Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #11
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Nie podzielam waszych odpowiedzi.
    dlatego że ta lampa jest na rynku od miesiąca ale jeszcze jej nikt nie przetestował, więc czemu założenie z góry że będzie "syf".
    Ja już pisałem co nieco o tej lampie - przynajmniej wiem że jest w 100% kompatybilna z Canonami.

    Pozdrawiam

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nie zakładam, że to jest syf, tylko jak sam powiedziałeś o lampie nic nie wiadomo bo to nowość. Myślę, że lepiej kupować sprawdzony sprzęt niż bawić się w królika doświadczalnego.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grisha Zobacz posta
    Myślę, że lepiej kupować sprawdzony sprzęt niż bawić się w królika doświadczalnego.
    Wiesz, ktoś musi być tym "królikiem", bo inaczej nic się tej lampie nie dowiemy :-)

    jeśli ktoś miałby ochotę się przymierzyć, to tu jest trochę informacji źródłowych:
    http://www.nissin-japan.com/en/Di622/
    http://www.nissin-japan.com/en/support/622_EN_MAN.pdf
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    hehe królikiem to mi się nie widzi zostać ale mam jeszcze jedno pytanko.
    Poczytałem trochę o tym Tumax'ie i widze ze zdania są podzielone jedni mowią ze super bo mają /mieli inni ze to wynalazek i niechca jej widziec (nawet jak jej nie uzywali)
    Pytanie jak sie ma przy tej lampie STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI bo 400zł to cena która mnie w 100% satysfakcjonuje
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

    no i jeszcze jest Sigma EF-530 DG ST ale to juz 600zł które niewiem czy jestem w stanie wydac

  5. #15
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mamy na rynku do wyboru:

    Sunpak PZ42X - 540 PLN
    Tumax 386AFZ - 490 PLN
    Nissin Di 622 - 490 PLN
    Metz 48 AF - 790 PLN
    Canon 430 EX II - 720 - 850 PLN

    Sunpak - Miałem chwaliłem do czasu aż stwierdziłem że nie ma błysku na drugą kurtynę

    Tumax - jaki jest każdy widzi

    Metz - słuszna alternatywa ale przy cenie 720 PLN za 430 EX w Bielskim "Eltkomie" żadna konkurencja

    Nissin - tu zaczynają się schody i dylematy - może te 500 złotych to nie tak mało za lampę bez LCD i fajerwerków - na razie jedynym mankamentem według danych technicznych jest stosunkowo długi czas ładowania (4 sek).
    Ponoć firma Nissin nie jest jakaś nowością i ma nawet tradycje i prestiż jak Metz.

    Zobaczymy w lutym (biorąc pod uwagę pewien zastój finansowy) czy kupię 430 EX czy jednak poeksperymentuję z Nissinem.

    Gdybym został króliczkiem doświadczalnym, podzielę się chętnie uwagami na temat tejże lampy.

    PS. Spekulacje na temat zamienników zawsze były i będą ( nie dotyczy to tylko lamp). Pewne z nich możemy włożyć sobie między bajki tak jak temat z niedziałaniem tudzież gorszą pracą Tamronów w wyższych modelach luster (od 40D w górę)

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zejleman
    Mamy na rynku do wyboru:

    ...
    Tumax 386AFZ - 490 PLN
    ...
    Z tego co widziałem, to tego Tumaxa można kupić za 400zł nowego, w sklepie internetowym foto-tip.

    Sam poważnie zastanawiam się nad jakąś niedrogą lampą na początek przygody ze sztucznym oświetleniem. Póki co, skłaniam się właśnie w kierunku tej. To co przemawia "za", w stosunku do np. 380ex (którą można dostać używaną nawet taniej o 50zł) to fakt, że lampa ta może działać w trybie manualnym, a więc może się w przyszłości przydać jako druga, wyzwalana bezprzewodowo z fotoceli i będzie można na niej ustawić dość precyzyjnie moc błysku.

    Na naszym forum jest kilka osób używających tę lampę (i to przez dłuższy czas), w którymś z wątków była propozycja zrobienia testu powtarzalności naświetlania - niestety z tego co pamiętam nie doszedł on do skutku.
    To co mnie martwi i powoduje że jeszcze się na nią nie zdecydowałem, to fakt poruszony w tym wątku:
    http://www.canon-board.info/showthre...ight=tumax+40D
    Co mogłoby świadczyć, że w nowszymi aparatami będzie działać tylko w trybie manualnym. Choć na stronie producenta nie ma mowy o tym, że nie miałaby działać w trybie e-ttl. Może to jednostkowy przypadek, ale fajnie było gdyby ktoś posiadający w/w lampę oraz mając możliwość sprawdzenia 40D/50D to potwierdził
    Inna sprawa, to czas ładowania lampki... do pełnej mocy 9sek. Czasem może być to za długo No ale w końcu trudno wymagać żeby lampa za 400zł ładowała się z prędkością światła Z kolei Nissin, o którym pisze założyciel wątku ma w swojej specyfikacji 4 sekundy, co brzmi bardzo optymistycznie. Poza tym lampy bardzo podobne w budowie (obie mają odbłyśniki i nakładki szerokokątne), niemal identyczne wymiary.

    Warto jeszcze zaznaczyć, że z informacji w internecie wynika, że choć lampy Tumaxa się psują, to nie ma problemów z ich serwisowaniem/wymianą w okresie gwarancji (nie wiadomo co po tym okresie ). Jednak w kwestii gwarancji punkt dla Nissina: na aukcjach jest wyraźnie napisane, że jej okres to 2 lata.

    Jest jeszcze jeden "szczegół", który mnie przekonuje do Tumaxa: na tylnej ściance, poza przyciskami znajdujemy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, na którym mamy podgląd parametrów lampy... Choć niby da się obsługiwać lampę w trybie manualnym bez takiego wyświetlacza, to jednak może się on okazać przydatną sprawą (np do ręcznego sterowania zoomem).

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    353

    Domyślnie

    Trochę o nissinach jest na stronie migomexu: http://www.migomex.com.pl/akcesoria_...se/menu/nissin

    Nissin ma swoją tradycje z czasów analogowych. Kiedyś to były normalne powszechnie używane japońskie lampki. Dla mnie nissin byłby rzeczywiście ciężkim orzechem gdyby kosztował 400zl czyli tyle co tumax 386afz (z allegro chociażby). Chociaż i wtedy musiałby nadrobić parametrami fakt, że nie posiada lcd. Tumax to całkiem dobra lampa jak za 400zł. Parametry i funkcje ma niezłe, a to że nie powtarzalnej siły błysku to jest między innymi powód dla którego kosztuje 400zł a nie 700zł. Ja osobiście do 400 bym brał tumaxa, połka wyżej 48/430EX i na końcu 58/580EX.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar zejleman
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    48
    Posty
    74

    Domyślnie

    No tak. Tumax'y poszły w dół.
    Ja osobiście poczekam na jakąś sensowna opinię na temat Di622

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    26

    Domyślnie

    hmm wiec tak osobiscie pochodze do fotografii amatorsko, wiec lampa za duże pieniądze to źle wydana kasa niestety sprzet kosztuje ile kosztuje, i przecietnego polaka nie stać na (body 4k obiektyw drugie tyle, lampa1,5k gdzie to wszystko to sprzet i ceny dla wlasnie amatorów) Pewnie moja debata skoczy sie na kupnie 430ex'a bo im wiecej czytam o zamiennikach tym bardziej głupi jestem.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nestea Zobacz posta
    hmm wiec tak osobiscie pochodze do fotografii amatorsko, wiec lampa za duże pieniądze to źle wydana kasa niestety
    Hej Nestea - a musisz mieć lampę z TTL? Jak nie to kup coś z własną automatyką - ja używam lampy za mniej niż 100zł i ona naprawdę daje radę, tylko nie ma TTL. Poszukaj na Forum informacji o lampach Nissin 350T, Canon 299T.
    Fotograf platoniczny

Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •