Strona 13 z 47 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #121

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Temat dotyczy przerobionej lampy a nie oryginalnej, prosze czytac ze zrozumieniem.

    Wracajac do tematu - Dodales tylko gniazdo pc pod przycisk test, czy zamontowales tez wylacznik do fotoceli?
    Lampa uruchomiona, ale nie podpieta pod nic, wlaczona w tryb manual - strzela sama, czy zachowuje sie prawidlowo?
    Troszke wiecej szczegolow to uda sie ustalic w ktorym miejscu jest kucha.

  2. #122

    Domyślnie

    ktos tu pytal czy na kablu synchro dziala !
    odpowiadam: Dziala ! ale to jest niewygodne jak dla mnie i czekam na ten upgrade zeby mozna bylo radiowo ja odpalic...
    mam nadzieje ze szybko to nastapi...

  3. #123

    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    10

    Domyślnie

    Podłączenie pod przycisk test musi działać nie ma innego wyjścia bo wyzwalasz lampę przyciskiem test .A po co chcesz wyłączyć fotocele ?

  4. #124
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    27

    Domyślnie

    fotocele zostawiłem w spokoju niech sobie jest
    jack jest podłaczony pod test tak jak na filmie i nie działa.
    jeśli podepne stopke od radiowego wyzwalacza i kabel synchro to strzela kilka razy sama.
    może problem jest w tym ze jack jest stereo a nie mono??
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    jak łacze dwa kable podpięte o przycisku test to działa ale teraz jak to połączyć z radyjkiem ??
    bo ja to nie mam pomysłu jak miały by się zetknąć przez wyzwalacz radiowy
    pomocy
    Ostatnio edytowane przez Alf182 ; 20-10-2009 o 15:12 Powód: Automerged Doublepost

  5. #125

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Elektronikiem nie jestem ale wydaje mi się, że "zwiera" obwód impuls z wyzwalacza. Gdy podpinasz radio, lampa zachowuje się tak jakby dostawała sygnał wyzwolenia? Czyli strzela aż do wyczerpania i naładowania? I drugie pytanie, z jakiego wyzwalacza korzystasz?


    Cytat Zamieszczone przez mykelo Zobacz posta
    A po co chcesz wyłączyć fotocele ?
    Nie tyle wyłączyć, co dodać włącznik/wyłącznik fotoceli tak jak na modzie, by podczas wyzwalania lampy przez radio, lampa nie błyskała przez fotocele wyzwalaną przez "obce" aparaty.

  6. #126
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    27

    Domyślnie

    to bedzie jako lampa do studia wiec niech ma fotocele
    phottix pt -04

    przykładam kabelki z przycisku test na jacka i nic (no i klikam migawke a na aparacie jest wyzwalacz)
    przykładam do gorącej stopki i przykładam do jacka jeden kabel to się spięcie robi i błyśnie sobie

  7. #127

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alf182 Zobacz posta
    to bedzie jako lampa do studia wiec niech ma fotocele
    phottix pt -04

    przykładam kabelki z przycisku test na jacka i nic (no i klikam migawke a na aparacie jest wyzwalacz)
    przykładam do gorącej stopki i przykładam do jacka jeden kabel to się spięcie robi i błyśnie sobie
    Hmmm problem może leżeć w samym wyzwalaczu. Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy ten mod działa z pt-04.
    Tu strona autora tego moda - jeśli nie znasz, przestudiuj, może Cię oświeci.
    Niestety translacja z hiszpańskiego przez google, także nie do końca czytelnie -
    http://translate.google.pl/translate...dlite-di622%2F

    ----Edit:
    Dokładny opis znajduje się też tutaj - http://www.pinoyphotography.org/foru...?topic=43722.0

    Trzeba się niestety zarejestrować, i trzeba być cierpliwym w czytaniu - temat ma 20 stron. Z tego co przebrnąłem przez pierwsze strony to nie miałeś chyba co tam źle przerobić, z photixem też chyba powinno działać. Jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzone gniazdo jack, albo przepalone/ zimne luty przy lutowaniu do przycisku "test" (ale wtedy nie powinna odpalać przy zwieraniu)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    "Female mono jack" - czyli chyba jednak musisz wymienić gniazdo na mono, spróbuj, może rozwiąże problem. Daj znać czy się powiodło.
    Ostatnio edytowane przez Mecowhy ; 20-10-2009 o 21:31 Powód: Automerged Doublepost

  8. #128
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    27

    Domyślnie

    nie udało się
    a może wie ktoś dlaczego ta lampa nie odpala się przez fotocele ani z canona ani z żarówki błyskowej?? tylko z aparatu
    dziwna sprawa

  9. #129

    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    42
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alf182 Zobacz posta
    nie udało się
    a może wie ktoś dlaczego ta lampa nie odpala się przez fotocele ani z canona ani z żarówki błyskowej?? tylko z aparatu
    dziwna sprawa
    Z forum którego adres podałem wcześniej wynika iż przerobiony nissin nie działa z wyzwalaczem PT-04(II), natomiast ze starą wersją PT-04 działa bez zarzutu.

    A co do odpalenia z fotoceli, z jakiego canona próbujesz odpalić?
    Fotocela w Nissinie odpala się dzięki przed błyskowi / przedbłyskom. Jest to niewidzialne dla oka ale np lampa wbudowana wyzwala 2 błyski na które reaguje fotocela. Dlatego też nie odpalisz jej z lampy analogowej bądź lampy, która wyzwala tylko jeden błysk. Tak przynajmniej gdzieś wyczytałem.

  10. #130
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    27

    Domyślnie

    no własnie jest to lampa z serii EZ
    no ale trudno więc trzeba znaleśc urządzenie które zewrze mi kable testu jak na odbiornik pt 04 dam sygnał
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dzięki stary za pomoc.
    jak zadziała to napisze
    Ostatnio edytowane przez Alf182 ; 26-10-2009 o 20:41 Powód: Automerged Doublepost

Strona 13 z 47 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •