Strona 5 z 47 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Ale jak za 500zł to chyba nie ma nic lepszego. Wielka szkoda że nie ma trybu HSS.
    ? Serio ? To porażka maksymalna i w takim razie moim zdaniem znacznie bardziej opłaca się dozbierać na 430 EX.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #42
    Coś już napisał Awatar gareth
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    81

    Domyślnie

    Tak w ramach co można kupić za 500 zł .

    Jako że jakiś czas jestem właścicielem Sigmy Ef 500 dg super, to podziele się z resztą ficzerami ;] Całkiem zgrabna lampka za tą cene, z ładowaniem nie jest tak źle choć mogło by być znacznie lepiej. Ma HSS, sync na druga lamelke. Kolejny swietny ficzer to wbudowana fotocela. Działa jako master, regulacja mocy od 1 do 1/128 . Za tą cene naprawde dobra rzecz.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez gareth ; 12-02-2009 o 10:14

  3. #43
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    ? Serio ? To porażka maksymalna i w takim razie moim zdaniem znacznie bardziej opłaca się dozbierać na 430 EX.
    430 EX to już 300zł więcej.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    430 EX to już 300zł więcej.
    Jasne, ale lampa bez HSS w pewnych sytuacjach bywa całkowicie bezużyteczna, szczególnie jak się próbuje jasnym szkłem zrobić zdjęcie w dobrych warunkach oświetleniowych i doświetlić cienie...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  5. #45
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gareth Zobacz posta
    Tak w ramach co można kupić za 500 zł .

    Jako że jakiś czas jestem właścicielem Sigmy Ef 500 dg super, to podziele się z resztą ficzerami ;] Całkiem zgrabna lampka za tą cene, z ładowaniem nie jest tak źle choć mogło by być znacznie lepiej. Ma HSS, sync na druga lamelke. Kolejny swietny ficzer to wbudowana fotocela. Działa jako master, regulacja mocy od 1 do 1/128 . Za tą cene naprawde dobra rzecz.

    Pozdrawiam
    ...ale kosztuje 850zł - to już więcej niż można "utrafić" za 430EX. Albo prawie 2 Nissiny ;-)
    Fotograf platoniczny

  6. #46
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Do 500zł to ja bym kupił Tumaxa 386AFZ, a nie tego nissina. Moim zdaniem ta lampka nie jest warta swojej ceny.

  7. #47
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    430 EX to już 300zł więcej.
    Nie zajeżdżana lampa potrafi służyć i 5 i 10 lat. Przelicz sobie ile to wychodzi te 300zł chociażby na te 5 lat używania w przeliczeniu na raty miesięczne... 5 zł miesięcznie . A wygoda używania lepszej lampy (chociażby wspomniany HSS) o wiele większa... warta wg mnie więcej niż nędzne 5 zł miesięcznie .

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Nie zajeżdżana lampa potrafi służyć i 5 i 10 lat. Przelicz sobie ile to wychodzi te 300zł chociażby na te 5 lat używania w przeliczeniu na raty miesięczne... 5 zł miesięcznie . A wygoda używania lepszej lampy (chociażby wspomniany HSS) o wiele większa... warta wg mnie więcej niż nędzne 5 zł miesięcznie .
    Vitez niezły z ciebie martetindowietz:-D. Pod tym kontem nie rozpatrywałem różnic miedzy lampami dedykowanym a innych producentów i muszę przyznać, że jest to ciekawe spojrzenie.
    80d + S 17-50 + C 24/2.8 STM + C 50/1.8 STM + C EF 28-105/3.5-4.5 II USM + C 18-55/3,5-5,6 IS STM + YN 600 EX-RT II + N di622

  9. #49
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grisha Zobacz posta
    Do 500zł to ja bym kupił Tumaxa 386AFZ, a nie tego nissina. Moim zdaniem ta lampka nie jest warta swojej ceny.
    Ciekawe czy szanowny kolega miał jedną albo drugą lampkę w użyciu?

    Pewnie nie

    A ja miałem na "testach" Tumaxa a zakupiłem Nissina i nie żałuje ani połowy grosza wydanego na tą lampkę.

    Są gusta a o gustach się nie dyskutuje.

    Napisałem to co miałem napisać na temat tej lampy i ją mogę z czystym sumieniem polecić.

    Co do pozostałych wypowiedzi to znowu taka negacja co nie jest systemowe Canona to jest od razu do d... i trzeba szukać choć najmniejszego błędu.

    Ciekawe że użytkownicy innych marek nie mają takich obiekcji.

  10. #50
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zejleman Zobacz posta
    Pewnie nie
    Miałem.

    Mnie dziwi, że jak ktoś powie coś złego na temat tej lampy to zaraz przychodzi tekst:
    Cytat Zamieszczone przez zejleman Zobacz posta
    Ciekawe czy szanowny kolega miał jedną albo drugą lampkę w użyciu?
    lub tym podobne. "Ciekawe że użytkownicy innych marek nie mają takich obiekcji."

    Nie powiedziałem, że ta lampa jest zła i nie warta 50gr, tylko, że jest za droga jak na to co oferuje .

    Gratuluje wyboru.
    Ostatnio edytowane przez Grisha ; 14-02-2009 o 17:53

Strona 5 z 47 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •