Strona 4 z 162 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1613

Wątek: [Sergiusz] Moja droga

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    W temacie szkoleń nie będę się wypowiadał. Od końca stycznia odwiedziło mnie z tego i innego Forum grubo ponad sto osób i to chyba raczej oni powinni się wypowiedzieć w tym temacie. Zresztą każdy może wejść na wątek dotyczący warsztatów i prześledzić w zasadzie wszystkie spotkania. Na czarnowidztwo niewiele poradzę ale proponuję abyś w tej sprawie skontaktował się z lekarzem a potem zaczął uważnie przeglądać wątek. Jeśli widzisz tylko komentarze i doszukujesz się w nich jakiejś ideologii to jej tam nie ma. Szukasz po prostu czegoś czego w tym miejscu nie znajdziesz. Dlaczego chciałbyś znaleźć ideologię do zdjęć a nie odwrotnie? Pooglądaj trochę gazety czy portale internetowe. Nikt nie układa ideologi do zdjęć. Zdjęcia są tylko ilustracją tekstu. Nic po za tym. I w większości są to zdjęcia przeciętne a nawet słabe. I jedno z tych słabych zdjęć zamieszczonych w tym wątku znalazło się w wysokonakładowym dzienniku. I to nie dlatego, ze było słabe czy genialne. Po prostu było potrzebne. Ale już bez ideologii tylko jako ilustracja. Serdeczne dzięki z tak wysoką ocenę moich zdjęć...zdjęcia takie sobie... jak sam zauważyłeś to dla mnie bez mała prawdziwa nobilitacja i szczyt moich marzeń o ,których napisałem już w tym wątku nieco wcześniej. Tym bardziej jestem wdzięczny, że pochyliłeś plecy nad słabymi zdjęciami mając w koło tyle wybitnych.
    Pozdrawiam!
    :-D

  2. #32
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    No to w takim razie pomylił Pan, Panie Sergiuszu, forum...jeśli zdjęcie ma być ilustracją tekstu to może jakieś forum poetyckie(?), gdzie będzie można napisać każdą bzdurę i zilustrować ją jednym ze słabych zdjęć ( to Pańskie określenie, ja napisałem "takich sobie"). I tego szukam na tym forum, zdjęć, których nie trzeba ani tłumaczyć ani podpisywać a nie ilustracji do tekstu. Faktu zamieszczenia zdjęcia w wysokonakładowym dzienniku nie przeceniałbym... "Fakt" czy "Super Express" to wysokonakładowe dzienniki, ale zamieszczanie w nic zdjęć nie jest jakąś straszliwą nobilitacją, którą można by się chwalić. Można oczywiście zastosować starą grecką teorię piękna, mówiącą, że piękne jest to co jest potrzebne, ale to było dawno i ...nieprawda. A może to była rzymska teoria?
    Z lekarzem kontaktuję się regularnie co jakiś czas, wiesz...wiek już taki, że należy zacząć dbać o siebie, niemniej dziękuję za radę. Z pochylaniem pleców też bym nie przesadzał, mam pneumatyczny fotelik więc jak spuszczę go trochę w dół to wystarczy. I masz rację, zdjęć wybitnie dobrych jest na tym forum zaiste mnóstwo, ale skąd wiedzielibyśmy, że są wybitnie dobre?, Ano stąd, że obok nich pojawiają się takie sobie ( pozwolisz, że pozostanę przy swoim określeniu).
    Oczywiście, pozdrawiam

  3. #33
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    58

    Domyślnie

    Sergiusz, a moze pokazalbys z laski swojej jakies zdjecie studyjne swojego autorstwa w tym temacie? Wiecej obrazu, mniej slow bo jednak jest to forum fotograficzne.

  4. #34
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kamil Wolski Zobacz posta
    Sergiusz, a moze pokazalbys z laski swojej jakies zdjecie studyjne swojego autorstwa w tym temacie? Wiecej obrazu, mniej slow bo jednak jest to forum fotograficzne.
    Jest kilka w wątku o warsztatach - poszukaj .

  5. #35
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    58

    Domyślnie

    Przewwertowałem kilkanaście stron i znalazłem 2 zdjęcia Sergiusza na kilkanaście innych użytkowników... Na prawdę, problem wrzucić jedno zdjęcie skoro prowadzi się warsztaty jakieś, ostro krytykuje... Nie komentuje...

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie Po drodze

    Adso-
    Skoro wymieniliśmy uprzejmości proponuję przejść do sedna.

    Proponuję porozmawiać o nobilitacji. Oczywiście podzielam w sumie zdanie, że publikacja zdjęcia w wysokonakładowym dzienniku może i nobilitacją nie jest. Moim skromnym zdaniem najwyższym zaszczytem jaki może spotkać zdjęcie i jego autora ( pomijam oczywiste oczywistości takie jak fotografowani dla samej satysfakcji czy przyjemności ) jest zakup zdjęcia przez muzeum i to niekoniecznie muzeum fotografii ale na przykład Muzeum Narodowe. Ale aby to się stało trzeba przejść jakąś drogę. Ta droga podzielona jest na nazwijmy to etapy. Zaczynasz od tego co jest najprostsze czyli od zamieszczenia zdjęć w internecie w galerii na forum czy innych portalach tematycznych. Może z czasem uda się aby ktoś zamieścił zdjęcia w internecie na swojej stronie. Ale w internecie dzisiaj zdjęcie jest a jutro go nie ma. Kolejnym etapem są zdjęcia zamieszczane w prasie. Prasa ma jeden atut bez względu na mniej lub bardziej nobilitujący tytuł. Jeśli posiada numer ISSN to znaczy, że każdy numer czasopisma będzie dostępny w archiwum Biblioteki Narodowej, oczywiście albo na mikrofilmie albo w jakiejś tam elektronicznej postaci czy jakimś innym nośniku danych, który wymyślą za dwadzieścia lat. I możemy się z tego faktu cieszyć czy smucić, mieć powód do dumy czy do rozpaczy. Ale jedno jest pewne, zostaje po autorze i jego takich sobie zdjęciach jakiś ślad.

    Często się zdarza, że publikuję zdjęcia innych autorów. I pomijając czy są to zdjęcia wybitne czy wybitne inaczej to jedno jest pewne. Dla każdego autora taka pierwsza publikacja jest wielką frajdą. Podobnie dla mnie jeśli mi się uda opublikować gdzieś zdjęcie to mam z tego powodu wielką radochę. Nawet jak to jest tylko okładka w Super Expressie.

    Takie jest moje skromne zdanie. Napisałeś jednak, że nie jest to powód do chwalenia się. Czyli czym Twoim zdaniem możesz lub chciałbyś się pochwalić?

    ( „chwalenie” to może niezbyt fortunny wyraz ale niech roboczo pozostanie )

    Kamil- myślę, że zanim zaczniesz oglądać moje zdjęcia powinieneś co nieco uważnie poczytać: http://www.fotal.pl/artykul/Wywiad_z..._doc14272.html
    Porozglądaj się uważnie po Forum a zacznij od swojego własnego wątku. Nie tak dawno poprosiłeś o to samo i zamieściłem link do mojego zdjęcia studyjnego ale ty nie raczyłeś widocznie tam zerknąć. Wniosek z tego taki, że zapewne nie czytasz ani moich ani innych postów nawet u siebie. I dlatego zapewne masz to co masz.

  7. #37
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    58

    Domyślnie

    Sergiusz, odsyłałeś mnie do zdjęć kwiatka, odsyłałeś mnie do zdjęć w tym wątku, finalnie do tematu o warsztatach. Nigdzie nie udało mi się znaleźć (przy czym nie przejrzałem całego wątku o warsztatach bo jest to sporo stron, większość to jednak nie twoje zdjęcia) porządnej fotografii studyjnej czy to kobiety czy to mężczyzny, o fotografii motoryzacyjnej (czyt. samochodu na przykład) nie wspominając. Nie interesuje mnie również ani wywiad z tobą, ani z innymi przedstawicielami pism, interesuje mnie jedno zdjęcie. Myślę że prościej jest je umieścić, pokazać, niż pisać takie wywody. Ale z drugiej znowu strony, pisząc wywody, można się 'polansować' , a to pokazać jeden temat, zaciekawić, pokazać drugi temat, gdy ciekawość narasta pokazać trzeci temat już na temat warsztatów na których zakładam, można zarobić, kończąc na lansie 'patrz, jestem przedstawicielem jakiegoś tam pisma'. Otóż powtórzę jeszcze raz. Nie czekam na kolejny wywód, czekam na zdjęcie, jedno.

    I od razu piszę - tak, mógłbym szukać, kombinować, itd. ale nie o to chodzi. Kiedy rozmawiam z kimś w pewnym sensie 'osobiście' to myślę że łatwiej jest tej osobie pokazać jedno zdjęcie niż mi szukać go po całym internecie, znając ksywkę z forum czy nazwisko z gazety. Łatwiej też myślę jest je umieścić, niż tyle słów wypisać, w sumie, bez celu.

    Bo jak pisałem, nie interesuje mnie kim jesteś, jak wyglądasz, gdzie pracujesz, czym robisz zdjęcia i gdzie i czego się uczyłeś. Interesuje mnie zdjęcie. Nie kupa gadaniny, lania wody i zbędnych słów. Chciałbym po prostu zobaczyć zdjęcie człowieka, który (i to zdanie nie tylko moje) celowo lub nie, kreuje się na osobę wiedzącą dużo więcej ode mnie i od wielu innych osób z tego forum. Jeśli tak jest, ciesze się bardzo, zawsze jest okazja się czegoś nauczyć, jednak najlepszą formą nauki, przynajmniej dla mnie, jest oglądanie zdjęć innych, nie czytanie zdań w stylu "Wiesz co jest napisane w Chińczyku?".
    Ostatnio edytowane przez Kamil Wolski ; 15-10-2008 o 21:12

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=513

    http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=310

    http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=362

    Tobie się nie chce szukać po Forum to ja mam to robić? Po to jest forum aby odnaleźć samemu interesujący Cię temat. Ale niech tam.

  9. #39
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    nie rób jaj Sergiuszu...jesteś kobietą???))))))

  10. #40
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    58

    Domyślnie

    Nie miałeś szukać tematów tylko zdjęcie z dysku dodać, to nieco łatwiejsze jest. Jeśli to szczyt twoich możliwości, tzn te zdjęcia które wrzuciłeś, to ja dziękuję

Strona 4 z 162 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •