3 Zobacz posta
    możecie jeszcze koledzy powiedzieć po pierwsze czy warto będzie czekać na aktualizacje czy lepiej zmodować nissina, po drugie czy i gdzie najbliżej robią update za granicą, po trzecie kiedy mniej więcej będzie to dostępne w Polsce?
    Czy będzie warto dowiemy się dopiero jak upgrade się pojawi.
    Za granicą pewnie będą robić to u głównych dystrybutorów, pełną ich listę masz na stronie producenta: http://www.nissindigital.com/en/distributors.html

    Dystrybutor i serwis na Polskę, czyli firma Migomex nie otrzymała jeszcze żadnej informacji od producenta dotyczącej tej aktualizacji. Gdy tylko coś się pojawi umieszczą info na stronie.
    Wg tego co nissin zapowiadał aktualizacja powinna pojawić się na dniach, ale biorąc pod uwagę wprowadzanie na rynek canon'owskiego nissina Di866 i ich "obsuwy" terminowe, obawiam się, że jeżeli zobaczymy tę aktualizację w tym roku to będzie dobrze.

  10. #10

    Domyślnie

    Znów się zareklamuję:

    Porównanie Nissina 622, Sunpaka PZ42x i C 430EX zamieściłem tu:

    http://canon-board.info/showthread.php?t=52529

    Ja już mam Nissina. Za kilka dni dodam "test użytkownika", ale nie jestem wielce doświadczony w lampach. Radiowo w każdym bądź razie wyzwolić toto się nie da.

Strona 11 z 46 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •