Strona 4 z 43 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 426

Wątek: [mini test] Canon 50 1.2 L vs. Canon 50 1.4 USM

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Fajny test. Ja się dziwiłem dlaczego tyle narzekań na 50 1.4 a mam to szkło i wg. mnie jest całkiem niezłe. Już na 40D ostrość mi odpowiadała, nie miałem zastrzeżeń. A Twoje sample z 1.4 i 5D wypadają podobnie jak u mnie, czyli jest OK , drugiego modelu (L) nie miałem okazji używać.
    .

  2. #32

    Domyślnie

    Nie mowie o przerzucaniu egzemplarzy 50L, ale 50usm Ze niby kazda sztuka jest tak samo ostra? bez zartow...
    Pavlik - skoro nie widzisz roznicy, to po co przeplacac

  3. #33
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    No to ile sztuk trzeba przerzucić aby trafić porządny 50/1.2? Dziesięc? dzwadzieścia? Bez jaj.
    Z C50/1.4 jest przecież to samo. Miałem 6 egzemplarzy, bo albo z AF był problem, albo tubus się zaczął ruszać, albo jakiś pierścień AF się psuł, i każda sztuka na f/1.4 miała mydło i mgłę pod światło. Z Sigmą 50/1.4 jest to samo, tyle że ja miałem szczęście trafić od razu na bardzo ostry egzemplarz, który dawał ładniejszy obraz niż 35L pod każdym względem (kolor, kontrast, ostrość, bokeh).

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Dorzucam dla zainteresowanych bokehy nocne.

    pS. Wkradł się chochlik, już podmieniłęm fotkę.

    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 17-09-2008 o 20:57
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    Trzy uwagi do testow (bardzo uzytecznych):

    - z bliska (teksty) nie musi byc tak samo jak z daleka;

    - kiedy juz bedziesz mial mkii, najlepiej testy samej jakosci szkla przy duzej dziurze robic na LV, bo na AF jak widac sie nie da;

    - zauwazalnie lepszego 50 mm niz EF 50 1.4 (w rozdzielczosci i kontrascie ) nie bylo i nie zanosi sie. Ponoc najlepszy Zeiss Planar rozni sie bardzo malo. Ale w boke oczywiscie the sky is the limit.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta
    Czytalem testy 35 i tez nie zawsze jest kolorowo, zwlaszcza ,ze chce uzywac na cropie. Metlik w glowie. A propo tego testu to faktycznie roznica znikoma.
    Zamow w internecie i sam porob zdjecia tym szklem przez te ustawowe 7 dni. Nie oddasz. Ewentualnie moge uzyczyc swojej sztuki na jakis test ale we Wroclawiu bede jedynie w weekend 27/28 i potem dopiero w Listopadzie niestety - jesli termin odpowiada ew jesli tak dlugo bedziesz sie wachac to wtedy pisz smialo.

    Cichy - jak zwykle dzieki za wszystkie testy, na jakims wiekszym zlocie pewnie bedziesz mial problemy z wypiciem tych wszystkich piw od polowy forum
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 20-09-2008 o 07:04

  7. #37
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Wczoraj (i dzisiaj) na weselu fotografowałem 50 1,2 na 5D. Dla mnie szkło nieprzewidywalne pod kątem łapania ostrości. Nawet na 1,4 rzadko trafiał (lub rzadko ja trafiałem ). I znowu problem pojawiał się mi na dalszych planach. Z bliska dawałem rade trafiać z ostrością. Skupiłem się więc na innych ogniskowych, które mam (50-ka 1,2 pana młodego). Swoją 50/1,4 sprzedałem w tym roku. AF pewny. Ostra i przewidywalna dla mnie ciemniejsza 50-ka.
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  8. #38
    Bywalec Awatar kusy
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    andrychów
    Posty
    124

    Domyślnie

    Mam 50 1,2 od pół roku - jestem tym szkłem zachwycony - nie miałem wcześniej 1,4, ale nie o tym... po zakupie zrobiłem mase zdjęć testowych różnych tablic itp miałem wrażene że mam BF, pożyczyłem 2 korpus (również 5d) oraz 35 L - dopiero testy w realu i ze statywu rozwiały moje wątpliwości
    Co do ostrości - porównywałem na 2 puszkach z 35L - powiem tak - na krótkim dystansie (0,5 - 1 m) 35 była ostrzejsza, natomiast przy normalnej wg. mnie odległości kilku metrów 50 była lepsza, i to na każdej przysłonie (używam zakresu 1,2-4), najostrzej od 1,8. Może dlatego zdjęcia pudełek z tego testu są takie a nie inne??
    Oddzielną sprawą jest minimalna GO i dla takiego szkła ważny jest pewny i szybki AF, dlatego seria 1 jest moim zdaniem, niezbędna do szybkiej reporterki, w przeciwnym razie wiele zdjęć na małej GO jest nietrafionych,
    Obiektyw oddaje fantastycznie kolory, jest to mój podstawowy zestaw z 5D, ostrzejszy od niego jest 135 L, ale wolę kolory i bokeh 50....zresztą mówią o nim "małe 85L", ale jego do reportażu wykluczyłem na starcie.
    Ostatnio edytowane przez kusy ; 29-09-2008 o 14:44
    CANON...

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Trzy uwagi do testow (bardzo uzytecznych):

    - z bliska (teksty) nie musi byc tak samo jak z daleka;

    - kiedy juz bedziesz mial mkii, najlepiej testy samej jakosci szkla przy duzej dziurze robic na LV, bo na AF jak widac sie nie da;

    - zauwazalnie lepszego 50 mm niz EF 50 1.4 (w rozdzielczosci i kontrascie ) nie bylo i nie zanosi sie. Ponoc najlepszy Zeiss Planar rozni sie bardzo malo. Ale w boke oczywiscie the sky is the limit.
    1. Z daleka też pstrykałem, efekty były, delikatnie mówiąc, bardzo średnie, dlatego zrobiłęm to porównanie "gazetowe"

    2. zauważ, że jedna część testu była robiona pod kątem 45 st i MF, więc tutaj AF akurat nic nie ma do rzeczy http://img232.imageshack.us/img232/2882/50vs50brv8.jpg

    PS. Dziś sprawdziłem kolejne nówki sztuki 50 L, wszystkie są jednakowe.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #40
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    - zauwazalnie lepszego 50 mm niz EF 50 1.4 (w rozdzielczosci i kontrascie ) nie bylo i nie zanosi sie.
    EF 50/1.4 to obiektyw z najgorszym kontrastem jaki w życiu widziałem (na f/1.4 oczywiście).
    Najgorszy syf-kit tak pod światło się nie zachowuje jak C50/1.4

    sampelek
    Najwyraźniej więc pomyliłeś chyba obiektyw albo wątek...

Strona 4 z 43 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •