Strona 2 z 162 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1613

Wątek: [Sergiusz] Moja droga

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    I zauroczony pięknymi kobietami... Postanowiłem skosztować trochę wody.

    Odpoczynek nad szklaneczką wody

  2. #12

    Domyślnie

    Jedno chyba było już w ''Lustrzance''?

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A dlaczego czarnobiałe?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie czarno białe

    Wszystkie zamieszczone w tym wątku zdjęcia już gdzieś były lub zapewne niebawem gdzieś będą zamieszczone. Ale mogą nieznacznie lub znacznie różnić się kadrem a na pewno podpisem lub tytułem, który ma wpływ na kontekst zdjęcia. Tytuł ostatniego zdjęcia to: „Mężczyzna odpoczywający nad szklaneczką wody” Tytuł niejako zmusza do poszukania tego mężczyzny, którego celowo umieściłem poza mocnymi punktami obrazu. Jeśli tytuł zdjęcia byłby np.: „Piękna kobieta” mężczyzny by nikt nie widział.

    Dlaczego czarno- białe? Też się nad tym zastanawiałem. Jako, że w tytule zdjęcia jest odpoczynek chciałem aby zdjęcie było „spokojne” Kolor a w zasadzie kolory ulicy po lewej stronie kadru nieco ten spokój burzyły. Co prawda kwiaty ( to zielone coś w donicach ) w jakiś sposób harmonizowały z ceglastą ścianą ale ostatecznie zdecydowałem się na pozostawienie zdjęcia czarno- białego.

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar flyxray
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    london
    Posty
    46

    Domyślnie

    haha rozbawiles mnie tym mezczyzna specjalnie umieszczonym poza mocnymi punktami obrazu.

    wiesz kiepskie te prace pod wzgledem technicznym jak i tematycznym tak wiec zastanawiam sie kto chce je zamieszczac?

    dodam jeszcze ze pomimo marnych prac jeszcze bardziej marna jest ideologia jaka dopisujesz do kazdej z nich

    proponuje poogladac albumy innych wielkich fotografow, zastanowic sie na ich pracami, wyciagnac wnioski i... nauczyc sie obrobki

  6. #16
    Początki nałogu Awatar adikPL
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    41
    Posty
    349

    Domyślnie

    mnie tez przedstawiona histora wydaje się mocno naciągana i choc niektore fotki mi się podobają, myślę ze przydałoby się trochę pokory przy komentowaniu fotek innych użytkowników. Tak czy owak pozdrawiam autora i życzę wielu udanych fotek
    www.adriankordas.blogspot.com
    -------------------------------
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #17
    sv
    Guest

    Domyślnie

    przerost formy nad treścią; ideologia dorabiana na siłę do przeciętnych (ujmując to delikatnie) pstryków.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    1.0 Pole do popisu

    Każdy a w zasadzie większość wyznacza sobie w sposób bardziej lub mniej świadomy cele jakie chce osiągnąć. I tak jakoś jest, że część ma to wielkie szczęście patrzeć tylko do przodu oraz są tacy, którzy mają już znacznie mniej szczęścia przed sobą ale za to mogą spoglądać wstecz. Ja należę do tych drugich i aby patrzeć w tył muszę już używać lornetki. No może nie jakiejś specjalnej ale teatralna już nie starcza. Nie jest jeszcze ani na tyle źle aby ustępowano mi miejsca w tramwaju, nie rozdaję codziennie z samego rana swoich wizytówek pracownikom ale jak by nie patrzył mam już z górki. Dlatego się specjalnie nie śpieszę. Bo i niby do czego?

    Zapierając się nogami aby nie przygniótł mnie kamień, który w odróżnieniu od Syzyfa udało mi się wepchać na szczyt, przeglądam sobie zebrany po drodze bagaż. I obok jednej żółtej kartki, którą otrzymałem po drodze z Góry, jest druga pożółkła. Tam sobie zapisałem pewną maksymę a w zasadzie dwie, które przypominają mi o kierunku podróży. Pierwsza z nich brzmi:

    Nie obawiaj się doskonałości. Nigdy jej nie osiągniesz.

    I druga:

    Jeśli jesteś bardzo przeciętny, jeżeli usiłujesz malować bardzo, ale to bardzo źle, twoja przeciętność zostanie dostrzeżona.

    Autorem obydwu jest malarz Salvador Dali.

    Moim celem jest przeciętność. Jeśli ogarniają mnie wątpliwości to czytam sobie pierwszą.

  9. #19
    Początki nałogu Awatar adikPL
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    41
    Posty
    349

    Domyślnie

    Salvador Dali - hmmmm... "samozwańczy Bóg"... hmmmm... już rozumiem, skąd ten brak pokory...
    www.adriankordas.blogspot.com
    -------------------------------
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Jak ktoś szuka Pokory to znajdzie tutaj:-D: http://www.culture.pl/pl/culture/art...okora_wojciech

Strona 2 z 162 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •